Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Caut folie auto heliomata
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
TRK
salut ! aveti idee cine monteaza folie auto heliomata?
l@u
intreaba-l pa ,,The Sting" ca el le are cu foliile ................... Oracle...........
Markos
E una bună, Helioracle, da-i scumpă.
corbex
E unul in Olimp (statiunea), Helios ii zice, toata lumea a auzit de el.
iulia_boris
interesanta chestie..nu stiam ca exista si folie.. huh.gif
klaus
Exista folie heliomata? Care se inchide la soare si se deschide la umbra?
Han Solo
pe baza de carbonita... e cam scumpa.
Markos
QUOTE(Han Solo @ 9 May 2012, 00:49)
pe baza de carbonita... e cam scumpa.
*


QUOTE(Markos @ 8 May 2012, 21:59)
E una bună, Helioracle, da-i scumpă.
*


Păi eu ce-am zis?
Han Solo
asa... producatori exista mai multi. cred... unsure.gif
skija
e folie hidramata (rezista la apa) nu heliomata (din aia de helicopter).
Smiley
QUOTE(klaus @ 8 May 2012, 23:28)
Exista folie heliomata? Care se inchide la soare si se deschide la umbra?
*



la cum se comporta lentilele heliomate la intrarea in tunele, eu as zice ca nu exista...
skija
pai lentilele alea de ochelari de care zici sunt acoperite cu folie din aia de zice grecu'.
iulia_boris
skija,aia de care zici matale e antireflexu' la lentila nu heliomata..iar lentilele de ochelari au in compozitia sticlei maglavaisu' nu se ataseaza la lentila..cat despre tunele este adevarat ca intri-n bezna si tot in bezna iesi..asta daca nu traversezi Canalu' Manecii.. smile.gif si are timp lentila sa se 'deschida'..
skija
esti intr-o confuzie absoluta. Lentilele cele mai jmechere sunt alea foliate. Si cu semnul NIKE pe spate... nimic nu stii...
iulia_boris
pfoaiii.. blush.gif am ramas in urma cu noutatile..si cam cat sa coste niste lentile d-alea,maica,cu folie d-aia cum zici matale? ale mele-s clasice..lentila heliomata+antireflex..old fashion lady.. smile.gif
Alydor
io stiam ca sunt neste ecrane care se polarizeaza electric...



Suma respectelor,Alydor
iulia_boris
QUOTE(Alydor @ 9 May 2012, 11:25)
io stiam ca sunt neste ecrane care se polarizeaza electric...
Suma respectelor,Alydor
*


wacko.gif
corbex
Daca dai banul gros ti se poate face si pielea heliomata, cu un tratament adecvat, care consta in expunerea trupului un bombardament cu cu pulbere de sticla heliomata. Cel mai cool e sa-ti bombardezi partile pe care indeobste nu le expui la soare. Dupa tratament te dezbraci in naturelul gol, in 5 minute vei avea un costum de plaja din propria ta piele.
kum
co rect. Numai ca pentru asta tre' sa stai la soare la naturelu gol. dry.gif
Alydor
Iulia ma refeream la astea
&feature=related

TRK vezi aici
Sticla speciala PRIVA LITE , cu cristale lichide, cu polarizare, cu grad de transparenta variabil de la 0% la 100%, prin comanda electrica

Suma respectelor, Alydor
bygy007
ohoooo tu de ce vorbesti , geamurile alea sint cit jumate din costul unei masini sau cit o masina
Markos
Folie helio automata unde gasesc?
Alydor
Omu' a intrebat daca este nu cat costa...


Suma respectelor, Alydor
corbex
Corect! Prapaditilor! Banii nu sint o problema pentru toata lumea.
iulia_boris
oo,Alydor,poi aia-i adevaraciune.. blink.gif dac-as avea lovele mi-as achizitiona asa ceva..mai asteptam..sunt sigura ca,peste niste timp,vor fi mai lesne de achizitionat..pana una alta e buna si Lumaru'..
corbex
Du-te acum la banca. Peste niste timp nu-ti mai trebuie. Nimic.
iulia_boris
huh.gif intrebare.gif
bygy007
din pacate in video nu este folie ci geamul cu totul
ady77
QUOTE(corbex @ 9 May 2012, 14:35)
Daca dai banul gros ti se poate face si pielea heliomata, cu un tratament adecvat, care consta in expunerea trupului un bombardament cu cu pulbere de sticla heliomata. Cel mai cool e sa-ti bombardezi partile pe care indeobste nu le expui la soare. Dupa tratament te dezbraci in naturelul gol, in 5 minute vei avea un costum de plaja din propria ta piele.
*



Asa?

[attachmentid=1627809010]
iulia_boris
QUOTE(bygy007 @ 9 May 2012, 20:59)
din pacate in video nu este folie ci geamul cu totul
*


d-aia am zis ca-i cashto.. smile.gif doar ca plangi cu muci daca ti-l sparge careva.. ohmy.gif
TRK
intrebarea mea a fost cat se poate de serioasa.... imi pare rau ca a devenit subiect de misto pentru unii.... rog sa imi dai ceva contacte daca aveti idee... un site un numar de telefon... ma intereseaza in Constanta sau Bucuresti. Ca sa nu mai fie subiect de misto ... asa ca idee, folia nu e pentru dacie... e pentru o alta masina pe care chiar se merita asa ceva wink.gif
Alydor
Pai chiar ti-am dat o solutie... vezi in posturile anterioare.


Suma respectelor, Alydor
sorin1983
E careva prin Germania? Vario Plus mi-as pune pe masina... ala sistem destept smile.gif
Wow ce preturi sunt pe la mama Rusia...
http://lumenmarket.ru/catalog/item/207-vario-plus
Fratzica
QUOTE(bygy007 @ 9 May 2012, 16:23)
ohoooo tu de ce vorbesti , geamurile alea sint cit  jumate din costul unei masini sau cit o masina
*



costa 350-450 $ pe metru patrat, am vrut sa import eu in tara astfel de folie, insa cererea a fost slaba spre 0.

QUOTE(bygy007 @ 9 May 2012, 20:59)
din pacate in video nu este folie ci geamul cu totul
*



e folie
iulia_boris
scump dom'le, scump.. dry.gif deci pana la urma-i tot folie si nu geam.. wacko.gif
corbex
QUOTE(TRK @ 9 May 2012, 22:51)
Ca sa nu mai fie subiect de misto ... asa ca idee, folia nu e pentru dacie... e pentru o alta masina pe care chiar se merita asa ceva  wink.gif
*


Asa am si inteles, ca ai masina, nu dacie. Partea proasta cu masinile astea bune e ca prin geamurile din sticla clara se vede cine le conduce.
bygy007
daca e folie cum o tai ca sa nu curga din ea ce are?
Fratzica
nu are ce sa curga din ea.

Features
» Switchable film
» Power - 110vac
» Frequency - 50/60Hz
» Current - 0.1 amperes per m2
» Power - 7 watts per m2
» Switching - < 1 second
» Operation - (on) transparent / (off ) translucent
Benefits
» Self adhesive film
» Custom sizes (per linear metre)
» Sheet sizes up to 3 metres (118”)
» Film widths 980mm / 1200mm
» Simply apply to glass / plexiglas
» Thickness - 0.7mm
» UV / solar protection
Recommended Applications
» Privacy / security glazing
» Windows / glass partitions
» Sky lights / vision panels
» Counters / furniture
» Conservatories / sunrooms
» Electronic blinds / doors
» Video projection screen

Si o poza http://www.alibaba.com/product-gs/53016887...ransparent.html
bygy007
ok , pe linga asta iti mai trebuie si ceva electronica
skija
nu se apuca nimeni sa faca? un electronist ceva...
Fratzica
nu e cine stie ce electronica. Se lipesc 2 electrozi subtiri pe folie si se leaga la sursa de tensiune, asemanatoare celor de pe invertoarele de tensiune de la neoanele de monitoare lcd. Atat. Nu e mare smecherie. Secretul e in folie smile.gif
bion
Toate bune si frumoase numai ca celofanu ala nu e pentru masini. S-ar putea sa nu prea vezi cum trebe prin el dar n-are importanta important e sa fie colorata.Decat sa dai 300 de iepuroi pe celofan mai bine iti un parbriz dedicat de banii aia.Asa poti sa pui si termopane din ale cu filtru si tine si caldura iarna.
bmwh548
Si mai si izoleaza fonic.
corbex
Izoleaza fotonic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.