Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Macara portiera fata dreapta Dacia 1310 TLX 1989 CN
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
c1p0
Aveti idee cam cat ar costa o macara si geam pentru portiera din fata dreapta la o Dacia 1310 TLX 1989 CN??



Cam ce scule mi-ar trebui sa o inlocuiesc pe cea actuala?? :?
dragOn
Nici sa nu-ti treaca prin cap sa o inlocuiesti singur daca nu esti mecanic de meserie, sau mare amator de pierdut foarte mult timp!
danny_nt
hai mah nu speria omul ca nu-i asa de greu ; dar macaraua originala e cea mai buna(parerea mea) io am schimbat vreo 2 pana acum si numai din partea soferului...cum necum dupa 2-3 ani se rupe cate un dinte de la pinionul ala si dai in gol mai mare dragul..daca n-ar fi de demontat toate alea de pe portiera as schimba un geam+macara cel mult 20 minute...(macaraua si electromotorul le-am demontat in draci la dacia asta)

daca vrei sa-ti dau niste idei da un pm sau posteaza pe forum
SGN_1310
La mine nu mai ridica geamul pana sus , are cineva idee de unde e problema?!
marius-gabriel
depinde cat de mult nu se mai ridica...

asa e si la mine decand am vopsit masina asta-vara si nu am mai bagat bine chederul ala din interiorul ramei si geamul nu mai aluneca bine.
SGN_1310
Am scos chederul shi l'am bagat la loc, sta bine chederul shi aluneca bine geamul p el, insa din macara se misca geamul shi se inclina putin, are shi un joc in angrenajele alea....e un jeg mare ce mai!
marius-gabriel
smile.gif stiu de ce vorbesti

axact asa face si a mea..

Trebuie sa-l tin de el cu mana si sa-l ghidez:)

e si din macara,acolo unde sunt rotilele alea ...

la mine se mai adauga si chederul ala dar la primavara se cam cere alta macara.

faza ce-a mai naspa e ca a inceput sa bage zapada pe-acolo..smile.gif))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.