Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Taxa pe bere ?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Stiri > Stiri (Non-Auto)
aurelyan
Ministrul klingonian al sanatatii Cepoi din noul guvern care are nevoie de bani pentru a-si respecta promisiunile pe care probabil ca acum le regreta, a avut o idee stralucita, specifica guvernantilor indiferent de culoarea politica. Momentan este vorba de o propunere, sa speram ca nu o sa avem de-a face cu asa ceva...

http://www.evz.ro/detalii/stiri/guvernul-v...ere-981916.html
Laurentziu83
corbex
Stai sa lanseze propunerea pentru taxa pe Danone cu capsuni!
Astia si-au inchipuit ca sa fii la putere inseamna sa spargi usa la beci si sa curga banii pe tine.
aurelyan
QUOTE(corbex @ 17 May 2012, 19:56)
Stai sa lanseze propunerea pentru taxa pe Danone cu capsuni!
*



Una dintre motivatii a fost faptul ca aceasta contine alcool si ar fi "nesanatoasa"...pe cand Danone astea (si nu numai) sunt sanatate curata.

Urmeaza tot ceea ce merge cu berea: mititeii, semintele, alunele, floricelele, manelele (pentru unii), meciurile de fotbal. Taxa va fi unica si se va achita la operatorul de cablu.
klaus
daca berea asta contine alcool, ea nu este deja accizata?
corbex
Pina acum a scapat, d'aia-i asa ieftina. A fost considerata piinea lichida a poporului.
Setosul (de bani) Ponta vrea sa remedieze situatia.
victor.vajoi
Eu stiam ca e accizata berea.
tribunul
Se pare ca nu suficient.
B!ll
Este accizata berea, am lucrat 9 ani in bransa si stiu sigur. E xx Euroi / hl.

Nu au curajul sa faca asta! Uite de ce:

http://www.timesnewroman.ro/life-death/724...e-taxarii-berii
mariusd4
...si daca-i accizata deja ce?! Si taxa de drum se plateste de "n" ori sub diferite forme : rovinieta, accize in benzina, taxa de drum, de autostrada, de pod, de bariera etc
Au constatat ei ca a crescut consumul si ce au zis "las ba ca daca la benzina tine, o sa tina si la bere".
Parca si vad pe sticla de bere excl.gif "Aici sunt banii dumneavoastra" .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.