Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Donatie! URGENT
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4
Marty
Babaets, in mod extrem de urgent ma vad nevoit sa donez un dormitor superb (sifonier, pat dublu + noptiere), oglinda+corp cu sertare (habar n-am cum se zice), si inca un dulap cu sertare (cam 160 inaltime). Acest dormitor a apartinut defunctilor mei bunici (Dumnezeu sa-i odihneasca!) si trebuie sa dispara de unde e acum deoarece s-a vindut apartamentul. Mobila se prezinta in stare impecabila, e simpla (fara brizbrizuri), de culoare visiniu inchis (aproape maro), an de fabricatie cca. 1950. Dupa cum zice si titlul, se doneaza, dar daca aveti placerea sa dati si voi ceva acolo, gestul va fi apreciat.
Totodata am o mobila de sufragerie, fabricatie cca. 1850, manufacturata in Germania, dar p-asta as vrea si niste bani.
Dati un semn daca ma puteti ajuta fie cu luatul mobilei sau cu un spatiu pentru depozitare.

Multumesc!
Markos
Vrem poze sad.gif
corbex
Nu stii sa faci donatii. Se pune o sticla-doua de Wyborowa intr-unul din sertare.
bucatzel
QUOTE(corbex @ 29 May 2012, 13:06)
Nu stii sa faci donatii. Se pune o sticla-doua de Wyborowa in fiecare sertar.
*



Nea' Corbex, ori te lasa puterile, ori ti-i drag Marty. Ca altfel nu se explica eroarea de mai sus.
Victoras2001
Nu prea le trage la masea mosu'. smile.gif
Markos
Hai să băgăm pariuri - la cine ajunge mobila? biggrin.gif

Io votez dragoselu.
tatabobu
N-are loc in garsonela, si nici nu poate s-o care cu carca la Galati.
skija
era bun un monitor de prin 1950... ca-l dadeai la pachet... da' asa... mai greu.
yoncv
Eu votez cu Fane Monitor, trebuie sa aiba si pe ce sa puna monitorul ala...
Victoras2001
QUOTE(tatabobu @ 29 May 2012, 13:57)
N-are loc in garsonela, si nici nu poate s-o care cu carca la Galati.
*


Si ce? Crezi ca n-are tupeu sa deschida topic pentru donatie bani de transport?
DragosP
Îi dau eu bani de transport.
Dacă pun și gălățenii lui ceva.
dacis
Nu poti sa cauti un loc de depozitare? Ca dupa cum povestesti n-ar prea merita sa renunti ele. parerea mea.

PS Care-i localitatea de domiciliu a mobilei?!
kxz
Da' fotoliile, fotoliile cum este?
kum
Martinezule, io am fost in aceeasi situatie cu tine cu biblioteca. Am intrebat pe la birou, pe la prieteni, pe la toti... nimeni n-a vrut-o. Pana la urma am contactat fundatia Inima De Copil si au gasit ei niste amarati care au venit si-au luat-o.

Io-te:
[attachmentid=1627813869]
Asa ca, daca nu gasesti la cine s-o dai, contacteaza si tu o fundatie ceva, ca sigur are cine s-o ia.
bmwh548
O fi ea seria 7 mare, da' nici sa vii cu ea dupa mobila.
dragoselu
QUOTE(kum @ 29 May 2012, 18:57)
Martinezule, io am fost in aceeasi situatie cu tine cu biblioteca. Am intrebat pe la birou, pe la prieteni, pe la toti... nimeni n-a vrut-o. Pana la urma am contactat fundatia Inima De Copil si au gasit ei niste amarati care au venit si-au luat-o.

Io-te:
[attachmentid=1627813869]
Asa ca, daca nu gasesti la cine s-o dai, contacteaza si tu o fundatie ceva, ca sigur are cine s-o ia.
*



Uite ce mobila din lemn masiv a avut Domnul Kum si nu am stiut nimic de ea! sad.gif icon_mrgreen.gif Spuneti si voi: nu crapi de ciuda? mad.gif
kum
QUOTE(bmwh548 @ 29 May 2012, 18:05)
O fi ea seria 7 mare, da' nici sa vii cu ea dupa mobila.
*


7-le ala e alu' vecinu' sleep.gif
dragoselu
QUOTE(Marty @ 29 May 2012, 12:58)
Babaets, in mod extrem de urgent ma vad nevoit sa donez un dormitor superb (sifonier, pat dublu + noptiere), oglinda+corp cu sertare (habar n-am cum se zice), si inca un dulap cu sertare (cam 160 inaltime). Acest dormitor a apartinut defunctilor mei bunici (Dumnezeu sa-i odihneasca!) si trebuie sa dispara de unde e acum deoarece s-a vindut apartamentul. Mobila se prezinta in stare impecabila, e simpla (fara brizbrizuri), de culoare visiniu inchis (aproape maro), an de fabricatie cca. 1950. Dupa cum zice si titlul, se doneaza, dar daca aveti placerea sa dati si voi ceva acolo, gestul va fi apreciat.
Totodata am o mobila de sufragerie, fabricatie cca. 1850, manufacturata in Germania, dar p-asta as vrea si niste bani.
Dati un semn daca ma puteti ajuta fie cu luatul mobilei sau cu un spatiu pentru depozitare.

Multumesc!
*



Tu vrei sa donezi mobila sau cauti un spatiu pentru depozitare? Ca nu prea mi-e clar din ce spui... Pune cateva poze cu mobila din 1850.
kum
QUOTE(dragoselu @ 29 May 2012, 18:18)
Uite ce mobila din lemn masiv a avut Domnul Kum si nu am stiut nimic de ea! sad.gif  icon_mrgreen.gif  Spuneti si voi: nu crapi de ciuda?  mad.gif
*


Unde satan bagai hardughia aia ma dragosele? Ca multi strambau din nas cand le spuneam ca are 3,6 m lungime cu 2,2 inaltime.
dragoselu
In "casa mare" la socrii din Moldova pana aveam casuta mea... Au acolo spatiu cat pentru 10 biblioteci de care spui tu... Pacat de biblioteca, incapeau multe carti in ea... sad.gif
BlaueCorsa
Si cu ce duceai biblioteca pan-acolo, cu Solenza?
kato
nu e treaba ta! ca dupa aia o gaseai de vanzare la un magazin de sh-uri e alta poveste icon_mrgreen.gif
corbex
@kum
Si nu-i asa? Strici o groaza de spatiu pe carti? Cantitatea recomandata e 2 ml. Hai 2 jumate. Peste asta e snobism. Adrian Nastase daca are 2 metri saptescinci. Da' el e iubitor de arta.
dragoselu
Blaue Corsa: cu o utilitara, 12 km distanta.

Kato: Aia nu e mobila sa o vinzi intr-un SH, sa fim seriosi! Se vede de la o posta ca a fost intretinuta!
kato
ok, la anticariate, pe net, etc. radmasa.gif
BlaueCorsa
12 km de la Bucuresti pana-n Moldova?

A, tu zici de-a lui Kum.
bion
Vand doi metr0 liniari de carti asortate, pe rosu 25, cartonate, pentru intelectuali de tip nou. tongue.gif
Sunt gata citite nu mai trebuie taiate paginile lipite wink.gif
Markos
QUOTE(bmwh548 @ 29 May 2012, 19:05)
O fi ea seria 7 mare
*


E autobuzul fundației.
kum
QUOTE(dragoselu @ 29 May 2012, 18:32)
Blaue Corsa: cu o utilitara, 12 km distanta.

Kato: Aia nu e mobila sa o vinzi intr-un SH, sa fim seriosi! Se vede de la o posta ca a fost intretinuta!
*



Yeap sad.gif

[attachmentid=1627813897]

Io n-am vrut s-o dam, da' s-a plictisit duamna de ea. Adevaru' ca o aveam de cand ne-am luat.
Markos
A fost întreținută cu Pronto?

Io zic c-a fost făcută la Focșani, era o fabrică renumită acolo nedumerire.gif
jaaL
QUOTE(Markos @ 29 May 2012, 19:41)
A fost întreținută cu Pronto?

Io zic c-a fost făcută la Focșani, era o fabrică renumită acolo nedumerire.gif
*


Pronto cu miere..
Markos
pardon, Pruonto sleep.gif
Shush
QUOTE(kum @ 29 May 2012, 19:40)
Io n-am vrut s-o dam, da' s-a plictisit duamna de ea. Adevaru' ca o aveam de cand ne-am luat.
*



Bine ca s-a plictisit de mobila si nu de tine blush.gif ca atunci era mai nasol
jaaL
Ce e și mai nasol e să se plictisească domnu' de dânsa blink.gif
Marty
1. Dormitorul e din 1970, imi cer scuze pentru dezinformare. Poze cu el miine.
2. Mobila e-n Bucuresti.
3. Sifonierul are tot asa, vreo 2.2 inaltime si vreo 3 lungime.
4. Bakum, ce plm e caricatura aia, ma? Ca bufetu' ala mic e mai greu decit tuata biblioteca ta...
5. Sa nu uit, sufrageria mai poseda 2 fotolii, o masa fosta de 12 persoane, actualmente de 6 si 6 scaune.
Incerc sa urc poze cu sufrageria, sper sa mearga netu' bine.
kum
QUOTE(Marty @ 29 May 2012, 21:10)
...
4. Bakum, ce plm e caricatura aia, ma? Ca bufetu' ala mic e mai greu decit tuata biblioteca ta...
...
*


Pai asta inseamna ca io am citit mai putin decat ai mancat tu blush.gif
Aia era caricatura? Pai s-o vezi pe asta de-o am acum wacko.gif Cam cat un lindic mai sanatos!

user posted image

Markos
QUOTE(Marty @ 29 May 2012, 22:10)
Incerc sa urc cu sufrageria
*


Grijă mare cu șalele frustrat.gif
Victoras2001
QUOTE(kum @ 29 May 2012, 20:40)
Yeap  sad.gif 

[attachmentid=1627813897]

Io n-am vrut s-o dam, da' s-a plictisit duamna de ea. Adevaru' ca o aveam de cand ne-am luat.
*


Nu-i mai spune ca i se face rau. laugh.gif
cdadan
QUOTE(kum @ 29 May 2012, 20:40)
Yeap  sad.gif 

[attachmentid=1627813897]
*


Ai de capu' meu, ce de lufturi. Nu stiu cum ai putut sa stai cu asa ceva in casa. dry.gif
Markos
Era obișnuit cu loganul.
Marty
Asadar
Markos
Mobilă adevărată, nu porcării actuale.


(vorbesc serios)
kato
marty, mai bine cauti sa o depozitezi undeva......sa nu regreti peste cativa ani...
Shush
Aia o scoti cu macaraua din casa smile.gif
Victoras2001
QUOTE(Markos @ 29 May 2012, 23:12)
(vorbesc serios)
*


radmasa.gif
Ai ajuns de trebuie sa specifici cand iti iese ceva serios din gura.
cdadan
QUOTE(Markos @ 29 May 2012, 23:12)
Mobilă adevărată, nu porcării actuale.
(vorbesc serios)
*


Pe vremea aia pana si reno facea masini.
(vorbesc serios)
Marty
In 1850? Sigur ca da!
cdadan
QUOTE(Marty @ 29 May 2012, 22:10)
Dormitorul e din 1970, imi cer scuze pentru dezinformare.
*


Ok, dormitorul atunci.
corbex
Iau eu fotoliile. Mi le aduce Victoras pe Logan.
bmwh548
Doar daca au inceput astia sa faca Logan cu tabla de Volga...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.