Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema deschidere portiera dreapta-fata
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Probleme tehnice - Dacia Duster
catb
Salut. De ani de zile n-am mai scris pe forum, dar hai sa va spun ce am patit cu Dusterul Laureate, in posesia caruia am intrat la sfarsitul lunii aprilie.

Duminica seara mi s-a parut ca aud un mic si dragut scartait atunci cand deschid usa dreapta fata. Cam ciudat pentru o masina noua, nu? Cand m-am uitat mai cu atentie am descoperit si cauza: ei bine portiera atingea aripa - o rascheta frumos si fin in zona de jos, de langa prag. Desigur, masina n-a fost lovita, are nitel peste 2000 de km si nici macar n-a fost chinuita prea tare. Din pacate nici eu nu pot sa spun sigur daca problema a fost de la bun inceput sau daca a aparut pe parcurs (eu as zice ca asa a fost de la inceput).

Luni m-am prezentat cu tractorul la domnul Auto Cobalcescu pentru rezolvare pe garantie. S-au uitat si aia lung la masina zicand ca n-a mai venit nimeni cu problema asta pana acum. Lor n-am ce sa le reprosez, marti mi-am luat masina, acum si cu o usa care se deschide cum trebuie. Din ce am inteles au repozitionat aripa (mai in fata si mai in exterior). Din pacate, cel care mi-a predat masina n-a stiut sa-mi spuna care a fost cauza problemei (montaj defectuos sau mai stiu eu ce).
dragoshhh
Foarte bine ca ai mentionat aceasta "problema". Ceva costuri?
catb
Nu. S-a facut pe garantie.
jay333
Bine ca au rezolvat-o fara costuri. Vopseaua te-ai uitat daca a avut de suferit?
catb
Au rezolvat si mica zgarietura produsa. Dar problema destul de penibila totusi.
bobo77
Nu ai fost si tu curios ce si cum s-a rezolvat? dar pana la urma rezultatul conteaza.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.