Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare (se sterge dupa raspuns)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
MBZ
Eu sunt pe cale sa vand albina(SuperB_Nova) pentru ca mi`am loat Megan Sedan, daca nu plec joi din Buc. poate vin sera la intalnire s-a va dati cu parerea...

Acum intrebarea este mai pot sa raman participant-utilizator(ca membru atarna) la acest forum?



Daca da cum se stabileste?



multumesc anticipat pentru raspuns



MBZ
igs
pai si eu am dat dsn-ul de trei luni si nu m-a gonit nimeni.
dorin
eu am avut berlina, acum am clio ...si inca mai tastez ...
GeorgeB
participarea la discutiile de pe acest forum nu este conditionata de detinerea unui automobil dacia! ne face placere sa avem printre randurile noastre si megan-isti si clio-isti si octavia-isti si ... si ... ai inteles ideea, nu?
MBZ
Poate nu m-am exprimat io coerent...



Daca ne ajuta Dumnezeu pe toti, mai devreme sau mai tarziu riscam sa fim participanti la acest forum si sa nu mai avem nici unul Dacia sau foarte putini, si sa avem de la BMW la Ferrari...

idea este ca fiind forum dacia, in esenta trasatura noastra comuna este ca suntem(asa ar trebui) fericitii sau nefericitii(dupa caz) posesori al unui vehicol auto(hton)...



de asta intreb...

categoric ca nu ma(ne ia) nimeni la goana, dar poate se asteapta sa ne simtim si sa evacuam locul....

oamenii de pe acest forum prin calitatea lor nu vor face fatis(zic eu) un astfel de demers..



acum, stiu ca mai sunt clio, megane 2, octavia, si alte fieratanii pe la participanti, dar probabil rolul nostru se va reduce la a arata ce poate si ce merita sa iei daca iti permiti sau vrei in afara de Dacia..

din pacate pentru mine nu imi permit sa o tin si pe albina, dar asta este
GeorgeB
nici gand ... chiar dc nu ai carnet poti sa fi membru (vezi automotorclub wink.gif ) cu el am avut noi alte probleme ...
igs
my friend eu zic ca la topicurile de cafenea si diverse tot ar trebui sa fim primiti si noi, macar in ideea ca am suferit odata cu un automobil pe nume dacia.

am trecut prin purgatoriu, ne-am castigat acest drept.

marite administrator de forum, gresesc ?
ashu
Parerea mea e ca ar trebui sa va dam un sut in fund. Auzi tu, isi ia Megan si mai vrea sa ne strice noua aeru p-aici. Afaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!



ps. :wink:
Valentine
oricum tot Groupe Renault suntem cu totii ...

ca daca va luati BMW nu mai aveati de ce sa stai cu noi aici pentru ca ..... nu mai aveati probleme la masina! biggrin.gif
MBZ
QUOTE
Parerea mea e ca ar trebui sa va dam un sut in fund. Auzi tu, isi ia Megan si mai vrea sa ne strice noua aeru p-aici. Afaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!



ps.  :wink:

accept, dar gipsul ti`l platesti tu



si inca ceva...dupa ce iei banii da pa asigurare pt piceor si vrei sa`i investesti intr-o fierastanie sa nu vii sa ma intrebi daca merita meganu...

da?



PS 111.gif
asarban
Asa e! (voci de boieri din curte!)

Asa e! (strigara cu totii!)

Sa nu mai prindem pe nici unu care nu are Dacie!



Domnu, AlexV, nu ma bagati in seama, era noapte, eram beat....
alex
Evident ca esti binevenit aici. De ce sa te dam afara? Simplul fapt ca ai avut dacie si te indreptateste sa dai si tu un raspuns atunci cand te pricepi (asta la sectiuniile dedicate masinilor). In rest Cafeneaua si Diverse de exemplu nu au nici o legatura directa cu masinile dacia. In plus de asta nimeni nu este dat afara atata timp cat se poarta civilizat.

P.S. Presupun ca te-a derutat chestia aia din regulament cu "automobile Dacia". Aia era ca sa stie lumea ce se discuta in 70% din cazuri pe aici. Te miri ca venea unul si credea ca suntem "fun club" icon_mrgreen.gif
asarban
Fun club????

E vreunu de pe aici FUN Dacia?

Sau fun ca are Dacie???



Sa fim seriosi!

Dacia este o etapa tranzitorie (cat mai scurta speram noi) intre nimic si o MASINA!

Iar acest forum este doar un pretext de anu ne mai face treaba, a ne veni telefonu .....000.000.000 lei si a scapa macar joia de TIRANIE!



PS! Porcii au bagat abonamentu la fix pe Euro! Siktir!



"Sculaaaaati voi osanditi ai soooortiii....."
MBZ
Multumesc,

lamurit,

din partea mea se poate inchide

Adio! dar raman cu voi! :wink:
alex
Pai cand ne-am dus la Standul Piese Dacia de la SIAB o reprezentata a renumitei fabrici de la Mioveni ii spune colegei(sefei?) sale: "Uite, domnii sunt de la FUN CLUB Dacia".

Domnii erau: Eu, AlexV si bzip2 si cel putin subsemnatul mai avea putin si se tavalea pe jos de ras 166.gif
Liviu
QUOTE
participarea la discutiile de pe acest forum nu este conditionata de detinerea unui automobil dacia! ne face placere sa avem printre randurile noastre si megan-isti si clio-isti si octavia-isti si ... si ... ai inteles ideea, nu?


M-ai spart nene .. parca ai fi purtatorul de cuvant al Guvernului smile.gif ... ce e cu tonul asta asa de oficial ?? he he he .....
MoneyTalks
QUOTE
oricum tot Groupe Renault suntem cu totii ...  


Aproape toti... :wink: Eu stiu 2 (doua) exceptii pe acest forum... :wink:
ashu
He he he, Alex, lasa-i ma sa creada ca au groupies ma ca sa se simta si ei bine. Trebuia sa incepeti sa scandati si voi:

"Pana la moarte, cu Dacia pana la moaaaarteeeeee..." laugh.gif
MoneyTalks
QUOTE
\"Pana la moarte, cu Dacia pana la moaaaarteeeeee...\"  :lol:


Doamne fereste!!! :wink:
asarban
QUOTE
QUOTE
oricum tot Groupe Renault suntem cu totii ...  


Aproape toti... :wink: Eu stiu 2 (doua) exceptii pe acest forum... :wink:


Care e al doilea?
MoneyTalks
Pai tu esti primul :wink:
asarban
siiiiiiiiiiiiii.................
alex
Si al doilea chiar MoneyTalks ? :roll:
Marty
Sa adaugam aici pe cata si pe Dorin..... posesori de Clio
jhr
[quote="asarban"]





Fun club????

E vreunu de pe aici FUN Dacia?

Sau fun ca are Dacie???



cred ca toti formam un fun club, atata timp cat ne mai distreaza problemele mici sau mari. dar, de acord, nu neaparat un FAN club !
Marty
Te-or distra pe tine! Eu mai am putin si ii dau foc, baga-mi-as picioarele in momentul in care mi-a venit ideea sa-mi iau SLZ!
Liviu
hai mai .. cine mai are solentza ROZ ??? eee ??? ia zii !!! smile.gif
jhr
faceam doar diferenta intre Fun si FAn, ca era o mare confuzie intr-un post de mai sus...
GeorgeB
hei hei hei , cel putin o masina de PH XX ROZ si inca una de bucuresti
Liviu
hai .. treaca de la mine .. inca doua ... huh!
MoneyTalks
QUOTE
Sa adaugam aici pe cata si pe Dorin..... posesori de Clio


Nope! Nu intra in alta categorie, fiind posesori de masina "Groupe Renault" cum zice Valentine.



Alex >> icon_mrgreen.gif
Wolfmark
QUOTE
Te-or distra pe tine! Eu mai am putin si ii dau foc, baga-mi-as picioarele in momentul in care mi-a venit ideea sa-mi iau SLZ!


Bah Martinez. Cu Solenza ai salvat 4-5000 euroi. E putzin? Preferai sa dai banii astia si sa ai o masina la care sa nu-ti fi "falfait" (frumos suna, nu? tongue.gif) parbrizul?
Bobo
eu sunt fan dacia...



acum haideti, loviti fara mila...hehe biggrin.gif
asarban
022.gif 251.gif 053.gif 243.gif 166.gif 183.gif
Wolfmark
atata timp cat nu est FUN dacia ... cred ca-i OK biggrin.gif
Marty
Bobo, adica tu esti d-ala care daca se arde siguranta de 40 A, nu mai functionezi ???? laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
MoneyTalks
QUOTE
eu sunt fan dacia...



Poti fi fan dacia si sa conduci altceva :wink:
...Roadrunner...
QUOTE
QUOTE
eu sunt fan dacia...



Poti fi fan dacia si sa conduci altceva :wink:


Pai atunci se cheama ca esti simpatizant dacia ...
asarban
Sau "condescendent" Dacia!
Bobo
loviti-ma "bestiilor", hehe..



beeey, io tin in frau balanta comerciala, ca se duc dreaku importurile... icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
igs
bobo dixit:

"beeey, io tin in frau balanta comerciala, ca se duc dreaku importurile..."



si ce mai faci matale ?

mananci ciocolata excelent si bei coniac unirea (poate casitigi o basculanta!) laugh.gif ?



chiar si slz ta sunt componente importate deci industria orizontala se duce de rapa !

daca chiar esti patriot cere sa iti imlocuiasca radiatorul valeo cu unul facut la brasov !
alex
Si da-mi-l mie pe ala valeo (just in case smile.gif ).

P.S. Va rog sa-mi dati doua palme repede pana cand nu ajung ca catapro sa va vorbesc in engleza stalcita cu putina romana biggrin.gif
Liviu
user posted image



Nu am gasit cu palme .... pumni accepti ??? laugh.gif



Uite .. imprumuta de aici cateva smile.gif :

http://www.vpsingles.com/icons.htm
Bobo
este ca nu poti face nimic in gustul omului? laugh.gif laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.