Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piese MOBRA
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
heaven
Poate ca nu acesta este forumul potrivit pentru asa ceva dar ...poate ...totusi cineva ma ajuta.
Pe scurt - m-am pricopsit cu o Mobra cool.gif care a stat vreo 3 ani nemiscata intr-o magazie.
Am curatat-o, am dus motorul la mecanic si am inceput investitia :
- set motor - 10 RON
- piston - 60 RON
- carburator - 60 RON
- manopera mecanic .... ramane de vazut

Problema cea mai grava este ca nu gasesc nici un magazin in Buc cu piese pentru ea. Am nevoie de cauciucuri ( 21 x 2.75 ) iar motorul nu poate fi refacut daca nu ii duc mecanicului o piesa care habar n-am cum se cheama blush.gif asa ca pun o poza cu ea.
Deci, in concluzie rog pe cei care cunosc vre-un magazin de piese sau care au pe acasa piese sa ma ajute sa refac "comunista" dupa cum se exprima donatorii de organe biggrin.gif
ydaniel
langa autovit duminca dimineata pe racoare este adunarea motoristilor,incearca acolo, trebuie sa t ajute cineva!!
Ciumonk
Eu am rezolvat treaba rectificand canalul si punand bile mai mari.....Din intamplare am gasit bilutele,printre niste piese de bicicleta.Intreaba-l pe mecanic daca poate sa faca asa ceva.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.