Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ajutor! am pierdut antifurtul roti
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
arg_solenza
Salut am si eu o rugaminte ,daca poate cineva sa ma ajute cu antifurtul de la roti. Precizez ca antifurtul a fost achizitionat de la reprezentanta dacia odata cu masina. Maine o sa revin cu o poza.
totaldeacord
cum sa te ajutam? adica ce sfaturi ai vrea...
george_scala_2004
sa gasim antifurtul...sau unul similar...daca o sa aiba pana aleluia...sau la iarna cind va trebui sa schimbe anvelopele...
Maskatu
Pune o poza cu prezonul de la roata, cel care are nevoie de antifurt, sa vedem ce model este. Daca se potriveste cu ce am eu te anunt.

spor.
BluBear
Si eu l`am pierdut.
Daca esti baiat destept il scoti cu o cheie si surubelnita cum facea tataie pe vremuri.
Inlocuieste`le cu prezoane sa nu mai ai probleme.
Maskatu
Daca este strans tare cum o fac cei de pe la vulcanizari cu pistoalele pneumatice, nu prea ai sanse decat daca sudezi o bucata de fier pe prezon si il scoti cu totul.
BluBear
Mai gasesti chei ce se potrivesc, dar posibil sa se strice in proces.
Mie mi l`a scos la autosoft cu o cheie si cu pistolul.
arg_solenza
salut vroiam sa pun azi o poza cu modelul dar am rezolvat problema la meridian ....un mecanic cu tupeu a bagat fortat o tubulara, a pus pistolul si mi le-a scos. mersi oricum pentru interes
Maskatu
Mda, si zici ca sa iti mai pui antifurturi la roti...
arg_solenza
NU MAI PUUUN !!!
abc
Mie mi s-a stricat cheia de la antifurt. Sa trec pe prezoane normale sau sa-mi caut un antifurt ?
Iulikk
Du-te la o vulcanizare ca te rezolva baietii de acolo. Dar o vulcanizare mai mare, nu la toti tiganii.
abc
Inca pot sa desfac,dar foarte greu,s-au distrus marginile cheii . Vreau sa stiu din timp ce fac,ca la toamna n-am chef sa ma plimb pe la vulcanizari.

Imi iau niste prezoane normale,de 19 si asta e.
Iulikk
Parerea mea, renunta la ele... sau cumpara unele noi. Am vazut pe la Carrefour cu 60 de lei setul...
EfendyDSN
Eu le.am desfacut cu un mox
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.