Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Logan vs. Solenza...
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
faniqa2003
un prieten m-a intrebat ce sa isi cumpere: un Logan nou varianta cea mai putin echipata sau o solenza Scala SH (aprox. 25.000 km)...
Dispune de fix 6.000 Euro
Eu am o Solenza si nu as vrea sa fiu subiectiv, asa ca astept si parerile voastre.
Merci
costi
wow..... Loganarii vs Solenzarii

nu poci ca sa cred smile.gif
presimt mari lupte sau o inchidere brusca
Mai bine iti rogi prietenul (sau o faci tu pt el) sa citeasca topicuri "de ce-mi cumpar SLZ" sau "de ce v-ati lua/nu v-ati lua LGN" si va lamuriti singuri des pre cum stau lucrurile.

Raspunsul la intrebarea ta va fi :Solenzarii: ia-ti SLZ iar Loganarii: ia-ti LGN iar cei care urasc Dacia : ia-ti SH

Asa ca pina la urma tot nehotarit vei fi.
Marty
Momentan nu ma bag. Si nici nu sugestii nu dau ca sunt deja cunoscute. smile.gif
Lucian BLK
SLZ scala evident!
Marty
QUOTE(boiolu @ 15 Aug 2005, 10:58)
SLZ scala evident!
*


Am eu una de vinzare si nu vreau 6000 pe ea! biggrin.gif
sarmooesegetuza
faniqa itzi dau dacia de la tata.....cit dai pa ea? ptr info iti dau shi meil cu poze shi detalii daca vrei
maxiK
dupa parerea mea pesonala care nu este a altuia, eu zic sa-si cumpere un LGN SH.
Manuel
Decat Logan chel, mai degraba Solenza cu AC. Sau, vb lu' maxiK, un ZKR SH.
faniqa2003
vad ca sunteti foarte draguti..........
pana acum o singura persoana a reusit sa sintetizeze o idee in 3-4 cuvinte....
daca sunteti posesori si iubitori de masini straine si de mistouri, macar nu mai postati.....
eu am cerut o parere, nu am dat cu parul in cap nimanui
daca topicul este nelalocul lui, va rog sa il inchideti, daca nu, va rog sa va dati o parere competenta
inca o data, va multumesc
costi
Mai fanica, omule...

Tu esti nou pe aici asa ca poate ti-au scapat topicuri din trecut unde exact problema ta se discuta (de asta ti-am recomandat sa cauti pe forum) dar de la un moment dat incolo orice discutie despre LGN se termina cu focuri de artificii.

Asa ca ia mata si citeste ce s-a discutat pina acum, ca pe aici mai mult decit atit nu prea cred ca o sa primesti.


JohnyBe
In mod cert fiecare isi sustine masina/progenitura/creatia. A mea e cea mai buna smile.gif.

Daca ambele masini ar fi noi si ar avea AC as prefera LGN dar asa.
Pe de alta parte nici SLZ nu-i rea si in plus are AC chestie tare faina.
Cel mai bine ar fi sa mearga la un drive test cu ambele si sa decida singur.

Si in in cele din urma o parere personala: eu unul masina SH nu mi-as lua.
AND
Ahrmm..sunt de acord ; mai bine Slz Scala decat Lgn chel.
marksman
SLZ cu A/C. Asta a fost problema si la mine in familie, si s-a ajuns la concluzia ca decat Logan chel, mai bine SLZ cu A/C. Ma rog, pana la urma s-a ajuns la Logan cu A/C...

Ia masinile la un drive test pe caldura (daca mai e cald). O sa afli raspunsul.
andu911
mai asteapta pana in iarna cand scad preturile si ia-ti un Logan SH de 1,6 smile.gif cu klima...sau Aer Cond cum zic unii...
dizzy
LGN cu AC!
Daca nu-i ajung banii, SLZ cu AC.
Daca nu suporta AC (stiu io unu asa) LGN fara AC.
Daca nu suporta banii, sa-si ia nefasta.
dac nu suporta nefasta sa-i ia LGN ca se rastoarna
Asa ca vezi tot la LGN ajungi.
RIon
Si eu m-am gandi vreo4-5 saptamani si am ales SLZ - de ce?
consum mai mic (nu foarte mari diferente), design mai placut ochiului meu, intretinere mai ieftina (revizii,consumabile, alte piesesi acceorii), taxe, casco etc. mai ieftine, posibilitate de a o imbunatati cum si cu ce vreau eu mai mare.
Smudo
Sa-si ia LGN. Miroase a nou. Are si el o data in viata "masina noua". Ce tot o fi aia sa traiesti mereu din lucruri luate la sh? Parerea mea.
SOR
dacia papuc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.