Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Renault Megane Break !
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
meen
Doresc sa cumpar renault megane break (combi) an 2007-> 2010 inmatriculat RO motor 15 dci 110Cp sau benzina 1. 6 16v 110cp obligatoriu cu pachet drumuri grele (PDG) si km cat mai putini si reali de preferat sub 100mii
dotari: (privilege) Climatronic, ESP, faruri ceata, perdele geamuri spate, . . .
Aspect auto sa fie ingrijit fara defecte.
Masina sa aiba carte service cu toate verificarile si schimburile sau sa fie in stare foarte buna sa nu simt nevoia de a cere cartea service.
Masina va fi testata si verificata la reprezentanta.

Astept oferte pana in 20.000 lei


Nu ma intereseaza alt model inafara de brak(combi).


Am citit regulamentul si sunt deacord cu el.

Bejenaru Ionut
Vezi ca are colegul AMZ un megane break de vanzare.. Are cam tot mai putin ac automat.
argon
Ar fi 2 probleme cu meganu ala, e vechi rau, vrea de la 2007 in sus, si doi, la 8000 de euro cat cere ramane cu el de gat, pana la 4500 cat se ofera e cale lunga.
CRY 79
Cam multe pretentii pt. 20 000 lei.
AMZ
QUOTE(argon @ 6 Jul 2012, 20:03)
Ar fi 2 probleme cu meganu ala, e vechi rau, vrea de la 2007 in sus, si doi, la 8000 de euro cat cere ramane cu el de gat, pana la 4500 cat se ofera e cale lunga.
*




nenea argon, nu citi doar prima mea postare in topicul de vanzare...pretul a mai suportat ceva modificari.stima
solidconvert
QUOTE(CRY 79 @ 6 Jul 2012, 20:01)
Cam multe pretentii pt. 20 000 lei.
*


destul de greu de gasit asa ceva... laugh.gif eventual si cu km putini daca se poate...
amadi
nici cu nr de bulgaria nu gasesti la pretul asta. din cei nici 4400E pun pariu ca vrei sa negociezi.
meen
Pot oferi si mai mult dar na ca tot omul cumparatorul intotdeauna ofera mai putin decat i se cere si nu negoicez preturile decat atunci cand am masina linga mine. Am fost saptamana trecuta la baia mare sa vad un megan neinmatriculat la 4000 deci gasesc la banii astia dar mai greu ce doresc eu si dupa cum am vazut nu sunt prea multi care cauta sa cumpere combi. Variante am dar nu sunt exact ce caut...

Astept oferte un linck o poza dar sa se incadreze in cerintele mele doar pretul este discutabil.

Si nu uitati sa votati !!! Multumesc celor care au votat deja!
meen
Anunt valabil inca mai caut.
Comisaru Adi
Salut,cand iti alegi o varianta de motorizare sa iti iei in calcul cati km parcurgi intr-un an.
Sunt costuri mai ridicate la un disel si apar mai multe probleme din cauza carburantului gen injectoare,pompa ,senzor de nu stu care etc.
La firma unde lucrez au optat pentru varianta benzina, la o flota de 100 de masini deoarece marea majoritate merg sub 150mi Km /an,iar costurile sunt mult mai mici.

Mult noroc la cumparare!
meen
Multumesc de sfat sa sti ca am avut pe loganul de la avatar 15 dci si am fost unul din cei care nu au avut probleme la motor si sincer ma gandesc de ceva vreme sa optez pentru motorul pe benzina... dar cred ca o sa plang dupa cuplul mare la turatie mica "diesel power"
Oricum ai dreptate trebuie sa pun in balanta mai multi factori inainte de a lua o decizie.

Cumpar Renault Megane break dar se accepta si RENAULT SCENIC cam cu aceleasi dotari, nr de km, an... .
costinedescu
Buna ziua,

Nu va intereseaza o Laguna II facelift, 2.0 Benzina, bine intretinuta?
O am pe forum la link-ul de mai jos:

http://www.reno.ro/-VAND-Vand-Laguna-II-be...06-t245668.html

Pretul este negociabil.



meen
Multumesc de oferta dar nu este ceea ce caut.
Am admirat-o si vinzi o masina care din descriere reiese ca a fost intretinuta ingrijita servisata ca la carte, ce pot spune sa ai noroc de un client care sa se bucure de ea cat mai curand.
clr
Cauti Megane II ? Intreb pentru ca din cate stiu la MII nu exista 1.5 dci 110.
slider2
face confuzie intre 1.5dci 105cp euro4 si 110cp euro5

pe megane dieselurie au fost urmatoarele:
1.5dci euro 3 82cp
1.5dci euro 3 101cp
1.9dci euro 3 120cp
la facelift
1.5dci euro4 85cp
1.5dci euro4 101cp
1.5dci euro4 105 cp (6+1 trepte)
1.9dci euro4 130cp
si in tarile cu apa calda
2.0dci euro4 150cp
meen
Corect 1.5dci euro4 105 cp (6+1 trepte) bine remarcat. Multumesc.
AMZ
slider2

ai omis facelift Megane 2.2/2006 -1.9 Dci-81kw-110 CP-EURO4-6+1trepte smile.gif
meen
Astazi am achizitionat un renault scenic 1,6 benzinar automat din 2008 echipat cu tot ce ma interesa mi-ar fi placut sa aiba si bare de portbagaj dar se pot adauga ulterior asta nu este o problema.
Am dat pe el 5.700euro pentru cei curiosi de ce am achizitionat am doar anuntul de vanzare AICI poze descriere toate sunt reale masina a fost testata si verificata.

Va multumesc pentru pareri voturi si faptul ca sunteti deschisi sa ajutati explicati ... smile.gif va multumesc se poate inchide smile.gif

[attachmentid=1627823507]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.