Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DEGRESARE PARBRIZ
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
powertodacia
va salut,
mi au montat inteligentii de la pilington parbriz...in fine..au dat cu diluant pe interior ca au bagat silicon..si se pateaza intruna si e enervant in soare.
am dat cu fas fas, spirt, benzina, diluant, detergent de vase, solutie antiaburire...nici un rezultat, darele si petele de grasime apar mereu.....cu ce naiba sa dau?
Iulikk
Ai drum la mare? Am eu de la Mafra un spray cu o spuma "activa" pt curatarea geamului. O folosesc la curatat parbrizul. A scos pana acum orice, inclusiv adezivii de la rovigneta / bulina mare rotunda de la RCA... Daca ai drum la mare ne intalnim si iti dau sprayul sa incercam... sau cauta pe la magazine spray cu spuma d-asta. Eu am dat 7 lei pe ea, dar am cumparat-o direct de la ei...

http://www.mafra.ro/spuma-activa-pentru-ge...linzi-p-86.html
Maskatu
Incearca solutie anti ploaie de la turtle. Are in componenta alcool izopropilic.
powertodacia
merci baieti, incep cautarile de maine.
Maskatu
In principiu ia niste solutie de geamuri mai bunicica (ajax de exemplu) si curata geamul unde este sparcait cu ce ai zis tu, folosind hartie, nu carpe!! Carpele nu absorb unsoarea, hartia da. Curata-l seara sau dimineata cand nu este cald afara, mai exact nu dupa ce a batut soarele in el. Cel mai bine se curata cand este racoare.
klaus
E as incerca cu un suc de lamaie/lime (bun degresant) si apoi cu ceva otet.
E bine ca, in cazul utilizarii unui cleaner de geamuri, sa fie unul cu amoniac - ammonia - (se poate face si home made din amoniac de bucatarie)
powertodacia
i am dat la spalatorie cu bitum...sa vedem acum
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.