Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Transfagarasan si Transalpina
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
alfasiomega
transfagarasanul are tot ce-i trebuie
pe transalpina,care este inchis circulatiei publice,dar pe riscul tau se poate,nu sunt marcaje,parapeti de protectie insa se lucreaza
traseul l-am facut cu dacia supernova

don_racom
Va salut dragii mei colegi de forum si sosea!
Vreau sa fac o calatorie pe Transfagarasan in data de 19 septembrie anul curent, de la Arges la Avrig.
Cand se inchide Transfagarasanul? Oare vor putea exista ceva restrictii in acea zi? Unde sa ma interesez de starea drumului pentru acea zi?
Va multumesc!
corbex
Transfagarasanul se inchide pe 1 decembrie (oficial). Starea drumului nu se schimba chiar de pe o zi pe alta. Vei gasi multe restrictii de viteza. Dincolo de cabana Capra e obligatorie palaria de soare.
don_racom
Multumesc de raspuns!
Numa pentru Transfagarasan ma duc din Cluj pana acolo. Nu as vrea sa merg degeaba... Restrictiile de viteza nu sunt problema. Ma gandeam sa nu fie inchis drumul pe undeva sa trebuiasaca sa ne intoarcem.
Multumesc!
ProfiBv
Am trecut dinspre Ardeal . Până la Bâlea e ok. Partea argeșeană e dezastru ca și Curtea Argeș - Căciulata.
Mâine încerc și parte din Transalpina .
Din ce am mai văzut și pe waze , pe Valea Oltului e plin de lucrări .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.