Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ceasuri Nova
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
DaciaNovaGT1999
Buna ziua!
Pe mine ma intereseaza daca stie cineva daca se poate schimba ceasurile de la GT la GTi.

GTi:
http://www.4tuning.ro/images/vand-ceas-bor...d-0-0-0-0-0.jpg

GT:
http://images7.okr.ro/auctions.v3/700_700/...258-700_700.jpg
Razvan_Ionut
In esenta se pot schimba dar : vitezometrul o sa iti indice , turometrul BA(injectia nu indica pe carburatie si invers)

PS. erau topicuri deschise pe tema asta , chiar nu era nevoie de unu nou.
b 45 bwy
Stai linistit eu la a mea care e pe carburatie am ceasuri precum cele din prima poza(adik de gti) si asa e din fabrica,deci cred ca ar merge schimbat cauta si u ceasuri de la o nova model mai nou('99)
BLUE R 19
S-a montat si pe GTI pana in anul 2000 primul tip de echipare interioara: tablou de bord, precum si tapiseria aferenta(panouri usi, plafon, parasolare), manete lumini si stergator. Eu am intalnit situatia asta la GTI original din 2000, dar era fara optiuni (fara proiectoare, ceas digital, insonorizarea in portbagaj, pe oale aproape inexistenta mocheta in portbagaj mult mai subtire si fara burete, comparativ cu GT-ul meu din '98. Deci un astfel de bord iti trebuie tie, primul tip dar pt GTI. Totusi astea sunt mai rare, chiar daca gti a aparut in '98, dar s-au generalizat din a doua parte a lui '99.
Razvan_Ionut
QUOTE(b 45 bwy @ 30 Jul 2012, 22:13)
Stai linistit eu la a mea care e pe carburatie am ceasuri precum cele din prima poza(adik de gti) si asa e din fabrica,deci cred ca ar merge schimbat cauta si u ceasuri de la o nova model mai nou('99)
*




sunt ceasurile de nova (identice cu cele de SN) , numai ca sunt pentru carburatie.

din cate vad din semnatura el are GT.
sergiu_tm2
Am si eu o Nova..am ceasuri de GTI nu de GT,motor e de GT,nu am mufe la masina,instalatia electrica a fost.."vandalizata" si nu mai sunt mufele,imi explica cineva cum trebuie sa leg ceasul de apa ? Am vazut ca are + - si inca doua locuri unde poti lega..multumesc frumos si anticipat. Ma intereseaza doar apa..
ORIJINAL21
ptr a nu mai face un topic asemanator, ..
de unde as putea face rost de acele fasii/coala inscriptionata kilometric pt cadranele de nova gt ?
se ocupa cineva cu asa ceva? Platesc.
nova tuning
ai gasit ce te intereseaza? adica vreo schema electrica? ma intereseaza si pe mn, dar invers ceasuri sn pe gti
Razvan_Ionut
ORIJINAL21 cadrane la dimensiunea stas se fac cam greu ,stiu asta ca am incercat prin intermediul lui turturel dar nu au iesit la scala sad.gif , daca esti bazat pe photoshop si reusesti sa aduci totu intr-un format vectorial mai precis decat al meu , cred ca ar merge..
ORIJINAL21
[quote=Razvan_Ionut,25 Nov 2012, 20:56]
ORIJINAL21 cadrane la dimensiunea stas se fac cam greu ,stiu asta ca am incercat prin intermediul lui turturel dar nu au iesit la scala sad.gif , daca esti bazat pe photoshop si reusesti sa aduci totu intr-un format vectorial mai precis decat al meu , cred ca ar merge..
*

[/quote]


CE VREI TU?? PHOTOSHOP??
LA CE ANUME....

[quote=sergiu_tm2 Postat 5 Aug 2012, 01:02
Am si eu o Nova..am ceasuri de GTI nu de GT,motor e de GT,nu am mufe la masina,instalatia electrica a fost.."vandalizata" si nu mai sunt mufele,imi explica cineva cum trebuie sa leg ceasul de apa ? Am vazut ca are + - si inca doua locuri unde poti lega..multumesc frumos si anticipat. Ma intereseaza doar apa..

[/quote]
DACA TE INTERESEAZA, AM EU INSTALATIA ELECTRICA + BORDUL(CEASURIDE)DE SUPERNOVA)

TI LE DAU CU 150 RONI LEJER..
Razvan_Ionut
modele pentru cadrane gasesti pe la topicurile din aria SUPERNOVA....si sunt in format ghici ce ....PHOTOSHOP...acolo le modifici dimensiunile ca sa iti iasa la scala cand le tragi la plotter.
nova tuning
ai gasit frate vreo schema ceva, k si eu caut si nu stie nimeni.
Fytze
eu am ceasuri de logan pe sn mea:P
Razvan_Ionut
asa si?
claudiu_iosip
=)) buna asta razvane=)))) daca ai super nova poti sa pui de logan, bravo, doar ca ai gresit ceva: esti pe topic de dacia NOVA =))
claudiu_iosip
scuzati de dublu post
Razvan_Ionut
pai chiar nu ii vad rostul postului...hai sa zic si eu pe aria logan ca am nush...bara de ford focus st...
b 45 bwy
Da noi pe nove(pe carburatie)care au ceasuri de SRN nu merge sa punem de logan?
Razvan_Ionut
nu merge pentru ca turometrele de logan sunt pe injectie si nu se pupa cu carburatia...iar pentru vitezometru trebuie traductor de la cablu la impuls si nu sunt sigur daca se potriveste cablul de vitezometru de supernova care are si traductor incorporat...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.