Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: FARURI, STOPURI, SEMNALE, PROIECTOARE AUTO / MOTO
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Soare Magic
S.C. SOARE MAGIC S.R.L., executa lucrari / reparatii din plexiglas pentru: faruri, stopuri, semnale, proiectoare auto / moto, pentru orice marca.
Cu o experienta de aproape 20 de ani in acest domeniu si ramanand unicul atelier de profil, suntem singurii care va oferim astfel de lucrari de cea mai buna calitate.
Pentru orice fel de intrebare, va stau la dispozitie aici pe forum sau la telefon: 0744.536.790 (COSMOTE) - Anunt valabil pentru toata tara !

Multumesc si va astept !

Poze cu atelierul, aflat in sector 6, cartierul Militari, bulevardul Iuliu Maniu, Nr. 79, Bl. 1, Sc. 1, vis-a-vis de AGIP. Intrarea este chiar pe gangul de langa farmacia CATENA.

O parte din matritele/sabloanele cu ajutorul carora facem ceea ce facem. Tin sa precizez ca acestea sunt facute numai dupa cele originale.

Cateva lucrari de prin atelierul nostru.
ecs17
in oradea nu aveti punct de lucru?
Gabryel.GLN
Salut! Cat costa un set de geamuri clare pentru proiectoarele la un Renault Laguna 1?
Soare Magic
QUOTE(ecs17 @ 14 Aug 2012, 19:11)
in oradea nu aveti punct de lucru?
*



Salut, nu avem, suntem din Bucuresti. Dar putem lucra prin posta, curier, etc. Transportul este suportat de catre client.

14 Aug 2012, 20:59:
QUOTE(Gabryello @ 14 Aug 2012, 19:16)
Salut! Cat costa un set de geamuri clare pentru proiectoarele la un Renault Laguna 1?
*



Salut !
Ambele te costa 130 lei.
Gabryel.GLN
Si aveti matrita, sau trebuie sa va trimit eu proiectoarele?
Am mai vorbit cu cineva si mi-a zis ca daca le fac geamuri din plexic dupa aceea vor fi doar pentru design, ca se strica geamul daca le aprind, asa este?
sorin1983
asa ceva cat costa(stopul de pe portbagaj are geamul spart)?
[attachmentid=1627829857]
cat rezista? arata ca originalul? ce efecte are spalatoria ?
Soare Magic
QUOTE(Gabryello @ 14 Aug 2012, 21:52)
Si aveti matrita, sau trebuie sa va trimit eu proiectoarele?
Am mai vorbit cu cineva si mi-a zis ca daca le fac geamuri din plexic dupa aceea vor fi doar pentru design, ca se strica geamul daca le aprind, asa este?
*



Chiar daca am sau nu matrita, proiectoarele trebuiesc trimise pentru: curatarea canalului pe care sta geamul, curatarea interioara, dat un nichel daca oglinda este distrusa si respectiv pentru lipirea geamurilor noi. Acel cineva nu cunoaste calitatile plasticului, probabil... Sunt atatea modele de masini (mai ales cele mai noi) care au din fabrica faruri, proiectoare din plastic, deci ? Sau probabil dansul le face din plexic de 1 mm, eu le fac din 3 mm. Intr-adevar daca stati cu masina pe loc cu farurile aprinse (pe faza lunga), cu orele, si mai aveti si cine stie ce bec puternic, s-ar putea sa inceapa sa se matuiasca in timp. Pana si cele originale patesc asa ceva. Cand mergeti cu masina, ele isi mentin temperatura si isi fac aerisirea de la vant, indiferent cate ore conduceti. Sper ca am dat destule detalii satisfacatoare smile.gif
Gabryel.GLN
Am inteles! Deci ma costa in jur de 150 lei? (130 lei geamurile, 10 lei posta trimis proiectoarele + 10 lei posta cand imi trimiteti proiectoarele).
Eu mai am un set de proiectoare cu geamurile sparte(le-am dat geamurile jos) se pot face acelea, sau trebuie luata matrita dupa geamul original?
Multumesc pentru informatii!
Soare Magic
QUOTE(Gabryello @ 14 Aug 2012, 23:14)
Am inteles! Deci ma costa in jur de 150 lei? (130 lei geamurile, 10 lei posta trimis proiectoarele + 10 lei posta cand imi trimiteti proiectoarele).
Eu mai am un set de proiectoare cu geamurile sparte(le-am dat geamurile jos) se pot face acelea, sau trebuie luata matrita dupa geamul original?
Multumesc pentru informatii!
*



Nu stiu cat costa posta, probabil atat o fi.
Sigur ca se pot face acelea cu geamurile sparte, desi ideal pentru noi ar fi sa avem si unul original intreg sau macar cu ceva urme de geam spart pe el. De aceea va sfatuiesc pe toti ca pe viitor sa lasati geamul pe ele, sa nu le curatati. In caz ca n-am vreo matrita sau sunt nedumerit in legatura cu forma, curbura, desenul, striatiile, etc, sa am dupa ce ma ghida, orienta, mula s.a.m.d.

<span class='edit'>15 Aug 2012, 00:34:</span>
QUOTE(sorin1983 @ 14 Aug 2012, 22:01)
asa ceva cat costa(stopul de pe portbagaj are geamul spart)?
[attachmentid=1627829857]
cat rezista? arata ca originalul? ce efecte are spalatoria ?
*



Spune-mi exact ce tip de Renault e si anul fabricatiei.
1. Rezista cat timp ai grija de el si nu-l spargi din nou.
2. Da, arata ca originalul in proportie de 85-95 %, depinde de complexitatea si dificultatea lucrarii.
3. Spalatoria nu-l afecteaza cu absolut nimic, fiindca lipitura se face pe baza de cloroform (nu intra apa), iar de spart, nu-l sparge presiunea apei (are 3 mm grosime).

Va rog de acum inainte cand postati pe topic, precizati modelul masinii, anul si bine-nteles o poza cat mai de aproape si clara cu produsul respectiv. Nu sunt de meserie (mecanic, electrician sau mai stiu eu ce in domeniu), sa stiu specificatiile pe dinafara ale unui tip anume de masina. Eu lucrez in mase plastice si trebuie neaparat sa vad cum arata originalul, ca sa-l pot reproduce, deoarece nu le stiu pe dinafara la cate sute de modele sunt.
Mergem pe premiza ''vazut si facut'' smile.gif
sorin1983
megane 1 faza 2, 2002, classic sau berlina.
Soare Magic
QUOTE(sorin1983 @ 15 Aug 2012, 09:50)
megane 1 faza 2, 2002, classic sau berlina.
*



130 lei.
Soare Magic
Imi cer scuze fata de userul daniLaguna2, dar nu ii pot raspunde pe PM, nu merge, nu stiu de ce. Tocmai de aia o sa-ti raspund aici pe topic.

''sal am si eu o laguna 2 si am farurile de pe fata un pic matuite si zgariate se pot repara gen polish si sa se scoata zgarietura''

Zgarieturile nu le pot scoate, deoarece sunt in adancime. Nu e vorba doar de un simpu polish in cazul tau. Ti le pot face ca noi, schimbata toata fata farului, cum doresti tu.

Polish - 80 lei/buc.
Nou - 160 lei/buc.
spiridusu84
Salut am si eu un Clio Symbol si am spar geamul la stopul stanga (modelul de stop este cel din poza). Cat m-ar costa un geam nou?
mishucc
salut.ma intereseaza si pe mine reconditionare farurilor la un renault laguna 1 facelift an 2000.ma intereseaza pretul si durata lucrari
br85shu
salut . sticla far pt o Dacia Supernova potzi sa faci?
mishucc
Salut.cat costa schimbarea geamurilor la faruri la un vw passat din 2002
isc86
Imi pare rau ca va deranjez imi puteti spune va rog ce sursa de caldura folositi ?
eugen_54
Buna ziua, ma intereseaza reconditionare sau geamuri noi pentru un Renault Scenic 2. O oferta de pret pentru ambele variante.
Multumesc

12 Jul 2014, 07:27:
Imi cer scuze, ma refer la faruri. Sunt putin matuite.
klub89
Spune-mi si mie te rog pentru un Renault Megane 2 Sedan ... stop-uri spate.. si pt model 2005 cel cu cerc pentru mansalier sau cel facelift la ce pret sunt perechea. Mersi
mrfler
mai merge reparat?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.