Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] FARURI, STOPURI, SEMNALE, AUTO / MOTO
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Soare Magic
Executam lucrari / reparatii din plexiglas pentru: faruri, stopuri, semnale, proiectoare auto / moto, pentru orice marca.
Cu o experienta de aproape 20 de ani in acest domeniu si ramanand unicul atelier de profil, suntem singurii care va oferim astfel de lucrari de cea mai buna calitate.
Pentru orice fel de intrebare, va stau la dispozitie aici pe forum sau la telefon: 0744.536.790 (COSMOTE) - Anunt valabil pentru toata tara !

Multumesc si va astept !

Poze cu atelierul, aflat in sector 6, cartierul Militari, bulevardul Iuliu Maniu, Nr. 79, Bl. 1, Sc. 1, vis-a-vis de AGIP. Intrarea este chiar pe gangul de langa farmacia CATENA.

O parte din matritele/sabloanele cu ajutorul carora facem ceea ce facem. Tin sa precizez ca acestea sunt facute numai dupa cele originale.

Cateva lucrari de prin atelierul nostru.
miaghy
sal, de facut faruri clare pe o super nova si daca ai ceva matrite pentru lampa de pus pe usa da sa fie transparenta , un pret te rog daca se poate, ms
Soare Magic
...
SarbuValentin
Salut 2 geamuri clare pentru un Renault 9 din 87 da-mi si mie un pret te rog
Soare Magic
QUOTE(miaghy @ 14 Aug 2012, 18:41)
sal, de facut faruri clare pe o super nova si daca ai ceva matrite pentru lampa de pus pe usa da sa fie transparenta , un pret te rog daca se poate, ms
*



Salut !
2 faruri clare, fara striatii, te costa 200 lei ambele. Iar despre lampa de pe usa, la ce te referi, la lucasuri ?

14 Aug 2012, 20:43:
QUOTE(SarbuValentin @ 14 Aug 2012, 19:13)
Salut 2 geamuri clare pentru un Renault 9  din 87 da-mi si mie un pret te rog
*



Salut !
Ambele te costa 220 lei.
miaghy
[quote=Soare Magic,14 Aug 2012, 19:31]
Salut !
2 faruri clare, fara striatii, te costa 200 lei ambele. Iar despre lampa de pe usa, la ce te referi, la lucasuri ?

sal, daca ai ceva modele de pe alte masini de lampa de pus pe usa gen transparenta cu striatii, am vazut ca ai ceva pe acolo in poze
Soare Magic
[quote=miaghy,15 Aug 2012, 07:17]
[quote=Soare Magic,14 Aug 2012, 19:31]
Salut !
2 faruri clare, fara striatii, te costa 200 lei ambele. Iar despre lampa de pe usa, la ce te referi, la lucasuri ?

sal, daca ai ceva modele de pe alte masini de lampa de pus pe usa gen transparenta cu striatii, am vazut ca ai ceva pe acolo in poze
*

[/quote]

Se rezolva. Demonteaza-le si vino cu ele. 0744 536 790
hitune
salut,un stop de megane 1 berlina cel de pe coltul aripei se poate,si cat costa?
Soare Magic
QUOTE(hitune @ 15 Aug 2012, 21:00)
salut,un stop de megane 1 berlina cel de pe coltul aripei se poate,si cat costa?
*



Salut, sigur ca se poate. Te costa 110 lei/buc. Asta daca cumva e cel din poza asta.

Va rog de acum inainte cand postati pe topic, precizati modelul masinii, anul si bine-nteles o poza cat mai de aproape si clara cu produsul respectiv. Nu sunt de meserie (mecanic, electrician sau mai stiu eu ce in domeniu), sa stiu specificatiile pe dinafara ale unui tip anume de masina. Eu lucrez in mase plastice si trebuie neaparat sa vad cum arata originalul, ca sa-l pot reproduce, deoarece nu le stiu pe dinafara la cate sute de modele sunt.
Mergem pe premiza ''vazut si facut'' smile.gif
CT-03-JTR
Stopuri de supernova claredar cu striatii,mai exact stopul normal dar decolorat transparent si un pret.Multumesc anticipat.
Ryco1
QUOTE(CT-03-JTR @ 16 Aug 2012, 03:48)
Stopuri de supernova claredar cu striatii,mai exact stopul normal dar decolorat transparent si un pret.Multumesc anticipat.
*


As vrea si eu asa ceva.
ORIJINAL21
buna ziua.

M-ar interesa daca puteti face sticlele clare pentru proiectoarele de ceata spate albe/incolore tot cu striatii/decolorate.
[attachmentid=1627830056]

un pret v-as ruga pt 2 bucati.
Soare Magic
QUOTE(CT-03-JTR @ 16 Aug 2012, 03:48)
Stopuri de supernova claredar cu striatii,mai exact stopul normal dar decolorat transparent si un pret.Multumesc anticipat.
*




QUOTE(Ryco1 @ 16 Aug 2012, 07:57)
As vrea si eu asa ceva.
*



Salut ! Nu exista asa ceva. Stopuri originale sa se poata decolora. Ele sunt injectate din fabrica cu anumite culori, in structura lor, nu se pot decolora. Iar de facut manual de catre noi (adica nu exista matrita pentru ele, doar farurile si proiectoarele au matrite - stopurile si semnalele se fac manual), e prea complicat si pretul pe masura.

16 Aug 2012, 13:44:
QUOTE(ORIJINAL21 @ 16 Aug 2012, 09:11)
buna ziua.

M-ar interesa daca puteti face sticlele clare pentru proiectoarele de ceata spate albe/incolore tot cu striatii/decolorate.
[attachmentid=1627830056]

un pret v-as ruga pt 2 bucati.
*



Buna ziua ! Sigur ca se poate, 80 lei ambele.

16 Aug 2012, 14:57:
Imi cer scuze fata de userul daniLaguna2, dar nu ii pot raspunde pe PM, nu merge, nu stiu de ce. Tocmai de aia o sa-ti raspund aici pe topic.

''sal am si eu o laguna 2 si am farurile de pe fata un pic matuite si zgariate se pot repara gen polish si sa se scoata zgarietura''

Zgarieturile nu le pot scoate, deoarece sunt in adancime. Nu e vorba doar de un simpu polish in cazul tau. Ti le pot face ca noi, schimbata toata fata farului, cum doresti tu.

Polish - 80 lei/buc.
Nou - 160 lei/buc.
hitune
QUOTE(Soare Magic @ 15 Aug 2012, 22:13)
Salut, sigur ca se poate. Te costa 110 lei/buc. Asta daca cumva e cel din poza asta.

Va rog de acum inainte cand postati pe topic, precizati modelul masinii, anul si bine-nteles o poza cat mai de aproape si clara cu produsul respectiv. Nu sunt de meserie (mecanic, electrician sau mai stiu eu ce in domeniu), sa stiu specificatiile pe dinafara ale unui tip anume de masina. Eu lucrez in mase plastice si trebuie neaparat sa vad cum arata originalul, ca sa-l pot reproduce, deoarece nu le stiu pe dinafara la cate sute de modele sunt.
Mergem pe premiza ''vazut si facut'' smile.gif
*


da acela este,pot sa vin cu masina la dvs.cat dureaza sa faceti un stop?de fapt doar sticla exterioara.pretul este doar pentru sticla sau pentru tot stopul?
Soare Magic
QUOTE(hitune @ 16 Aug 2012, 20:14)
da acela este,pot sa vin cu masina la dvs.cat dureaza sa faceti un stop?de fapt doar sticla exterioara.pretul este doar pentru sticla sau pentru tot stopul?
*



Pretul este pentru geam. Oala nu am cum s-o construiesc. Poate doar s-o intregesc daca are mici sparturi/lipsuri sau lipita daca are crapaturi.
Nu trebuie sa-mi lasati masina, doar veniti cu stopul dat jos, deoarece nu ma bag la montaje/demontaje. Timpul estimat lucrarilor este in mod normal de 24 ore. Rareori de 48 ore si asta cand sunt foarte aglomerat. In general imi servesc clientii in maxim 24 ore (sau chiar mai putin), fiindca am ''timpi morti'' cum ar fi lipirea cu cloroform care nu am cum s-o grabesc oricat as vrea.
Va astept la atelier, adresa o aveti in primul post aici.
Telefon: 0744 536 790 (COSMOTE) - puteti suna pentru indrumare locatie.
O seara buna tuturor !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.