Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Turbo la Logan NCV 1.5 DCi(rosu)
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
adriankorgpa60
Buna ziua.
Am la servici un logan NCV de 1.5 DCi(i rosu) si cred ca s-a dus TURBO.
Scoate un fum negru si ma nca mult ulei.(Bucuresti-Arad, Arad-Bucuresti 11L ulei)
La service mi-au spus ca e dus turbo.
Ma poate ajuta cu cineva cu un nr. de telefon sau ceva contact la persoane care au piese noi de la Pitesti.
Ma puteti contacta pe mess. care este exact ca si USERUL.
Astrept pareri din partea D-vostra.

Va multumesc.
mk2
Ai grija ca se pare ca prieteni nostri chinezi s-au apucat sa contrafaca pana si turbine. Asta in legatura cu "comerciantii" din pitesti, despre care eu unul n-am auzit prea multe lucruri bune.

De aceea, eu unul m-as interesa mai mult pe la importatori, reprezentante (neaparat mai multe, preturile pot varia foarte mult intre 2 reprezentante diferite).

Nu de alta, dar sa nu dai bani de turbina originala, si sa te trezesti cu chinezarie pe masina.
adriankorgpa60
Mersi de raspuns.
Nu stiam de aceste chinezarii.
Ma gandeam ca pot procura mai ieftin.
Una noua ajunge yundeva la 600 euro am inteles
Fyrestarter
Am vazut pe net ca sunt unii care reconditioneaza turbine cu 600 de lei. Daca esti dispus sa incerci.
adrian.paul
Ce este NCV-ul?
C@talin
de ce nu te duci la strungarie sa o refaci ?
e una pe iuliu maniu aproape de pacii intrarea pe langa agip. am vazut ca repara mereu turbine de orice. si iesi mai ieftin .
adriankorgpa60
Imi cer scuze ....!!!!
MCV
Rectific anul de fabricatie 2007.
Eu sunt din Arad si sa va spun sincer nu stiu cat duce o turbina reconditionata.
voicamic
QUOTE(adriankorgpa60 @ 16 Aug 2012, 10:06)
Imi cer scuze ....!!!!
MCV
Rectific anul de fabricatie 2007.
Eu sunt din Arad si sa va spun sincer nu stiu cat duce o turbina reconditionata.
*




Rectifica si la semnatura...
Cati km are masina?

Dupa ce rezolvi cu turbina, demonteaza si curata la interior conductele de aer, intercoolerul si eventual si EGR-ul, precis e tot traseul bucsit cu ulei scapat din turbina...
pyngi
Eu am o cunostinta care a patit-o cu un "NCV" cu I rosu. Tot asa a mancat 1L de ulei la 10 km. Reparatia l-a costat 1460 Ron si are un an garantie la lucrare. La momentul "fericitului" eveniment masina avea 314.000 km la bord. La km aia eu zic ca nu-i rusine ca s-a dus turbina. A... injectoare, pompa, ambreiaj originale pe masina...
adriankorgpa60
Buna ziua.
In momentul de fata masina are 250 000km. aprox.
Multumesc pentru raspuns.
Fyrestarter
Ce ai mai rezolvat cu turbina?
r3d
ma lasat si pe mine turbina la un logan din 2007 la 110000 km.vreau sa o reconditionez .am auzit ca sunt si niste turbine de logan unde la 1300lei noi.dar cred ca tin foarte putin tinand cont ca una originala e peste 2700mil.ce parere aveti cea de 27 de mil clara iese din joc.a pus cineva turbina deasta mai ieftina?e buna de ceva?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.