Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: AJUTOR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
alecku
salutare . in primul rand imi cer scuze daca nu ma exprim cum trebuie .am o incinta + statie , si vreau sa le conectez la un dvd auto .inainte erau conectate la casetofonu din fabrica cu adaptor high low . acum problema e ca sunt 2 mufe rca care vin din portbagaj din statie , si dvd ul auto asta nou are decat o intrare sub .cum conectez ambele mufe ? trebuie alte modificari facute in statie avand in vedere ca erau conectate cu adaptorul ala high low ? mersi frumos
CHYBRYT
salut, statia ta este stereo atunci cand o folosesti ca amplificare difuzoare insa atunci cand este pusa in punte (bridge) cum este acum pe subwoofer devine mono si poate fi folosita doar cu unul din mufele RCA, cel mai bine alimentezi tot sistemul si vezi cu care din RCA-uri se aude mai bine, iar daca nu esti multumit de rezultat poti cumpara sau confectiona un adaptor care sa-ti transforme 2 RCA-uri in 1. Bafta
alecku
mersi frumos CHYBRYT
daniel93
Din toate RCA-urile alea trebuie sa ai si o iesire stereo. Daca nu, fa-i un adaptor RCA tata-2RCA mama. Eu asa am facut, pentru ca din player am 2 RCA-uri de iesire, iar statia are 4 de intrare..


QUOTE(CHYBRYT @ 20 Aug 2012, 10:29)
salut, statia ta este stereo atunci cand o folosesti ca amplificare difuzoare insa atunci cand este pusa in punte (bridge) cum este acum pe subwoofer devine mono si poate fi folosita doar cu unul din mufele RCA, cel mai bine alimentezi tot sistemul si vezi cu care din RCA-uri se aude mai bine, iar daca nu esti multumit de rezultat poti cumpara sau confectiona un adaptor care sa-ti transforme 2 RCA-uri in 1. Bafta
*



Se aude mono, dar daca pui semnalul de pe un singur canal, se aude mult mai incet (TESTAT).
tuning1979
QUOTE(alecku @ 18 Aug 2012, 21:48)
salutare . in primul rand imi cer scuze daca nu ma exprim cum trebuie .am o incinta + statie , si vreau sa le conectez la un dvd auto .inainte erau conectate la casetofonu din fabrica cu adaptor high low . acum problema e ca sunt 2 mufe rca care vin din portbagaj din statie , si dvd ul auto asta nou are decat o intrare sub .cum conectez ambele mufe ? trebuie alte modificari facute in statie avand in vedere ca erau conectate cu adaptorul ala high low ? mersi frumos
*


In primul rand Player-ul nu are INTRARE pentru sub.
Exista in comert RCA ramificat care iti poate furniza semnal la cele doua RCA-uri din amplificator..asta trebuie sa cauti tu
alecku
multumesc frumos .se poate inchide
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.