Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: politica de customer rel.
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
wizard
am si eu o curiozitate: clientii au dreptul de a sta in incinta liniei de service in momentul in care atutoturismului aflat in garantie i se opereaza o modificare gen schimbat de difuzor sa zicem?

mie mi s-a replicat (MERIDIAN VEST) ca NU AM VOIE.. trebuie sa astept in showroom.. si pe un ton cam ridicat : "Ce domnle nu aveti incredere?"

multumesc.. voi intreba si la VC acelasi lucru
costi
Nu ai voie.
Au ramas putine care te mai lasa (de eg Dacoserv sau Latin Efe-dara sta nu mai are licenta)
drakool21
dupa umila mea parere ar trebui sa ai voie sa stai langa ea...doar e masina ta...totusi daca ei au o astfel de politica zic eu ca ar trebui sa te duci la alt service...cine stie ce jmenarii fac aia pe acolo...poate te trezesti cu niste futakiuri in loc de blaupunkturile originale...
IRONICK
QUOTE(wizard @ 22 Aug 2005, 14:10)
mie mi s-a replicat (MERIDIAN VEST) ca NU AM VOIE.. trebuie sa astept in showroom.. si pe un ton cam ridicat : "Ce domnle nu aveti incredere?"
*



Nu le-ai spus ca nu ai incredere in ei ?
costi
Tu chiar vreri sa-ti schimbi difuzoarele sau altceva?
Daca-i doar de difuzoare vezi ca sint dealeri de asa ceva care sint autorizati asa ca nu-ti afecteaza garantia si poti sta linga ei.
RIon
pe 5 august parca a avut loc o sedinta prin care s-a specificat sa nu se mai lase clientii acolo.... anormal, dar veridic...
eu am lasat masina in service cu o dauna, si mi s-au subtilizat farurile... cica au crezut ca sunt de aruncat wink.gif
marafetu_80
Logic si normal la orice service cu asa zise valente europene ,NU te lasa langa masina ex la mercedes NU te lasa langa masina , la WV la fel ma refer la service autorizat , iar la dacia am impresia ca e meridian vest , ipso, serus .
Kramer
Pai daca asa e europeneste, sa nu te lase sa-ti vezi masina, cauta un service mai japonez!
Doru
Pe mine m-au sunat cei de la dacia dupa ce fusesem cu masina la meridian in service si m-au intrebat daca am fost multumit de lucrare.Le-am zis ca per total aprox da,insa m-a nemultumit ca aveau pretentia sa nu stau langa masina...Se pare ca n-a avut nici un efect smile.gif
IRONICK
QUOTE(Doru @ 22 Aug 2005, 16:06)
Pe mine m-au sunat cei de la dacia dupa ce fusesem cu masina la meridian in service si m-au intrebat daca am fost multumit de lucrare.Le-am zis ca per total aprox da,insa m-a nemultumit ca aveau pretentia sa nu stau langa masina...Se pare ca n-a avut nici un efect smile.gif
*




Sa intelegem ca dacia a facut un sondaj despre calitatea serviciilor ( service si dealeri autorizati ) ?
Eu sunt curios cum ii penalizeaza pentru reclamatiile si calitatea proasta a serviciilor.
Reduceri, bonusuri, premii ?
bonzai
La Motor Service, autorizat dacia, se poate sta fara probleme. De altfel, receptia este undeva in spate, intr-o camaruta, nu o gasesti daca nu iti spune cineva unde este. Am vazut ca totusi lucrau la o camera chiar in fata, probabil vroiau sa mute caseria.
Mr_K
Eu stiu ca la reprezentanta BMW din cluj, te lasa sa stai pe o terasa de unde te poti uita sa vezi ce fac aia cu masina ta printr-un geam.
teodor
La revizia de 10 000 km m-au lasat sa stau langa masina, dar aveau o sala de unde vedeai masina si pe mesteri prin geam.Asta imi aduce aminte de spitalele alea cu boli contagioase la care te uiti prin geam si vorbesti prin geam cu nefericitii din spital.
Ce se simt mai stresati mecanicii sau vor sa nu le mai dai nimic, ma refer stric la bani, ca pe urma observam ca in loc sa repare strica si la dam numai ,,sanatate si carne''.
Sa scrie mare pe hartie ca nu ai voie sa stai langa masina, si atunci stii ce ai de facut.
sir_zven
Din cate stiu eu si la Opel e la fel, poti vedea masina si mai ales ce fac aia la masina printr-un geam.
Mie asa mi se pare ok.
lar
Mah chestia asta elimina intr-adevar spaga la mecanic sau electrician, etc. Dar eu nu am incredere neam in lucratorii din service. Asa ca in momentul in care nu ma vor lasa sa stau langa masina in timpul lucrarilor hop la alt service. Vreti sa va spun cam ce se intampla pe la case mai mari ? Cred ca multi dintre voi deja stiti. Asa ca ...
Mano
QUOTE(Mr_K @ 22 Aug 2005, 20:20)
Eu stiu ca la reprezentanta BMW din cluj, te lasa sa stai pe o terasa de unde te poti uita sa  vezi ce fac aia cu masina ta printr-un geam.
*


Nu toate unitatile Service au geamuri pe care sa pandesti ce fac ei la masina biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.