Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Apple iPhone 5
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
ady77
QUOTE(kum @ 17 Sep 2012, 12:43)
Dar m-am obisnuit cu ecranul lui mai maricel, de aia am avut asteptari de la aifon in privinta ecranului. Se pare ca raman tot la S2 mad.gif
*


Me too.
DragosP
Nokia, Samsung, Microsoft, Sony, Sony fără Ericsson, 10milioane de S3-uri vândute pe neve, Mec...
Într-adevăr, cine sunt eu să aduc vorba de off-topic?
A l e x
Nu a spus nimeni ca eram 100% on-topic, am spus doar ca la cate discutii normale ai deraiat pe topicul de iPhone 4 doar pentru a 'trollui', n-ar trebui sa vorbesti de off-topic pe aici.

Plus ca multe din firmele susmentionate au fost aduse in discutie cand vorbeam de Apple si de iPhone, doar nu am inceput sa discutam despre firme gen Xerox sau UPS care n-au nicio legatura.

Ca sa nu mai vorbim ca acum avem o discutie total off-topic. Asta spun, ai un talent pentru off-topic, deci n-ar trebui sa vorbesti. biggrin.gif
Tamango
Nici Lumia nici iPhone nu se compara cu asta:

user posted image
A l e x
In sfarsit o parodie cu adevarat amuzanta:


"The panorama feature on iPhone 5 is completely revolutionary, and unlike any free app you could have downloaded 3 years ago" biggrin.gif
vallixx
QUOTE(kum @ 17 Sep 2012, 11:43)
Galaxy S2, S3,..., Sn sunt niste telefoane bune dpdv hardware dar sunt trase in jos de sistemul de operare. Plus ca nu au calitatea constructiei ca la iphone. Nu poti avea pretentii de la un VW. Dar de la un Mercedes cam ai pretentii.
Nu mai sariti atat in sus: sunt fan Apple. Am avut 3G si 4. Si acum imi pare rau dupa 4. In schimb S2-ul a fost de cateva ori foarte foarte aproape de ciocan. La propriu mad.gif E un căcat de telefon. Nu ma incalzeste cu nimic faptul ca este mai performant dpdv hardware decat un iphon4 daca face atatea nazuri din cauza androidului. Si nu e root-at, toate update-urile s-au facut oficial. Pur si simplu e prost. Dar m-am obisnuit cu ecranul lui mai maricel, de aia am avut asteptari de la aifon in privinta ecranului. Se pare ca raman tot la S2 mad.gif
*


Pai cum vine asta?
Esti fan Apple, apreicezi iOS-ul.
Ai rahat de telefon de plastic, prost, cu Android, ti-a venit sa-l iei la ciocane la propriu...si totusi ramai la el.... Scuza-ma dar ceva nu se pupa. Ori telefonul nu-i chiar asa de prost, ori tu ai tendinte masochiste.....zic si eu nu dau cu paru'. Mi-e greu sa cred ca suporti un S2 pe care l-ai facut in toate felurile de nu-l mai spala nici Dunarea....., doar pentru ca are ecranul mare....

QUOTE(herculane @ 17 Sep 2012, 15:25)
am zis eu asta? link-ul e pt cei care ziceau ca apple s-a ingropat cu i5-ul. dar pana google-ul n-o sa scoata o versiune care sa se miste ca ios-ul (imposibil pana la urmatoarea versiune dupa parerea mea, din cauza multitudinii de device-uri), nu cred ca posesorii de ios o sa treaca in tabara cealalta
*


Asta e o alta problema pe care ai pus-o corect. Lumea da in Android, multi fara sa se gandeasca ca totusi el trebuie sa functioneze pe multe terminale, fiecare cu rezolutia lui, cu procesorul lui, cu ramii lui..etc. iOS-ul poate ca e superior (personal ca si utilizator n-am simtit), insa cate device-uri trebuie sa satisfaca? 1? 2?

As fi curios ca Google sa dezvolte un Android care sa mearga cu un singur tip de telefon.
Android creat exact pentru specificatiile sale. Si as mai vrea sa vad atunci niste teste vs iOS.

Nu zic ca iOS e prost. Departe de mine. Insa e doar un SO, cu bunele si cu relele sale.
Si este dupa mine un pic "overrated".
abc
QUOTE(herculane @ 17 Sep 2012, 11:04)
In alta ordine de idei, am inceput sa scriu post-ul asta pe tableta, dar pe la mijloc a crash-at chrome-ul, si am ajuns sa-l scriu tot de pe ifon. O avea asta ecran de 3,5 da' macar functioneaza aproape perfect smile.gif
*


na,poftim ca ai reusit sa ne scrii totusi.

[attachmentid=1627837949]
IRONICK
QUOTE(Liviu @ 17 Sep 2012, 16:28)
Nokia o sa se relanseze si ei cu platforma windows, au sanse mari. Ca Nokia a fost de fapt ingenunchiata de Microsoft pentru a o putea achizitiona la pret rezonabil ... eu cred sincer ca o sa se relanseze.
*
WPhone (chiar si MeeGo) se misca foarte bine pe Nokia. Relansarea lor tine doar de un management foarte bun, pentru ca terminalele sunt promitatoare. Si o spune cineva care a avut in mana si terminale preserie. In weekend chiar am facut un drive-test la un Lumia (610) din curiozitate.
herculane
merci abc, postul tau e extrem de constructiv. si nu, n-am reusit sa scriu postul dupa cum bine ar fi inteles oricine citea cu atentie ce am scris wink.gif

ce nu intelegi tu si altii de p-aci, e ca atunci cand spun ca android e de kkt sau daca as spune ca ios e de kkt, nu o fac din rautate sau ca sa enervez altii useri. am si device-uri android si ios (saptamana viitoare o sa primesc si wp8), lucrez toata ziua cu/pt ele si n-as avea niciun motiv sa sustin sus si tare ca ifon rulz daca n-ar fi asa (hai sa zicem rulz pt mine). de cand a aparut iphone 2g si pana la iphone 4 am avut android, apoi am trecut la ce era mai bun. cand o sa apara ceva mai bun decat i5, o sa las i5-ul si voi schimba tabara. simplu

revenind la topic, se pare ca i5-ul are un proc dual core, tactat la 1ghz smile.gif
e cam departe de ce se asteptau si cei mai pesimisti. e adevarat ca din primele bench-uri e cam ca quad-ul de la nvidia, insa nu da bine cnd auzi dual
herculane
misto ideea articolului, pacat ca ala care a scris-o nu stie ca tot i5-ul o sa se miste mai bine smile.gif

oricum, foarte tare clona, pt o...clona. adica sa pui hardware de top pe o copie nu prea am mai vzt
bucatzel
QUOTE(vallixx @ 18 Sep 2012, 08:00)
Ori telefonul nu-i chiar asa de prost, ori tu ai tendinte masochiste.....zic si eu nu dau cu paru'. Mi-e greu sa cred ca suporti un S2 pe care l-ai facut in toate felurile de nu-l mai spala nici Dunarea....., doar pentru ca are ecranul mare....
*



Babaieti. Ios-ul e enervant. Aitiunsu' cu care merge mana in mana mi se pare cea mai mare porcarie de software existenta pe fata planetei. Handroidul are piticii lui. Da' oricum, inseamna ca n-ati pus mana pe-un rozberry. La care singura speranta e ca o sa treaca la QNX, si sa se poata conecta jucaria la Android market, sa poti gasi si aplicatii decente, nu doar porcarii. Iar io insist sa raman pe rozberry doar din cauza tastaturii fizice, care in continuare mi se pare cea mai decenta de pe piata.
Sunt masochist doar pentru ca am alte prioritati decat altii?
mrkiry
QUOTE(herculane @ 18 Sep 2012, 12:29)
misto ideea articolului, pacat ca ala care a scris-o nu stie ca tot i5-ul o sa se miste mai bine smile.gif

oricum, foarte tare clona, pt o...clona. adica sa pui hardware de top pe o copie nu prea am mai vzt
*



Nu stii cum o sa se miste laugh.gif uite ce procesor are asa-zisa clona...si ce rezolutie.Ma rog,pentru mine Apple e doar un brand ca toate brandurile,nimic special.
vallixx
QUOTE(bucatzel @ 18 Sep 2012, 12:32)
Babaieti. Ios-ul e enervant. Aitiunsu' cu care merge mana in mana mi se pare cea mai mare porcarie de software existenta pe fata planetei. Handroidul are piticii lui. Da' oricum, inseamna ca n-ati pus mana pe-un rozberry. La care singura speranta e ca o sa treaca la QNX, si sa se poata conecta jucaria la Android market, sa poti gasi si aplicatii decente, nu doar porcarii. Iar io insist sa raman pe rozberry doar din cauza tastaturii fizice, care in continuare mi se pare cea mai decenta de pe piata.
Sunt masochist doar pentru ca am alte prioritati decat altii?
*


Evident nu.
Insa daca ai zice: rozberry e un rahat de telefon, plin de plastic, se misca naspa, SO e de toata jena mai cu seama ca iPhone e superior la toate capitolele.
Cu toate astea raman la rozberry pt. ca are tastatura.

E, daca ai zice asa te-as suspecta de tendinte masochiste.
bucatzel
Nu chiar. Ca si telefon e al naibii de bun. Da' n-are nici o treaba cu smart-ul tongue.gif


herculane
@Mrkiry Exact hardware-ul ala il am pe tableta smile.gif
Shush
Apple chiar e un brand mai special. Au o politica de marketing foarte buna, un fel de spalare de creier dar mai light. Au reusit sa isi creeze un fan base de vreo cateva milioane de oameni care sunt atat de prinsi incat si-ar schimba telefonul de 5 ori pe an daca Apple ar lansa 5 iPhone-uri pe an.

Eu asta nu inteleg. De exemplu eu imi schimb telefonul cand se strica/il pierd, cand nu mai corespunde necesitatilor mele sau cand primesc unul gratuit de la Orange smile.gif
Toti posesorii de iPhone pe care ii cunosc eu au fost super multumiti de 3GS (alea doua de dinaine nu prea se puteau numi telefoane) si extrem de multumiti de 4. Totusi au trecut imediat la 4S si acum abia asteapta sa treaca la 5 desi vor face aceleasi lucruri pe care le faceau si pe 3GS. Cum se explica asta ?
Eu personal nu am simtit nevoia sa trec de la SGS 1 la 2 si apoi la 3. De ce sa schimb ceva ce merge, imi place si se potriveste nevoilor mele ? Doar ca sa bag bani in buzunarul unei multinationale ?

Chestia asta apare doar la Apple, la orice produs de-al lor. Tot respectul pentru ei pentru faptul ca au reusit sa indobitoceasca milioane de oameni.

Nu vad pe nimeni sa isi cumpere in fiecare an noul Megane sau ala cu facelift, la fel cum nu vad pe nimeni sa isi cumpere cel mai nou model de LCD Samsung la fiecare 6 luni, dar cand e vorba de iPhone, iPad. iPod toti sar sa fie primi care il schimba.

Atentie pentru domnul moderator cu iPhone : nu am spus ca iPhone e un telefon prost, am spus doar ca 90% din posesori s-ar descurca la fel de bine cu un 3GS in loc de 4S.
herculane
Simplu. Eu vroiam un display putin mai mare, deci cum apare 5-ul mi-l iau. Cand a aparut 4s-ul, eram foarte curios de siri si recunosc ca mi l-am luat mai mult ca sa-mi satisfac curiozitatea, nu ca as fi avut nevoie.

Daca as avea banii si mi-as permite sa dau 25-30k pe masina o data la 4 ani, sa-mi iau mondeo care sta sa apara, as face si asta smile.gif
corbex
Cu masina e normal, telefonul de ce nu ti-l iei la 4 ani? icon_mrgreen.gif
Shush
Trebuie sa fi incredibil de bogat daca iti permiti sa arunci 2500 de lei doar pentru un cm de ecran in plus. Bravo !
vallixx
Tu vorbesti asa doar pentru ca nu -ti permiti iPhone.... tongue.gif tongue.gif
Shush
De la 4S incolo nu imi mai permit smile.gif
herculane
QUOTE(corbex @ 18 Sep 2012, 14:14)
Cu masina e normal, telefonul de ce nu ti-l iei la 4 ani? icon_mrgreen.gif
*



Parca tehnologia folosita la telefoane avanseaza putin mai repede decat la masini. Am eu o vaga impresie...

QUOTE(Shush @ 18 Sep 2012, 14:14)
Trebuie sa fi incredibil de bogat daca iti permiti sa arunci 2500 de lei doar pentru un cm de ecran in plus. Bravo !
*



Da, acu' ma scuzati, da' ma duc sa-mi vizitez sondele de petrol
abc
herculane,n-am nimic cu tine. chiar,de ce ti-ai pus numele asta de statiune ?
Ma enerveaza fazele astea "Baaa,nu am reusit frate sa ma descurc pe Android si acum e cel mai praf sistem de operare " "Baaa,iOS-ul e limitat nu poti sa-i faci ca la android ; e praf iOS ca e prea simplu ;iTunes-ul e praf ca e prea complicat ,ca-ti sterge pozele/muzica din el daca nu-i faci ce trebuie" .

Vrei telefon ia-ti 1100 /1208 .Vrei sa-ti complici viata ? Apple/Samsung te asteapta.

Iti iei ce-ti place,d-aia exista magazine in care se ofera posibilitatea testarii fizice a telefoanelor. Exista sute de mii de review-uri. Mai conteaza si cine foloseste telefonu,ca de cele mai multe ori nu e vina terminalului ca tu nu stii ce sa-i faci.

Apple o sa vanda-n draci ,eu unul abia astept sa ajunga Touch-ul si in Romania.
Samsung o sa scada dramatic din preturi ca sa tina pasul cu vanzarile Apple si o sa tot scoata mid-range-uri de genul Advance/ S Plus in loc sa dezvolte S4/S 5.
vallixx
QUOTE(abc @ 18 Sep 2012, 13:24)
Iti iei ce-ti place,d-aia exista magazine in care se ofera posibilitatea testarii fizice a telefoanelor. Exista sute de mii de review-uri.   Mai conteaza si cine foloseste telefonu,ca de cele mai multe ori nu e vina terminalului ca tu nu stii ce sa-i faci.
*


Bine spus.
Treaba e ca nu inteleg de ce un posesor de 3GS, isi ia i4, dupa aia 4S, dupa aia 5-ul, dar de fiecare data "explica" alegerea lui prin: " e superior, e altceva ".

VAX. In esenta e fix acelasi lucru, vei avea aceleasi aplicatii pe care le vei folosi, aceleasi pe care nu le vei folosi. De ce e asa de greu sa zici: mi-am luat 5 ca sa am i5. Ca asta e motivul principal. Si daca de la 4S la 5 mai zic ca e macar ecranul mai mare, de la 4 la 4S e doar treaba de: "am vrut sa am si io 4S". Ce e asa de greu?

Similar probabil cu S1, 2 sau 3, desi intre alea parca e un pic mai mare schimabrea decai intre "mere".
herculane
@abc De fapt, cand mi-am facut contul, tocmai consumam o sticla de apa plata Herculane.

Legat de cunostintele mele legate de OS-urile astea mobile, ma dadeau astia de mult afara daca eram chiar asa batut in cap cum crezi.

@valli in cazul meu, la fel de des imi schimb si placa video si procul. Device-urile/pc-urile/masinile sunt pasiunea mea. Pe primele 2 imi permit sa le tin cat de cat up to date.

Ps. Tableta android am schimbat o si mai des wink.gif
Shush
Nici la alea nu e suficient de mare trecerea incat sa merite schimbarea in fiecare an. Oricum il iei tot ca sa vorbesti la telefon sa te dai pe net si sa te joci Angry Birds.

De exemplu niste imbunatatiri pe care eu le-as considera demne de luat in seama :
- battery time net superior
- ecran mai bun in lumina soarelui
- rezistenta la zgarieturi si socuri
DragosP
QUOTE(Shush @ 18 Sep 2012, 14:40)
De exemplu niste imbunatatiri pe care eu le-as considera demne de luat in seama :
*


Pentru ce, dacă se vând și așa?
Și aici nu e cu referire în mod special la Apple, ci la toți.
MMVI
de ce incercati totusi sa intelegeti cum ajunge sa-si cumpere iPhone o persoana sau alta? rolleyes.gif
neumann
QUOTE(Shush @ 18 Sep 2012, 14:07)
Apple chiar e un brand mai special. Au o politica de marketing foarte buna, un fel de spalare de creier dar mai light. Au reusit sa isi creeze un fan base de vreo cateva milioane
*



Te rog frumos, nu se zice fan base, ci anti-PSD! E cu totul altceva, nu mai face astfel de confuzii!
corbex
Reminiscente de pe vremea cind voiam sa dam la medicina psihosociala icon_mrgreen.gif
Liviu
QUOTE(Shush @ 18 Sep 2012, 14:07)
[...]
Chestia asta apare doar la Apple, la orice produs de-al lor. Tot respectul pentru ei pentru faptul ca au reusit sa indobitoceasca milioane de oameni.

Nu vad pe nimeni sa isi cumpere in fiecare an noul Megane sau ala cu facelift, la fel cum nu vad pe nimeni sa isi cumpere cel mai nou model de LCD Samsung la fiecare 6 luni, dar cand e vorba de iPhone, iPad. iPod toti sar sa fie primi care il schimba.
*




QUOTE(Shush @ 18 Sep 2012, 14:40)
Nici la alea nu e suficient de mare trecerea incat sa merite schimbarea in fiecare an. Oricum il iei tot ca sa vorbesti la telefon sa te dai pe net si sa te joci Angry Birds.

De exemplu niste imbunatatiri pe care eu le-as considera demne de luat in seama :
- battery time net superior
- ecran mai bun in lumina soarelui
- rezistenta la zgarieturi si socuri
*



Deci nu ai dreptate aruncand cu noroi pe tema asta in iPhonisti ... caci si eu sunt defect si imi schimba telefonul anual si imi iau numai high-end-uri ... deci nu e o chestie de iPhone sau nu smile.gif.
Shush
QUOTE(DragosP @ 18 Sep 2012, 13:50)
Pentru ce, dacă se vând și așa?
Și aici nu e cu referire în mod special la Apple, ci la toți.
*



Si eu faceam referire la toti producatorii.

QUOTE(MMVI @ 18 Sep 2012, 13:57)
de ce incercati totusi sa intelegeti cum ajunge sa-si cumpere iPhone o persoana sau alta?  rolleyes.gif
*



Eu incerc sa inteleg ce il impinge pe un om sa isi schimbe telefonul perfect functional si util o data la cateva luni cand apare un model mai nou.

QUOTE(neumann @ 18 Sep 2012, 14:02)
Te rog frumos, nu se zice fan base, ci anti-PSD! E cu totul altceva, nu mai face astfel de confuzii!
*



Scuzele mele radmasa.gif radmasa.gif
corbex
QUOTE(Liviu @ 18 Sep 2012, 15:10)
Deci nu ai dreptate aruncand cu noroi pe tema asta in iPhonisti ... caci si eu sunt defect si imi schimba telefonul anual si imi iau numai high-end-uri ... deci nu e o chestie de iPhone sau nu smile.gif.
*


S-au observat, la cei cu creierele nespalate, comportamente similare cu ale celor cu creierele spalate. Nimeni nu mai intelege nimic.
herculane
QUOTE(Shush @ 18 Sep 2012, 15:11)

Eu incerc sa inteleg ce il impinge pe un om sa isi schimbe telefonul perfect functional si util o data la cateva luni cand apare un model mai nou.



chestiile alea in plus pe care le are modelul nou. chiar daca e 1cam in plus, nfc, 1mb de ram, o carcasa din policarbonat sau un display cu 20% mai luminos. oricare din astea face device-ul mai bun, nu mai prost, iar daca poti face upgrade-ul asta fara sa stai nemancat luna, de ce sa nu-l faci?! smile.gif

tocmai, eu nu inteleg cum nu intelegi asta smile.gif
corbex
N-ar fi mai simplu sa ceri un cont de la Apple si sa le faci o donatie lunara? icon_mrgreen.gif
Zici ca mai primesti un milimetru de ceva si, pentru milimetrul asta platesti produsul, integral, inca o data rolleyes.gif
MMVI
QUOTE(Shush @ 18 Sep 2012, 15:11)
Eu incerc sa inteleg ce il impinge pe un om sa isi schimbe telefonul perfect functional si util o data la cateva luni cand apare un model mai nou.

nu vei putea intelege pentru ca acel om o va face dintr-un motiv care pentru tine este neesential...
Markos
QUOTE(Shush @ 18 Sep 2012, 15:11)
Eu incerc sa inteleg ce il impinge pe un om sa isi schimbe telefonul perfect functional si util o data la cateva luni cand apare un model mai nou.
*


E mai performant, mai subtire, mai usor, are ecranu' mai mare...
A l e x
QUOTE(Shush @ 18 Sep 2012, 14:07)
Nu vad pe nimeni sa isi cumpere in fiecare an noul Megane sau ala cu facelift, la fel cum nu vad pe nimeni sa isi cumpere cel mai nou model de LCD Samsung la fiecare 6 luni, dar cand e vorba de iPhone, iPad. iPod toti sar sa fie primi care il schimba.
*



LCD-ul nu e un exemplu bun, pentru ca nu face nimic in mod special. Cand Smart TV-ul va evolua si LCD-urile se vor transforma in mici computere, eu zic ca atitudinea se va schimba si vor fi multi care le vor schimba des daca ajung ca tabletele, cu soft, aplicatii, etc...

Iar la masini, e prea costisitor. Daca s-ar putea schimba foarte ieftin, fii convins ca oricine ar fi bucuros sa-si schimbe Megane-ul II cu Megane III, sau pre-facelift-ul cu faceliftul nou.

QUOTE(Shush @ 18 Sep 2012, 14:14)
Trebuie sa fi incredibil de bogat daca iti permiti sa arunci 2500 de lei doar pentru un cm de ecran in plus. Bravo !
*



Din nou discutia despre bani, si ce bogat e x sau y ca isi cumpara produsul z. Ce te intereseaza pe tine ce situatie materiala are unul care e dispus sa-si schimbe telefoanele de 2 ori pe an? E treaba lui, cum e treaba ta ce faci cu banii tai.

Si stai tu linistit, sunt multi posesori de Android care isi schimba telefoanele anual. Unii mult mai des, ca trec de la o firma la alta, deci au mai multe optiuni si pot schimba si la 6 luni. Nu tine de marketing, tine de posibilitatile si pasiunile fiecaruia.

Uita-te la Liviu si 2dor. Ei sunt pasionati si nici nu trece bine saptamana, ca au alt telefon. Care e problema? E treaba lor ce fac cu banii castigati de ei.

Romanul asta nu se poate lasa de obsesia asta cu banii vecinului si cumparaturile lui. Of of of...

QUOTE(vallixx @ 18 Sep 2012, 14:33)
De ce e asa de greu sa zici: mi-am luat 5 ca sa am i5. Ca asta e motivul principal.
*



Eu nu imi iau 5 ca sa am i5, eu imi iau 5 ca sa am un 4S mai inalt tongue.gif
M i h a i
Sa nu uiti sa-l treci in semnatura tongue.gif
2dor
Eu nu imi schimb telefonul saptamanal, sunt un umil utilizator de Nokia 1100 Lanternia si Philips Fizz.

De aia am eu Nokia.
&feature=player_embedded
herculane
QUOTE(corbex @ 18 Sep 2012, 15:27)
N-ar fi mai simplu sa ceri un cont de la Apple si sa le faci o donatie lunara? icon_mrgreen.gif
Zici ca mai primesti un milimetru de ceva si, pentru milimetrul asta platesti produsul, integral, inca o data rolleyes.gif
*



si totusi, colectionar de telefoane nu sunt (chiar daca ma apucasem la un moment dat), asa ca jumatate din telefon ti-l recuperezi cand il vinzi pe cel vechi. Intelegenta treaba, nu? smile.gif

Poimaine primim si noi aifoanele noi, dar din pacate sunt in concediu
Iulikk
Si langa 1100-le ala ce ai? Ca asa am si eu la mine, de back-up un nokia e50, dar nu l-am folosit de cand am luat aifonu deloc. Doar il car dupa mine "in caz ca"...
2dor
Na ca e cu ambele...
A l e x
radmasa.gif radmasa.gif
herculane
majoritatea companiilor importante lucreaza de zor la resubmitarea aplicatiilor cu support de i5, asa ca pana la sfarsitul lunii cam toti producatorii care se respecta vor avea aplicatiile ready for i5

unii le-au avut gata inaintea datei de 12, cand au anuntat i5-ul.

asta ca tot ma intreba cineva daca imi place sa ma joc cu o banda neagra pe ecran smile.gif
serban24
QUOTE(herculane @ 18 Sep 2012, 14:19)
chestiile alea in plus pe care le are modelul nou..., nfc, ... oricare din astea face device-ul mai bun,
tocmai, eu nu inteleg cum nu intelegi asta smile.gif
*


daca nu ma insel i5 nu are nfc, doar ca remarca..
herculane
n-are, eu dadeam doar niste exemple, nu neaparat legate de iphone
corbex
QUOTE(skija @ 19 Sep 2012, 10:45)
luati cu apa...
[attachmentid=1627838105]
Hai Craiova
*


Imi cer scuze! Tirziu, da-i mai bine decit niciodata, am inteles motorul dorintei oamenilor de a schimba ifon4 cu aifon5.
gotty
radmasa.gif tare asta! radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.