Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Apple iPhone 5
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
A l e x
"Doar ca ei o mai copiat si apoi o patentat ... "

Asa ii. Cand o copiat, o copiat, nu putem sa nu recunoastem. Ii adevarat.
Serje
Ei doar o fo oleaca mai smecheri ... si o patentat unele chestii.
Si daca ii sa mergem pe fir ... multe (daca nu chiar majoritatea) chestii is "inventate" de firme mici, care apoi is cumparate de giganti astia.
A l e x
Serje: Eu sunt de acord cu ce spui tu, dar pana la un punct. Asa nici cei care au facut filmul The Matrix nu au inventat tehnica aia numita acum 'bullet time'. Gondry a folosit-o intr-o reclama si intr-un videoclip, cu vreo 5 ani inainte de a fi lansat filmul. Si originile ei se duc mult mai in spate.

Dar felul in care a folost Matrix-ul toate acele elemente, slow-motion-ul plus bullet time plus chroma plus multe alte lucruri, toate la un loc au schimbat filmele de actiune. Si multi i-au imitat dupa, chiar daca tehnicile existau individual in alte parti, cu mult inainte de film. Ei le-au pus impreuna si au facut ceva ce a avut mult succes, si pana in ziua de azi sunt imitati de restul.

Deci doar faptul ca nu inventezi tu ceva nu inseamna ca nu poti fi copiat dupa pentru felul in care combini elemente existente. Felul in care primul iPhone a fost facut i-a inspirat pe multi sa scoata produse similare dupa, e o realitate. Ca nu toti au furat cum spun unii fani Apple, asa e, nu toti. Mie HTC-ul inca mi se pare ca face telefoane originale de exemplu. Si pana si Galaxy a inceput sa aiba propria lui identitate, nu mi se pare ca SIII-ul seamana prea mult cu iPhone-ul.

De exemplu notificarile de la iOS de acum mi se par luate mult dupa cele de pe Android. Asta nu inseamna ca Android le-a inventat, dar felul in care le-au pus pe telefon i-au facut pe cei de la Apple sa faca ceva similar.
herculane
QUOTE(Serje @ 27 Sep 2012, 12:10)
Va tot minunati ca se leaga unii de iphone si nu de S3 sau altele cu android, da cine se tot lauda ca telefonu lor ii cel mai bun, cel mai nu stiu cum ... ? N-am vazut ca aia de la Samsung, Motorola ... sa zica ca telefonu lor ii cel mai tare din parcare ... ca atunci s-ar lega lumea si de telefoanele lor.

Iar cu tampeniile alea cum ca altii copiaza de la mar ...  radmasa.gif , da ei nu copiaza la randu lor? Doar ca ei o mai copiat si apoi o patentat ...
*



pai cum ar fi sa lauzi un android ca e cel mai bun telefon? tongue.gif

haha QA-ul astora de la Apple cred ca a avut niste scapari - butoanele de volum inversate: http://9to5mac.com/2012/09/26/some-iphones...hone-5-version/
A l e x
"Minus is the new plus"

Scris negru pe alb pe site-ul Apple.com.
vallixx
QUOTE(herculane @ 27 Sep 2012, 12:20)
pai cum ar fi sa lauzi un android ca e cel mai bun telefon? tongue.gif
*


Pai la fel cum ar fi sa lauzi un iPhone ca cel mai bun telefon...ce crezi ca ar fi diferit?
La fel de jenant....

Luat exclusiv ca si tehnologie un S3 e mult peste i5.
i5 ul insa se mai "scoate" cu o calitate mai buna a materialelor si cu iOS-ul care nu e neaparat mai bun, dar pentru ca nu trebuie sa sa plieze pe x device-uri are avantajul ca merge mai ok.

Parerea mea....
DragosP
QUOTE(vallixx @ 27 Sep 2012, 13:36)
Pai la fel cum ar fi sa lauzi un iPhone ca cel mai bun telefon...ce crezi ca ar fi diferit?
*


Co deosebirea că ăla chiar e. blink.gif
A l e x
Eu n-am spus niciodata ca iPhone-ul e cel mai bun, si tot am fost acuzat de asta pe aici. Asa ca ori spui, ori nu spui, oricum se pare ca pentru multi, daca ai iPhone sau il lauzi, automat esti fan incuiat si spalat pe creier.

E ca la politica. Daca nu spui de rau de Base, automat esti propagandist basist platit de PDL, nu exista cale de mijloc.

Si apropo, o idee pt. Apple:

[attachmentid=1627839649]
Serje
QUOTE(herculane @ 27 Sep 2012, 13:20)
pai cum ar fi sa lauzi un android ca e cel mai bun telefon? tongue.gif

*



La fel cum fac astia de la mar ... daca ar vrea sa fie si ei penibili si sa se ia lumea si de ei.

Multe telefoane pot fi considerate cele mai bune ... pt o anumita categorie de persoane, dar nici unul nu poate fi considerat cel mai bun pentru toata lumea, gusturile difera, necesitatile difera, etc ... si nu are cum un device sa le satisfaca pe toate.
neumann
QUOTE(herculane @ 27 Sep 2012, 13:20)
pai cum ar fi sa lauzi un android ca e cel mai bun telefon? tongue.gif


*




QUOTE(vallixx @ 27 Sep 2012, 13:36)
Pai la fel cum ar fi sa lauzi un iPhone ca cel mai bun telefon...ce crezi ca ar fi diferit?
La fel de jenant....

*




Corect. Toata lumea stie ca cel mai bun telefon e un Nokia. radmasa.gif icon_mrgreen.gif
Markos
Mai există firma asta?
herculane
mie-mi plac noile lumia de la ei si sper sa aiba succes cu ele. daca n-o sa se vanda, adio nokia

a aparut acum cateva zile un review al ios 6 pt cine nu stie cu ce se mananca: http://www.gsmarena.com/apple_ios_6_review-review-821.php

eu inca nu l-am pus p telefoanele personale, ca-mi place prea mult google maps-ul. chiar daca nu prea-l folosesc, chiar daca mi-am cumparat igo prime-ul, e psihologica treaba smile.gif
shteffanivlad
QUOTE(A l e x @ 27 Sep 2012, 11:01)
tatabobu: N-o intorc, ti-am explicat doar ce a spus el. A comparat modele, nu OS-uri. Si a luat topicuri dedicate. Ti-am spus doar ce a scris, nu am zis ca are sau nu dreptate matematic vorbind. Oricum cifrele de pe acest forum nu sunt concludente, alta era ideea pe care o sublinia shteffani, si anume ca unii oameni scriu mult despre iPhone si daca nu le place sau nu sunt aparent interesati de el. Topicul asta e exemplu perfect, nici nu e lansat in romania, si deja unii il urasc.

La SIII liniste si pace, cine e interesat de Android sau Samsung il discuta, cine nu, nu.

Asta (cred ca) incerca shteffani sa spuna, si cred ca cel putin aici pe forum are dreptate. Si chiar daca se discuta mai mult de Android, avand in vedere ca suntem 3-4 posesori de iPhone pe aici care scriem, si restul utilizatori Android, cam tot shteffani are dreptate, nu?

Inutila discutia, dar sa intelegem si noi ce ne scriu colegii tongue.gif
*


Da Alex, asta am incercat.

Incercam sa iau doua modele de top ale eipal si doua modele de top (care e mai top ca eipal oricum, ca are android) si sa compar interesul pentru ambele firme (desi eipal nu e firma, e o adunatura de idioti).

Din pacate, mai putin Vali (tu nu te pui ca ai aifon nene) restul nici nu au citit ce am scris pe principiul "asta are aifon, il ridica in slavi da-l dreaqu, iea sa-i zic io ceva, mama lui de aifonar si fanboi".

Eu abandonez, n-are sens... smile.gif Succes in aruncarea cu mizerie in continuare.
A l e x
shteffani, Te consumi prea mult si o iei mult prea personal. Topicul asta e clar ca nu duce nicaieri, suntem pe un forum unde posesorii de Android sunt majoritari, deci din start nu poti discuta cu prea multi posesori, iar cei care vor sa poarte o discutie cat de cat corecta (din ambele tabere) se feresc de topic, pentru ca nu vor sa se murdareasca de rahatul aruncat pe aici uneori.

Am observat si pe un topic Android ca i-au sarit cativa in cap unuia care nu era fan iPhone, dar nu era multumit de Galaxy-ul cumparat. Automat au inceput mistourile si propozitiile de genul "Telefonul asta nu e pentru tine" si alte mizerii.

Aici e practic un fel de Cafenea pentru telefoane, daca vrei discutii serioase, cred ca merita mers pe un forum de specialitate.

Asta nu inseamna ca nu se mai poarta si aici discutii interesante. Pana la urma, vad ca de cateva pagini, discutiile au fost cat de cat umane. Dar tot mai vine cineva sa arunce cu o insulta sau sa deraieze discutia si s-o duca in penibil. Deci ori accepti topicul asa cum e, si te amuzi si tu si mai schimbi o vorba, doua, ori nu scrii deloc. Nu are rost sa tot speri ca iti vor fi citite posturile si ca discutia va fi la obiect tot timpul.
shteffanivlad
Sunt moderator pe un forum de specialitate, si crede-ma, pana si acolo apare cate unu "iPhone sux, samsung rules". Adica nici pe forum dedicat, unde scrie CLAR la intrare "iphone forum" nu poti sa dai pagina, e ceva dubios, si nu cu posesorii de iphone. Si tot eu sunt injurat cand le arat "usa" si ii poftesc "afara".

Eu iau topicul asa cum este, nu iau nimic personal, dar totusi parca nu-mi surade "cretin". In orice context, de oricine ar fi scris...

Discutii omenesti nu sunt, aici demonstram cat de prost este iphone-ul, si cat de scump, comparat cu .... nu stiu cu ce, ca daca te uiti obiectiv, si concurenta e la acelasi nivel de pret...
tatabobu
shteffanivlad, daca din ce-am scris eu tu ai dedus ca eram manat de "asta are aifon, il ridica in slavi da-l dreaqu, iea sa-i zic io ceva, mama lui de aifonar si fanboi" inseamna ca esti mult prea stresat. Relaxeaza-te smile.gif
herculane
Se zvoneste ca maine apare la pcgarage la 3300ron varianta de 16gb. Pe site nu vad nimic, totusi. Operatorii de la noi n-au primit inca nimic intern legat de data aparitiei, dar cica maine se va face un anunt


@Stefan dar eu nu inteleg de ce mai bagi in seama posturile lor smile.gif


shteffanivlad
tatabobu: nu, nu m-am referit la tine. Am inteles ce ai scris tu, dar tu nu ai inteles ce am vrut eu sa compar. Si da, nu ma intereseaza, compar ultimele doua cu ultimele doua.

Nu sunt stresat, dar multumesc de sugestie oricum. smile.gif
A l e x
Lasa ca am vazut eu clipuri pe YouTube despre iPhone 5, si comentarii sub el de genul "SUCK IT ANDROID FANS!!!" sau "SAMSUNG SUCKS!"

Sa fim seriosi, prosti sunt peste tot, nu tine de telefonul pe care il au (oricat ar incerca unii pe aici sa faca legatura intre marca si IQ). E normal ca pe un forum Apple sa vina prostii cu Android, dar stai tu linistit, ca prostii cu iPhone se duc si ei pe la Android pe acasa si 'troll-eaza'.

Diferenta e pe acest forum. Eu nu stiu nici macar un exemplu de posesor de iPhone care sa intre pe topic de Android sa arunce cu mizerii, in schimb invers e plin. Vorba ta, aici se discuta de cat de prost/scump/etc.. e iPhone-ul, cu argumente venite de la persoane care foarte rar vorbesc in cunostinta de cauza... Dar asta e probabil din cauza ca majoritatea care scriu aici n-au iPhone, si putini chiar s-au jucat cu el, si vorbesc si ei din auzite sau articole.

Sa nu uitam mituri gen 'nu poti instala aplicatii decat prin iTunes' sau 'nu poti pune mp3-uri decat cumparate' scrise pe aici drept critici la adresa telefonului. Dar nu s-au intrebat daca sunt adevarate sau nu. Au auzit, au hotarat, e naspa frate, trebuie s-o spun!!! tongue.gif

Pana la urma e plina planeta de oameni care mor de grija altora, deci nu conteaza daca obiectul lor e bun sau nu, important e sa-ti spuna ca al TAU ca e foarte prost.
shteffanivlad
Sunt multe de discutat pe tema asta, si nu am sustinut vreodata ca prostii nu au iPhone. Poate sunt prea multi, am sustinut doar ca nu NUMAI prostii au iPhone.

Evident, este valabil si invers. Insa vezi tu, eu sunt dispus sa accept ca am acelasi telefon pe care un cocalar il pune ostentativ pe masa, insa un posesor de S3?! Niciodata!
Serje
Legat de cretini ... da, o parte din posesorii de iphone is cretini, si maru se si lauda cu ei (altfel nu prea ii poti numi pe aia care stau zile in sir la coada, doar sa puna mana pe telefon cu 2-3 zile inaintea celor care il comanda lejer de acasa). Si in tabara cealata sunt destui cretini ... da n-am vazt nici una dintre firme sa se laude atata cu ei ...
corbex
QUOTE(A l e x @ 27 Sep 2012, 15:19)
E normal ca pe un forum Apple sa vina prostii cu Android, dar stai tu linistit, ca prostii cu iPhone se duc si ei pe la Android pe acasa si 'troll-eaza'.
*



Aha! Eu am mai observat ceva. Toti Androizii sint pedelisti. icon_mrgreen.gif
A l e x
Serje: Daca s-ar strange cozi imense la Samsung, eu zic ca Samsung ar fi foaaaarte fericiti. Si fanii Galaxy nu cred ca ar spune ca aia sunt spalati pe creier, ba chiar cred ca ar spune lucruri de genul "Bravo! Asa da! Apple e pe moarte!"

Asta vrea sa spuna shteffani, fani subiectivi sunt in ambele tabere, dar unii Fandroizi de pe aici pur si simplu refuza sa fie corecti. Cand e o problema la SIII, cum a fost aia cu camera unde doar cativa useri au comentat, se uita. Cand e o problema la iPhone, imagini peste imagini, posturi, romane, ce telefon prost, ce clienti prosti ca-l cumpara, etc...

E o diferenta destul de mare. Liviu de exemplu are si el doza lui de subiectivitate (cum avem toti ,de altfel), dar macar el incearca sa fie corect, l-am vazut criticand Samsung, l-am vazut laudand Apple. Altii in schimb cand e de criticat Android tac, cand e de criticat iOS nu mai tac.

De asta ajungem la concluzii gen 'struguri acri' sau 'frustrati', pentru ca altfel nu imi pot explica atitudinea unora de pe aici.
Serje
Io tot cretini i-as considera, suntem totusi in secolu 21 ... in plus de asta ... cine are cateva zile sa le piarda la o coada? Iti iei zile de concediu sa stai la coada pt un telefon? radmasa.gif
Daca ar vrea ... cam orice companie mare ar puta face asta, ca prosti gasesti destui, da nu toate firmele vor sa se laude cu astfel de clienti, asta nu inseamna ca nu-i are.

Am mai zis ... ii normal ca sa se scoata minusurile/problemele in evidenta, atata timp cat se lauda ca produsul lor ii cel mai bun, bla bla bla.
Daca celelalte firme nu se lauda ca is cei mai buni ... ce poti demonstra? Ca-i un produs ca oricare altul, cu bune si cu rele?
neumann
io as scoate o husa/carcasa care sa imite iphone pentru Nokia 1100. Cred ca ar fi super-hit.
A l e x
Da dar atacurile de obicei sunt la adresa posesorilor, ce vina au ei ca firma se lauda ca sunt cei mai buni, sau ca unii posesori stau ca prostii la coada?

Si mie mi se pare penibil sa stai la coada, mai ales in SUA unde poti comanda online direct de la Apple, si comenzile iti sunt onorate destul de repede, si esti unul din primii din lume care pune mana pe el.

Dar nu vad de ce din cauza unora (care nici macar nu sunt pe acelasi continent cu noi), trebuie sa intre altii pe aici sa faca generalizari? Asta cu 'pentru ca va atacati, radem si noi' e doar o scuza puerila, unii de pe aici chiar fac mai mult decat sa glumeasca, si tot nu am inteles de ce.
corbex
QUOTE(neumann @ 27 Sep 2012, 15:56)
io as scoate o husa/carcasa care sa imite iphone pentru Nokia 1100. Cred ca ar fi super-hit.
*


As pune si un mar pe dosul ei. Mar arbore, sa crape concurenta.
shteffanivlad
Mocaciune:

http://itunes.apple.com/ph/app/photo-splas...d505118221?mt=8

Alex: Stau la coada pentru ca stau la coada. Daca ii intrebi de ce, nici nu stiu, dar stau. Este inexplicabil, si totusi stau la coada. La alte produse nu se sta la coada atat. Nu ca ii laud, nu ca as sta eu la coada, dar...
neumann
se vede ca sunteti mai tineri. Pai pe vremea lu ceasca erau cozi cam la fel, de peste 200 de persoane, si nimeni nu stia pentru ce sta la coada.
A l e x
Unii stau la coada pentru a vinde telefonul imediat dupa la suprapret. Asa a fost si la PS3, au stat ca prostii la coada doar pentru a le vinde la pret dublu sau triplu. Altii nu cumpara, dar stau la coada si vand locul dupa.

Nu stau toti fara motiv totusi. Avand in vedere cati combinatori profesionisti sunt in toata lumea (cine cumpara bilete la concerte din afara stie), nu m-ar mira ca numarul de oportunisti de acolo sa fie destul de mare.
Serje
Atunci se statea pentru mancare ... sau pentru chestii care altfel nu le gaseai, nu are nici o legatura.
A l e x
Din nou o exagerare fara rost, si o comparatie inutila. Mai nou tine de comunism, eh? biggrin.gif
neumann
astia mici o sa se prinda in curand ca poa' sa isi lase sacosele sau scaunelele la coada. Da' va rog io, nu le spuneti.
tony-s
Cred ca samsungii ar fi extrem de suparati daca clientii ar sta la coada si nu s-ar lauda deloc cu asa ceva radmasa.gif radmasa.gif

Iar cat priveste avarii de la apple fata de maica tereza de la samsung lasati-ma sa radmasa.gif radmasa.gif Ambele sunt companii private care incearca sa ia cat mai multi bani de la clienti - acuma ca unii sunt mai capabili sa faca lucrul asta (nu conteaza prin ce: marketing,calitatea produsului....) fata de ceilalti e alta poveste.
A l e x
http://moneyland.time.com/2012/09/21/cashi...aiting-in-line/

Interesant articol, poate il citeste si un anumit user de pe aici cu un aer de superioritate care nu se bazeaza pe aproape nimic, decat poate pe un an de nastere mai inaintat tongue.gif

Are si o replica tare de la un german care nu stie nici el de ce sta la coada.
neumann
QUOTE
“I just need to have it. I know that the new iPhone from a new features perspective hardly has anything extra to offer. But I just needed to be here. It’s the hype, man!”


Stimabile, vrei sa m-apuc sa-i fac un profil psihologic la ametitu' asta? Ar fi off topic..
Garett
"It's the hype, man!"
radmasa.gif

27 Sep 2012, 17:37:
“the most effective corporate brainwashing campaign in the history of mankind”


27 Sep 2012, 17:39:
Did the two plan on buying iPhone 5s for themselves? Nope. Wheatcroft said that his phone is a Android HTC, and that he’s “probably the worst person to have in an Apple queue ever.”
biggrin.gif
tony-s
Ce nu inteleg dusmanii apple e faptul ca omul e o fiinta care are sentimente si daca ii pui pe oameni in fata unui produs apple si unul samsung majoritatea vor spune despre apple "imi place" iar despre samsung in cel mai fericit caz vor spune "e ok" iar lucrul asta nu tine de inteligenta au fost de-a lungul istoriei destui oameni extrem de inteligenti care au fost dispusi sa cheltuie oricat pt. "frumos" - nu conteaza ca acel frumos a fost o pictura,sculptura sau de ce nu o masina,casa... chiar as spune ca numarul acestor exemple e covarsitor mai mare fata de cei care privesc totul doar pragmatic - chiar daca imi place - nu-l iau pt. ca e prea scump comparat la ce iti ofera, nu pot descarca toate rahaturile majoritatea complet inutile de pe android market (nu ca pe itunes n-ar fi destule porcarii inutile), nu-l pot resofta non-stop....

Acuma ca apple fata de samsung are cateva creiere in plus care inteleg lucrul asta si-l exploateaza din plin e extrem de evident ....
cj98czh
tony-s - vezi ca mai sunt pe aici (printre care si eu) care nu si-au luat Apple, nu pentru ca nu si l-au permis ci doar pentru ca au considerat ca nu este ok pentru ei motivele nu are rost sa le enumar aici ... apropo nici Samsung nu am .... ca sa nu fiu acuzat .... am luat acu un an un HTC Sensation dupa ce am mai avut inaintea lui un Desire HD ... fix in aceleasi conditii luam Iphone-ul ... dar eu personal prefer altceva ... si este alegerea mea ...

Se tot bate "apa" degeaba de vreo 5 pagini (daca nu mai mult) cu tot felul de defecte inchipuite sau nu al lui I5 sau Samsung ... este o piata libera ... cumparati ce vreti si ce credeti ca vi se potriveste .... tot acuzati ca vin fandroizii si vb. da voi ce faceti??? in special tonica .... el din care categorie este d-nul Alex? Te intreb pe tine pt. ca vad ca ai cele mai multe postari pe acest topic...

Am mai spus ... sotia are 4s, luat de nou ... stiu ce poate cu bune si cu rele ... si da a avut probleme cu el ... s-a blocat de vreo 2-3 ori sau nu nu a mai vrut sa "vada" reteaua ... rezolvat in garantie ... ma rog probleme din astea mai "specifice" ... ce vreau eu sa arata ca si preslavitul Iphone are probleme, ca si oricare alt device

In opinia mea nu este cu nimic peste omoloagele androide cu care concureaza, la fel de bine nu este nici sub ele ... marketingul face restul ....

Tare mi-as dori ca sa reintre si altii, pe langa cei de acum, in joc pentru ca noi ca si cumparatori nu am avea decat de castigat ... in mod sigur nimic de pierdut ..
tony-s
As vrea sa-mi arate cineva un post de-al meu in care laud i-phone in afara de impresia de frumos, de produs de calitate cu finisaje mult peste orice de la concurenta.

Ma repet majoritatea covarsitoare a oamenilor care folosesc un astfel de device in 95% din timp pt. telefonie si net apreciaza mai ales ce am spus mai sus....

Majoritatea oamenilor prefera in timpul liber o iesire in oras cu prietenii, o excursie sau de ce nu un meci de fotbal decat sa resofteze non-stop un rahat de telefon.
Markos
Ce dați să vă scap de toni? mandru.gif
Iulikk
Eu nu-ti dau nimic, mie chiar imi place tony-s. 04.gif .
tatabobu
Nimic. Lasa-l sa se desfasoare, e distractiv. "Laud aifonu' ca-i frumos, nu-mi iau android ca-i un rahat de telefon care trebuie resoftat non-stop".
Cum sa ne scapi de el, tu nu-ti dai seama ca l-am scos de pe ignore doar ca sa vad adevarul despre telefoane?
Markos
Am înțeles, atunci enjoy the show tongue.gif
corbex
QUOTE(A l e x @ 27 Sep 2012, 17:25)
http://moneyland.time.com/2012/09/21/cashi...aiting-in-line/

Interesant articol, poate il citeste si un anumit user de pe aici cu un aer de superioritate care nu se bazeaza pe aproape nimic, decat poate pe un an de nastere mai inaintat tongue.gif

Are si o replica tare de la un german care nu stie nici el de ce sta la coada.
*


Eu am scris numai de bine si ei ma scot denigrator sef, fara sa observe aerul de evidenta impartialitate care umple fiecare post.
tony-s
M-am obisnuit deja cu aerul asta de superioritate al androizilor de zici ca ei au inventat roata ....nu mai zic ca daca nu lansa apple i-phone, android-ul ar fi fost un soft de nisa de care n-ar fi stiut aproape nimeni si ar fi disparut in cativa ani iar samsung facea in continuare telefoane de toata jena neavand pe cine sa copieze si s-ar fi batut cu sagem pt. locul 15 in clasamentul producatorilor de telefoane.
corbex
.................
Nu mai zic.. rolleyes.gif
dizzy
QUOTE(Garett @ 27 Sep 2012, 17:36)
"It's the hype, man!"
radmasa.gif

<span class='edit'>27 Sep 2012, 17:37:</span>
“the most effective corporate brainwashing campaign in the history of mankind”
<span class='edit'>27 Sep 2012, 17:39:</span>
Did the two plan on buying iPhone 5s for themselves? Nope. Wheatcroft said that his phone is a Android HTC, and that he’s “probably the worst person to have in an Apple queue ever.”
biggrin.gif
*



QUOTE(DragosP @ 26 Sep 2012, 10:36)
Dezavuez acest mod de exprimare!
*



vezi ca DragosP nu doarme....
A l e x
"el din care categorie este d-nul Alex?"

Nu stiu daca ai citit toate posturile, dar la un moment dat i-am spus ca face uneori acelasi lucru pe care il fac si unii Fandroizi, si anume generalizeaza. Singura diferenta intre tony-s (utilizator Apple subiectiv) si unii Fandroizi la fel de subiectivi ca el, este ca pe tony nu l-am vazut (inca) atacand posesorii, doar vorbind de bine telefonul lui.

Aici e marea diferenta pe care unii se fac ca nu o vad.

Daca s-ar discuta bunele si relele si s-ar compara telefoanele, n-ar fi nicio problema. Dar nu poate trece o pagina fara sa arunce unul cu cate o insulta mai mult sau mai putin subtila, absolut fara motiv.

Cum ar fi sa vin eu in topicul de Android sa spun "Ba, prosti mai sunt astia cu HTC Sensation. Cat de prost sa fii ma sa cumperi asa un telefon? Ce urat e, ce nume are..."?
vallixx
QUOTE(A l e x @ 27 Sep 2012, 15:00)
Da dar atacurile de obicei sunt la adresa posesorilor, ce vina au ei ca firma se lauda ca sunt cei mai buni, sau ca unii posesori stau ca prostii la coada?
*


Pai sa ne intelegem, nu e vina companiei ca se lauda, dar cand un fanatic vine si ia nemestecat ce zice compania si da mai departe fara ca el sa fi vazut vreodata un i5 in alta parte decat in poze......atunci deja nu mai e vina companiei, e vina lui si de aia e atacat el.

Iar cu aia de stau la coada.....in clipul ala e cretina aia care balmajeste lu nea reporteru' ca ea vrea i5 pt mess si sms, nu l-a vazut dar il vrea pt ca sigur o sa fie tare, si sta la coada ca sa nu o pacaleasca unii de pe net.....

Daca aceeasi persoana statea la coada dar raspundea altfel poate nu o mai catalogam cretina.

De ex.: pentru ce folosesc eu nu-mi trebuie neaparat i5, dar sunt fan al marcii, m-am obisniut ca produce telefoane de calitate si in plus vreau sa am cel mai nou gadget de pe piata.
Si stau la coada pentru ca sunt atat de nerabdatoare incat nu mai am rabdare 10 zile pt. a-l comanda de pe net.

Parca e o mica mare diferenta de abordare, nu?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.