Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
marius1978
Vand mercedes cobra, an de fabricatie 1982, motor diesel de 2.000(functioneaza impecabil), vopsea originala in mare parte, acte la zi(ITP, asigurare,rovigneta, se ofera certif. fiscal fara probleme). Pret 1.100 euro. Telefon- 0726 891 762- Marius. Masina se afla intre Targoviste-Ploiesti in com. Ion Luca Caragiale jud Dambovita.
Voi reveni cu poze.
Masina are ITP valabil pana in septembrie 2014, asigurare pana in august 2013 si rovigneta pana in martie 2013.
marius1978
Anunt valabil, ultimul pret este de 3.800 lei.
Bonus 4 capace(originale) pentru roti si un electromotor aproape nou.
Telefon- 0726 891 762- Marius.
Sooky
mai pune cateva poze ca sunt interesat de ea
marius1978
Da, o sa mai pun.
marius1978
Anunt valabil.

<span class='edit'>2 Oct 2012, 08:57:</span>
mai multe fotografii cu masina
marius1978
Anunt valabil.
marius1978
Anunt valabil.
marius1978
Pret nou- 3.500 lei.
dragoselu
De cati litri e rezervorul? Ce consum are urban / extraurban ? Preotul de la mine de la tara a avut un Mercedes Cobra Diesel, numai ca era de culoare verde inchis. M-a lasat si pe mine sa merg 2-3 km cu ea, cand am pus frana sa opresc ditamai "tancul de masina", am zis ca zbor prin parbriz, eu eram obisnuit cu frana de Dacie.. smile.gif) Masina de boier, ai tot confortul si siguranta in ea.
marius1978
Chiar ca-ti da impresia ca e o masina de boier, are o eleganta aparte iti da o senzatie speciala cand o conduci si vezi botul ala lung si stema aia mare in fata, eu am facut ceva km cu masina asta, cand ma duceam la mare cu ea (drum intins) imi lua intre 6,5%-7%, un consum mixt e cam la 7,5-8%, cam 9% in oras, acum depinde de aglomeratie ca daca stai vreo 2 ore prin oras sare de 10%. Oricum nu consuma exagerat chiar daca are motorul de 2.000cc(1.988cc), e diesel, ca daca era pe benzina sigur consuma mai mult. Capacitatea rezervorului e de 65 de litri. Culmea ca si pe langa noi, intr-un sat vecin(Darmanesti) preotul a avut mult timp un merceds cobra!
marius1978
Anunt valabil.
marius1978
Anunt valabil, ultimul pret este de 3.500 lei.
marius1978
Anunt valabil.
marius1978
Anunt valabil.
marius1978
Anunt valabil, ultimul pret este de 3.000 lei.
Telefon, 0726 891 762- Marius.
80rox
up de la mine.
masini adevarate ca astea nu se vor mai fabrica......
ktlstp
Necesita ceva reparatii de facut in viitorul apropiat sau se poate utiliza fara probleme? As fi interesat!
marius1978
Deocamdata merge fara probleme, dar fiind aproape toata la vopsea originala de 30 de ani, odata si odata tot trebuie reconditionata. Pana acum, s-a intervenit doar la aripile fata si putin pe la podea si praguri.Masina are ITP pana in octombrie 2014 si asigurare si rovigneta pana in 2013. Motorul merge perfect iar bateria este aproape noua(nu are 6 luni) si a costat 400 lei. Ultimul pret este de 3.000 lei.
Merced
Are cutie in patru trepte, nu?
marius1978
Da, cutia este in 4 trepte.
Merced
Adevarata masina asta, m-am plimbat cu una intr-o stare deplorabila si tot era o placere sa stai la volan. Servodirectia aia e atat de fina, zici ca e masina de femei. Arata foarte ok masinuta ta, si are un pret foarte bun. Sper sa gasesti un proprietar pe masura!
marius1978
Multumesc.
marius1978
Anunt valabil.
marius1978
Anunt valabil, ultimul pret este de 3.000 lei.
marius1978
S-a vandut, se poate inchide, multumesc.
new_banderas_232003
super misto masina! Bafta la vanzare!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.