Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Magazine online
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
cstef
Salutare,

Vreau sa comand ceva piese online, dar nu prea am gasit pareri ale celor ce au comandat piese de pe net. Ce parere aveti de piesenet.ro, sunt de incredere ?
Cred ca ar fi utila experienta celor care au interactionat cu astfel de magazine.
bobo77
Topicul ar fi util, dar vor aparea multe spamuri...
user123
QUOTE(IRONICK @ 24 Nov 2011, 14:10)
Nu as zice ca sunt hoti. Ci ca sunt hoti mai mari (mega-hoti) decat aia de la Dacia. Dacia mai are si niste cheltuieli suplimentare cu cps-ul si marketing-ul. Astia probabil o fac de acasa sau dintr-o scara de bloc. Sau cine stie ce hala sau camera dintr-un depozit inchiriat.
*




QUOTE(Dsign @ 27 Nov 2011, 15:54)
Pe langa preturi hotesti, au "copiat" si site-ul... Seamana foarte mult cu unul pe care l-am vazut eu recent smile.gif Noroc ca nu-s razbunator
*




Salut, referitor la piesenet.ro, iata ce parere au cativa colegi pe care eu ii consider seriosi.....totul e la latitudinea ta, eu mi-am facut o parere insa nu e corect sa-ti spun parerea ci sa-ti expun argumente....
cstef
Multumesc de pareri, este interesant daca piesele sunt intradevar de origine, daca a comandat cineva ... o reactie va rog.
vijelie
Poti intreba Dacia daca are relatii comerciale cu siteul respectiv.
Dar la cum arata in poze produsele recomandate a fi "originale", eu zic sa te multumesti ca iei ceva ieftin.
Atat.
cosmin_h82
Eu am comandat de vreo 3-4 ori de pe bonmarc.ro. Totul a fost bine (marfa de origine) . Multumit
IRONICK
QUOTE(vijelie @ 9 Oct 2012, 19:35)
Poti intreba Dacia daca are relatii comerciale cu siteul respectiv.
Dar la cum arata in poze produsele recomandate a fi "originale", eu zic sa te multumesti ca iei ceva ieftin.
Atat.
*
Dacia nu are relatii comerciale cu magazinele. Dealerii autorizati Dacia vand piese mai departe si isi trag bonusuri grupa mare de la Dacia.
testike
Si eu am comandat de mai multe ori de pe bonmarc.ro , si au fost OK.
bambucea74
QUOTE(cstef @ 8 Oct 2012, 14:24)
Salutare,

Vreau sa comand ceva piese online, dar nu prea am gasit pareri ale celor ce au comandat piese de pe net. Ce parere aveti de  piesenet.ro, sunt de incredere ?
Cred ca ar fi utila experienta celor care au interactionat cu astfel de magazine.
*




Am cumparat rulmenti de la numitul Catalin din Pitesti care avea o multime de anunturi cu piese de origine Dacia si Renault. Am comandat rulmenti pentru Renault clio 2 si am primit de Dacia. Pe langa asta erau si facaturi chinezesti.(aveti grija la scris, cei china sunt stantati cu SNR, cei SNR Franta sunt gravati laser!!!!!
I-am furnizat toate datele masinii pentru a nu avea surprize (veneam din Italia in Romania sa-mi schimb rulmentii) si el si-a batut joc de mine, cand l-am sunat sa-i spun ca nu sunt buni a inceput sa injure si nu mai raspunde la telefon. Concluzia clara: TEPAR marlan ieftin. Are un Mercedes coupe gri, numele este: Rennk Catalin, are id-ul: rennk_catalin@yahoo.com, si tel 0752504046.
Sper sa fiu de ajutor altor potentiali clienti ce vor putea fi tepuiti de acest fals comerciant, am vazut topicuri cu alti oameni pacaliti. Rog si moderatorul sa se sesizeze pentru scoaterea anunturilor lui inselatoare din forum.
sorin.marcupf
Salut!

NU recomand piesenet.ro! Mare teapa... Tipul e un "destept" care se "descurca" bine. Piesele par originale, dar nu-s.
noo_yd
foarte bun topicul asta , asa am sti si noi de unde sa cumparam piese auto , au aparut magazine online cu piese auto ca ciupercile dupa ploaie....
tumpi
Eu am cumparat amortizoare Sachs pt punte fata, capete de bara Lemforder si bielete bara antiruliu Delphi de la ingaraj.ro . Piesele aratau bine, s-au potrivit perfect si sper ca sunt originale. Eu sunt multumit de comportamentul masinii.
tunderbird
Eu am cumparat de pe epiesa. Au preturi foarte bune cu conditia ca piesa aleasa de pe site sa mai fie si disponibila.
Brainie
Apropo de piese.net:
singura mea experiență cu ei a fost pozitivă: am cumpărat un termostat (de Logan) „de origine” (o fi fost de origine sau nu, nu știu), care a fost foarte bun (vreo 3 luni cât l-am văzut la lucru, pe urmă n-a mai funcționat mașina cu totul, din cauză de deces mortal); omul mi-a dat garanție, a notat seria (l-am luat direct din magazin); la aspect semăna cu ăla din fabrică.
B997NDL
QUOTE(sorin.marcupf @ 14 Aug 2013, 14:38)
Salut!

NU recomand piesenet.ro! Mare teapa... Tipul e un "destept" care se "descurca" bine. Piesele par originale, dar nu-s.
*


de unde esti asa sigur ca nu sunt de origine ? biggrin.gif vad ca ai un singur post in care zici ca piesenet sunt tepari. nu e suspect ?
pe alt forum (nu pot da nume smile.gif) sut laudati de multi care iau de la ei an de an.
janel_f
daca doriti sa achiztionati piese auto de la magazinele online de profil, va recomand autooem.ro
Eu am cumparat de la ei si am fost multumit de preturi si promptitudine cu care mi-au livrat piesele.
Sper sa nu se considere reclama.
neacsugabrie
Ei nu! M-ai facut curios si am tras si eu o privire.Asta da seriozitate .trebuie sa completezi un formular pentru oferta de pret,caci la 90% din produse .."Pretul nu este actualizat"
autooem
Nu cred ca suntem neserosi fiindca trebuie sa completati cerere oferta pentru piesa care nu are pret.
Puteti spune ca suntem NESERIOSI daca va trimitem piesa care nu trebuie si nu o acceptam ca retur daca nu se potriveste.
Noi putem sa va garantam ca, daca o piesa ajunge la client si nu se potriveste pe masina, din vina noastra, o vom schimba fara alte costuri.
Iar daca piesa nu se potriveste, din vina clientului, o acceptam ca retur, dar clientul suporta costul transportului.

jcdenton
Bro vezi ca ai postat de pe contul pe bune, nu de pe clona. Please fix.
nycbmw
de la piesenet am luat in ultimul an (discuri frana, placute frana , bascula, bieleta , burduf planetara)

Totul ok. Sunt piesele pe masina de la 4 luni la 1 an si nu au nici o problema.

corbex
QUOTE(autooem @ 2 Oct 2013, 16:12)
Nu cred ca suntem neserosi fiindca trebuie sa completati cerere oferta pentru piesa care nu are pret.
*


Nu sinteti neseriosi pentru asta, sinteti contravenienti. Aveti obligatia legala sa afisati preturile. Mergeti pe ideea ca fiecare plateste dupa cit e de fraier?
4x4
Nu stiu daca au sectiune de logan dar faceti o cautare dupa mister auto pe net, am descoperit ca au preturile cele mai mici. Ingaraj.ro sunt niste hoti ordinari din experienta mea.

Unica problema ar fi ca accepta doar plata prin carduri VISA sau MasterCard.
neacsugabrie
QUOTE(autooem @ 2 Oct 2013, 15:12)
Fiindca trebuie sa completati cerere oferta pentru piesa care nu are pret.
*


De ce?! Eu sunt un potential client,care cumpara ce are nevoie in functie de raportul calitate pret.Crezi ca n-am alta treaba decat sa completez formulare pentru 3 produse ,sa astept raspunsul de la voi (a se citi oferta de pret )ca apoi sa analizez care imi convine? Pune-ti angajatii sa publice preturile nu-mi cere mie sa fac asta!
alexicuta
Salut! eu am comandat de pe Piesenet.ro duze spalator parbriz tip perdea originale am primit si chitanta. sunt foarte ok.
autooem
@ corbex, @neacsugabrie

Contravenienti? Preturi sunt, dar nu la toate produsele. Lucram la implementarea automata a preturilor.
Avand in vedere faptul ca avem o lista de peste 500.000 de repere, este imposibil sa pui preturi manual. Chiar daca am reusi acest lucru, ce facem in momentul in care preturile se schimba? Preturile sunt afectate de cursul valutar!
Noi nu incercam sa fraierim pe nimeni, prin completare cerere oferta.
Va rog nu mai puneti eticheta daca sunteti in necunostinta de cauza.
corbex
Puiu mic, te depaseste afacerea? Lasi pe altii. Legea nu te intreaba daca poti, legea iti impune. Sa-ti cer o lista cu alea 500.000 de produse? radmasa.gif
Asta-i exact atitudine de patron care este el destept, pe eprsoana fizica si are de a face decit cu timpiti care trebuie sa decarteze dupa cum vrea muschiul lui.
neacsugabrie
QUOTE(autooem @ 9 Oct 2013, 13:10)
@ corbex, @neacsugabrie

Contravenienti? Preturi sunt, dar nu la toate produsele.

*


Exact despre asta vorbeam.
DMP
Nu prea inteleg ce va obositi sa-i faceti schema dupa care ar trebui sa ii mearga afacerea. Sa dea banu' ca pentru consultanti de afaceri. smile.gif
DR.M
Eu am cumparat de la best-tires.ro un set de anvelope de vara, iar zilele acestea un set de jante de otel. Comanda a fost lansata online, iar plata la fel. Am fost multumit de fiecare data. Marfa era insotita de factura si certificat garantie, cum m-am asteptat. Livrare gratis prin curier.
In shimb prin iunie am comandat un spatar Logan cu 3 tetiere de la "danactiv" de pe site-ul "piesepenet.ro", despre care pot spune ca e un tepar tipic. Nici pana azi nu a sosit a 3-a tetiera. iar spatarul "second hand in stare foarte buna" era cu mult sub descrierea facuta.
Alegeti magazine serioase, solicitati detalii de la vanzator, faceti doar comanda online si sa fiti convinsi in momentul cand va apucati de comanda ca puteti returna produsele si primiti banii inapoi, etc.
ionut_buzescu
piesenet.ro - nota 10 din toate punctele de vedere !
Am luat de la el (Daniel Petrescu PFA) kit de ambreiaj SACHS și termostat; ambele funcționează perfect după mai bine de 1 an și 20000km.
Afară de modul transparent și amabil în care tratează clientul, dovedește că, cunoaște produsele pe care le vinde, emite factură și certificat de garanție.
marian79
Eu mi-am luat 2 anvelope de iarna Debica de la shopmag.ro . Sper sa trec cu bine iarna wink.gif Anii trecuti am folosit Tigar , dar nu mi s-au parut a fi asa bune (mai dadeau rateuri prin zapada).
IRONICK
http://www.automeisterparts.ro/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.