Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [SCHIMB] Fotograf Gratis
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Bursa non-auto > Arhiva cu anunturi non-auto
Fotograf_Gratis
Scopul acestui post este de a veni in ajutorul celor care sunt in cautarea unui fotograf. Sunt la inceput de drum si caut sa capat experienta si din acest motiv sunt dispus sa realizez fotografii gratis.

Daca nu v-ati gasit pana acum un fotograf, daca vi s-a parut prea scump sau pur si simplu doriti un al doilea fotograf la evenimentul dumneavoastra, astept sa ma contactati la e-mail: fotograf_gratis@yahoo.com

In cazul in care vinzi ceva, o masina, un apartament, o casa sau orice alt obiect si ai nevoie de niste fotografii reusite, poti apela cu incredere la mine.

Multumesc!
BZ_07_RFI
Salut,esti din Buzau?
Fotograf_Gratis
Ajung doar in week-end prin Buzau si atunci stau destul de putin timp.

Intre timp mai adaug cateva poze de la expozitia de astazi de la EXPOROM. Din pacate nu am putut sa le urc la rezolutia maxima pentru ca nu aveau loc.
ionut.tanase
Frate ce poze frumoase faci ... Ai talent ... Imi pare rau ca nu am nici un eveniment ca te chemam sa imi faci niste poze. Felicitari sincere. Cu ce aparat faci pozele? Sunt prelucrate ? Poti sa imi raspunzi pe PM.
Fotograf_Gratis
Multumesc pentru aprecieri, dar inca mai am de invatat. smile.gif Spre exemplu cel mai mult din ultimile poze imi place cea cu Beetle-ul. De restul nu sunt prea multumit.

Pozele sunt facute cu Nikon D3100, un aparat recomandat incepatorilor, ca mine. Pozele au fost prelucrate pentru evidentierea culorilor, contrastelor, etc. Multumesc inca o data!
Alydor
Banuiesc ca ai obiectivul de kit... Iti recomand sa iti iei un 16-85 sau un 17-50 f/2.8 O sa vezi ca lumea incepe sa se vada altfel... Considera-l un free up


Suma respectelor, Alydor
Fotograf_Gratis
Da, este obiectivul din kit, cel de 18-55. Pe viitor vor urma si alte obiective, dar dupa cele 20 de milioane date pe aparat simt nevoie de o pauza. wacko.gif

Trebuie neaparat sa cumpar si un filtru de polarizare. Ai vreun sfat sau recomandare? Multumesc.
Alydor
discutia poate continua in topicul dedicat. http://www.daciaclub.ro/Sfaturi-camere-fot...-SLR-t8977.html


Suma respectelor, Alydor
madkat
Pentru un 3100 e decent rezultatul. O singura recomandare - try to get out of the HDR hole wink.gif
Fotograf_Gratis
QUOTE(madkat @ 12 Oct 2012, 16:41)
O singura recomandare - try to get out of the HDR hole wink.gif
*



Incerc, dar nu cred ca pot. Imi plac foarte mult culorile vii. Si cum din obiectivul pe care il am nu ies asa cum mi-as dori, probabil cad in extrema cealalta.
ionut.tanase
se setari ai folosit? am si eu un nikon p90 si poate imi ies si mie :x .
Fotograf_Gratis
Anunt valabil. smile.gif
madkat
Se pot scoate culori vii si fara HDR
Si chiar cu un 18-55.

bafta!
Fotograf_Gratis
up.....
Fotograf_Gratis
up.....
jas2
Salut,esti sigur ca sunt toate fotografiile expuse trase de tine ?Nu cumva sunt luate de undeva ? Sunt trase de mai multe maini....una.Si a doua...vezi ce pui in portofoliu ca artistic sunt cam praf...mare atentie...si cu un aparat mediu poti scoate ceva bun dar nu ce ai urcat tu aici...Astea sunt mediocre.Ma refer la tehnica unghiurilor si a cadrului nu la tehnica aparatului in sine.
Iti voi da doar cateva exemple ca la ora asta abia am venit din club si nu prea am chef...

Fotografia este arta,aparatura este tehnica.

Sunt un fost paparazzo de 2 lei.

Bafta in continuare
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.