Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piese motor 1.2
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Piese auto - Dacia Sandero
LauCalin
Buna ziua si bine v-am gasit!
Am o mare rugaminte la voi. Am prins o super oferta pentru 3 masini iar una dintre ele este un Clio de 1.2. Dat fiind faptul ca acest motor este si pe Dacia v-as ruga frumos sa-mi spuneti si mie daca piesele se potrivesc la ambele motoare. Nu ma refer la filtre de exemplu, ci la piese mai importante si mai scumpe ca tacheti, supare, chiuloasa, garnitura de chiuloasa...
Ca sa nu va bag totusi in ceata este vorba de 3 masini care au acelasi pret (mult sub pretul pietei) si incerc sa le analizez din toate punctele de vedere, astfel incat sa aleg varianta cea mai fiabila si cel mai usor de intretinut (defapt asta urmaresc cel mai mult)

PS: imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie, insa nu am gasit un topic unde sa se vorbeasca doar despre motorul de 1.2.
Multumesc mult,
O zi buna!
LauCalin
Nici o parere?! sad.gif
Ampt
Ai oferit și multe informații despre ele, ca de exemplu (nu foarte important, dar poate îl amintești așa în treacăt), anul de fabricație ! smile.gif
LauCalin
Anul de fabricatie e 2008 in cazul lui Clio 3. Deci ce vreau eu sa stiu e daca in cazul in care aleg piesele de la un motor de Dacia de 1.2 se potrivesc si la un Clio tot de 1.2 dar din 2008.
Leo0608
e acelasi motor ..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.