Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: turatii motor
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
dacian20
am vazut cu ceva timp in urma intr-un topic ceva legat de turatiile motrului cum ca nu ar fi indicat ca atunci cand schimbi vitezele si treci dintr-o treapta in alta sa nu coboarea motrul sub 2000 de tura ca cica cu timpul s-ar putea strica nu stiu ce.ma puteti ajuta sa gasesc acel topic
IRONICK
QUOTE(dacian20 @ 25 Aug 2005, 11:15)
am vazut cu ceva timp in urma intr-un topic ceva legat de turatiile motrului cum ca nu ar fi indicat ca atunci cand schimbi vitezele si treci dintr-o treapta in alta sa nu coboarea motrul sub 2000 de tura ca cica cu timpul s-ar putea strica nu stiu ce
*



Asta este noua ....
Sau sunt eu nou pe forum ??!!
asarban
Nu e noua..e refurbished
costi
Da bula (pardon buna smile.gif )
Codrin
pune tu manuta si da un search sa zicem pe la diverse si daca nu gasesti nimic vino sa ne zici, k?
IRONICK
Eu zic sa caute la Imbunatatiri - LGN. Acolo gaseste sigur.
dacian20
am cautat si nu am gasit
Codrin
DECI :

www.daciaclub.ro

in dreapta paginii ai S E A R C H ; dai click pe el, nu pe langa

la 'Search by Keywords' scrii 'turatie'

la 'Search Where' selectezi 'alte discutii'

dai 'Perform the search'

nu te speria ca nu PRIMUL gasit, dar daca te uiti 5 secunde iti sare in ochi

daca tot nu l-ai vazut.... mad.gif
dacian20
daca tot l-ai gasit da-mi si mie link-ul
maxiK
http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=5539&hl=turatie
Of, ce greu a fost. M-au luat toate transpiratiile, ma dor degetele de la cat am tastat si incheitura si .................. wink.gif
Codrin
asta cu da-mi si mie link-ul daca tot mi-am gasit prostu' care sa faca treaba mea e nesimtire mad.gif

aici se cere stingerea, ca pentru 7 ani de acasa nu se dau avertizari
argon
QUOTE(dacian20 @ 25 Aug 2005, 10:15)
am vazut cu ceva timp in urma intr-un topic ceva legat de turatiile motrului cum ca nu ar fi indicat ca atunci cand schimbi vitezele si treci dintr-o treapta in alta sa nu coboarea motrul sub 2000 de tura ca cica cu timpul s-ar putea strica nu stiu ce.ma puteti ajuta sa gasesc acel topic
*



Depinde despre ce masina e vorba
Presupunand ca e despre Logan, eu am auzit ca nu ar fi bine sa scada sub 2000 cand schimbi pentru ca se poate rasturna...si doamne fereste sa mai se rastoarne unul...ca e nasol..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.