Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: piese Breckner
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
Pages: 1, 2
b20sex
QUOTE(maru @ 7 Jan 2015, 19:48)
pai si atunci pe ce producator sa mergem ?
fac referire la ceva de genu` ieftin si bun
cand s`o incalzi afara am de gand sa cam demontez pe la cazan sa o pregatesc pentru ITP cum se cuvine
*



Marca ets cel putim cu 2 ani in urma erau foarte bune.
Ideea e ca nu face orice.
Cap de bara logan ets -45 lei
Bielete directie logan ets-40 lei
La bascula nu prea sa merita costa vreo-120 lei si cea de origine costa140
La radiatoare ar fi nissens
Amortizoare monroe cu sunt si de uzina
octavian 1100
Am pus pe nova rulment spate Brekner nu a tinut decat vre-o 300 km.Nu recomand!
Mircea Zahan
Breckner , parerea mea e ca sunt MADE IN CHINA , sau cum se zice mai nou MADE IN PRC.....ca scrie pe cutie si pe site made in germany......Am pus piese de la Breckner , si nu sunt prea multumit de ele...Cedeaza cam repede...
maho
Nu scrie "made in germany" (ca ar fi fals si deci ilegal), ci pur si simplu "Breckner Germany", iar majoritatea cad in plasa.
ydaniel
In urma cu ceva ani gasisem :made in gernamy radmasa.gif
maho
QUOTE(ydaniel @ 25 Feb 2015, 19:34)
gernamy
*


biggrin.gif tare..
Am uitat sa zic: cand mi-am schimbat radiatorul, din dorinta de a rezolva problema pe loc, ca si din lipsa informatiilor despre Breckner la vremea aia, am luat si montat... Breckner. Deocamdata e ok, n-am probleme, dar il tin sub observatie.
DACIOTUL_97
La radiatorul de Breckner,elementii aia sunt tare ciudati...o sa revin cu o poza edificatoare unsure.gif
ydaniel
Stai langa Romradiatoare si ai luat breckner... 183.gif
DACIOTUL_97
Din pacate asta am gasit la momentul respectiv...aveam nevoie disperata de radiator nou ca ala vechi se pierduse de lichide icon_mrgreen.gif
maho
mellow.gif
Era vorba de mine...; am luat si eu ce-am gasit in cel mai apropiat magazin, fiind vorba de o problema neprevazuta (vina mea). Macar acum stiu, iar pe viitor, cand va fi cazul, se va rezolva altfel.
DACIOTUL_97
Asa e cand citesti pe sarite...acelasi lucru este valabil si pentru mine in legatura cu radiatorul.
cnada
Eu am pe masina planetare Breckner de 25000 km. Recunosc ca la cea de pe stanga pe la burduful dinspre cutie mai gasesc nitel ulei, foarte putin cei drept, si totusi ele rezista. Stiu ca vor sari carcotasii sa zica ca nu se compara cu cele de origine dar avand in vedere diferenta de pret nu am avut de ales!
A...si mentionez ca nu maltratez masina (liniute, plecari in forta de pe loc etc)!
DACIOTUL_97
QUOTE(cnada @ 4 Mar 2015, 12:55)
Stiu ca vor sari carcotasii sa zica ca nu se compara cu cele de origine
*



Cand trebuie sa rezolvi o problema cat mai repede,apelezi si la piese mai slabe calitativ (multi facem asta) ,care intr-adevar nu se compara cu cele de origine.
cezar.doob
Nu as pune piese breckner decat daca m-ar lasa masina in desert si de restul banilor ar trebui sa bag benzina blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.