Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Putin ajutor
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Piese auto - Dacia Solenza
cyrrus
Am nevoie de ajutorul vostru, imi puteti cum se numeste rotita aceea mai mica (din ansamblul de 3, una este la servodirectie) si daca se mai gaseste? Am intrebat la un magazin de piese auto si vanzatoarea mi-a spus ca nu se mai produc.
Va pun o poza poate va dati seama mai bine despre ce rotita vb. (vreau sa o schimb pt. ca se misca putin) Rotita numarul 2 pe imagine...[attachmentid=1627851305] user posted image
anecula_08
Vezi ca ii poti schimba doar rulmentul, ca de acolo vine jocul. Codul pt rulment este 6202. Intinzatorul cu totul se mai gaseste doar la reprezentanta Dacia si depaseste 400 lei.
cyrrus
Ok, ms, dar am vazut ca sunt 2 tipuri de rulmenti, unul cu 35 mm diametru exteruor, altul cu 40mm... Care este cel bun?
catalin_kta
Demontezi rola si scoti rulmentul, apoi te duci si cauti exact rulmentul care iti trebuie.Sa cumperi rulment mai bun Timker sau Skf nu sunt foarte scumpi (10-15lei) fata de unul iftin (5-8lei) dar care v-a trebui sa-l schimbi foarte des.
Mai poti cauta aici:
http://www.daciaclub.ro/unde-gasesc-o-rola...re-t128463.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.