Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Sistem complet receptie ROMTELECOM DOLCE
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Bursa non-auto > Arhiva cu anunturi non-auto
defrag
Antena + 2 receivere . Bonus : telefon wireless Siemens
Pret: 250 ron
Contact : defragus@yahoo.com sau 0721313110
Alydor
ma intereseaza doar un receiver. Separat vinzi?

Suma respectelor, Alydor
defrag
up
Gill_ro
Ce modele sunt cele 2 receiver-e? Ti-ai reziliat contractul?De unde esti? M-ar interesa si pe mine 1 bucata.
defrag
Primul receiver este CDVB 5668 (http://www.sat-receiver-world.com/stopped-a-l/coship/coship-cdvb-5668.html) si al doilea e HUAWEI DS 530.
Locatia este Otopeni.
defrag
up

6 Dec 2012, 20:47:
up
defrag
up. 230 ron
defrag
up
defrag
up
defrag
up
Cristi1980
trebuie abonament sau card??? Astept PM
defrag
up
defrag
up
defrag
up.negociabil
serviccom
Cum se poate folosi, cu abonament? Astept raspuns aici ca sa nu mai intrebam fiecare.
defrag
Se poate folosi numai daca va abonati la Romtelecom Dolce.
serviccom
Ok, dar daca ma abonez la dolce imi da aparatura in custodie gratis, mai putin al doilea reciver pentru al doilea tv, care e in jur de 50 de euro. Nu am intentia de a face rau si a strica anuntul, dar in situatia asta la ce imi foloseste sa cumpar eu echipamentul si sa ma abonez cand de fapt ei mi-l da gratis la abonare? O seara buna?
defrag
Din cate stiu in custodie gratis se primeste numai un receptor. Antena se plateste. Daca ai mai multe televizoare sunt necesare mai multe receptoare a 50 euro fiecare. Daca ai un singur televizor( probabil cazul lui SERVICCOM) e suficient ce iti ofera Romtelecom.
serviccom
Mai precis poti folosi maxim 4 televizoare:
- primul reciver merge la un televizor;
- al doilea reciver merge pentru al doilea televizor;
- al treilea reciver merge pentru al treilea si al patrulea televizor.
Legat de presupunerea ta, iti spun ca e total eronata, nu am decat 3 televizoare si urmeaza sa mai iau unul.
Aparatura este in custodie, adica antena, LNB-ul si primul reciver (pentru primul televizor). Daca ai nevoie de sa te uiti la doua televizoare mai platesti 50 de euro si iti mai da un reciver, iar daca vrei sa te uiti la inca 2 televizoare mai comanzi un reciver si mai platesti inca 50 de euro.
Cred ca micile astea amanunte ar fi trebuit sa le spui de la inceput sa stie omul ce cumpara, cat despre faptul ca vinzi acest sistem care nu este al tau ci e proprietatea Romtelecom, nu este in regula.
Cine considera ca informatiile mele sunt eronate sa apeleze 1930 relatii cu clientii Romtelecom si se v-a convinge.
Spor la vanzare!
defrag
up
defrag
up
defrag
up
defrag
up
dansora
Pentru cei care sunt interesati de oferta actuala Romtelecom (cea cu 59 de lei) trebuie mentionat ca nu se include niciun receiver.
Ei dau antena + lnb + cablu, iar receiverele (de la 1 la 4) se iau in chirie (aproape 2 euro/luna) sau se cumpara (50 de euro).
cj98czh

QUOTE(dansora @ 7 Jan 2013, 16:15)
Pentru cei care sunt interesati de oferta actuala Romtelecom (cea cu 59 de lei) trebuie mentionat ca nu se include niciun receiver.
Ei dau antena + lnb + cablu, iar receiverele (de la 1 la 4) se iau in chirie (aproape 2 euro/luna) sau se cumpara (50 de euro).
*




Montat acum la tara ... Dolce (antena + 2 receivere) net 6 Mbps +WIFI + voce 0 - 55 ron/luna, toate echipamentele gratis ..... i-am ales ca sunt singurii care ofera net in zona ... ca in rest fug de ei ...

De ce as cumpara asa ceva?!? ...... cum spunea cineva nici macar nu sunt proprietatea ta .... ca sa nu zic altfel ..
dansora
Esti sigur ca ti-au dat receiverele gratis?
Eu am instalat inainte de Craciun cu aceeasi oferta si in banii respectivi nu era inclus niciun receiver (si pe site-ul lor, undeva mai dosit, scrie ca pentru orice STB se plateste suplimentar).
cj98czh
Da, foarte sigur.

Vezi ca Romtelecom online nu este tot una cu cel clasic ... adica mergi la ei la sediu la un reprezentant.

Pe online este cum spui tu (am vb. cu ei si de asta) pe varianta 2 este cum am scris mai sus.
defrag
up.Pt stiinta tuturor antena si cele 2 receivere au fost platite si sunt proprietatea mea. La terminarea contractului receiverul primit in custodie a fost predat la Romtelecom.

9 Jan 2013, 14:51:
up
dansora
QUOTE(cj98czh @ 8 Jan 2013, 12:58)
Da, foarte sigur.

Vezi ca Romtelecom online nu este tot una cu cel clasic ... adica mergi la ei la sediu la un reprezentant.

Pe online este cum spui tu (am vb. cu ei si de asta) pe varianta 2 este cum am scris mai sus.
*



Intr-adevar, comanda am dat-o prin online.
Ciudata abordare...m-as fi asteptat sa incurajeze vanzarile online si nu invers.
defrag
up
defrag
up
defrag
up
defrag
up
defrag
up
defrag
up. negociabil
defrag
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.