Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnirea Nationala Dacia Clasic
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
2xGI
fira'r a dracu' de treaba... bai nene, voi cititi din 2 in 14 ?? ce dracu' e asa de greu sa cititi putin in urma ? toti sunteti bineveniti, indiferent de modelul de dacie avut...insa, la locul de expunere vor fi aliniate pe categorii..1300 la 1300, iar restul frumos aliniate langa, sau voi vreti sa amestecam clasic-tuning ?
printre cei vechi, parca nu stiti ca asa sta treaba ce naibi.

pana la urma vine cine vrea, cine nu, sa stea acasa.
hyena
Pai vad ca se face scandal ca pe langa alea 20 de clasice mai vin inca 3 modificate si vre-o 10 trecute de 89... macar sa fie 50 de masini indiferent de varsta desi nu cred
2xGI
hai ma nene ca sa spus de 1 miliard de ori ca sunt bineveniti cat mai multi, indiferent de model, dar la aliniere sa tine cat de cat cont de model...ce e asa greu de inteles ?( tu stii deja asta, deci nu e pt tine smile.gif )
STORMTROOPER
1. Afisul ne este necesar in vederea promovarii evenimentului si pe alte site-uri. In lipsa lui dam impresia de neseriozitate.
2. Ar cam fi cazul sa vedem cum stam cu cazarea si locul de gratar.
3. Orice posesor de Dacie este bine venit. La fel ca anul trecut o sa ne aranjam la fata locului. Clasic 1300 intr-o parte, clasic 1310 linga ei, samd. Eu zic sa lasam la o parte aceste discutii inutile cu privire la cine vine/cine nu vine samd. si sa ne concentram pe organizare.
Victor 007
Bine atunci, vin si eu cu 1310, ce rost mai are sa mai stresez baba pe drum, da nu va faceti probleme ii pun capace ozn si o sa-i dau barile la cromat sa para mai clasica radmasa.gif

https://www.google.ro/search?hl=ro&rlz=1G1G...3EpHGswbq2oCADQ
sorin105
QUOTE(STORMTROOPER @ 3 Mar 2013, 21:12)
1. Afisul ne este necesar in vederea promovarii evenimentului si pe alte site-uri. In lipsa lui dam impresia de neseriozitate.
2. Ar cam fi cazul sa vedem cum stam cu cazarea si locul de gratar.
3. Orice posesor de Dacie este bine venit. La fel ca anul trecut o sa ne aranjam la fata locului. Clasic 1300 intr-o parte, clasic 1310 linga ei, samd. Eu zic sa lasam la o parte aceste discutii inutile cu privire la cine vine/cine nu vine samd. si sa ne concentram pe organizare.
*




''categoria'' 1100 prima si dupaceea 1300,sa le punem in ordinea ''iesiri'' din fabrica! biggrin.gif
Andyno
hyena? a ta este classsica sau cum?

inteleg prin dacia clasic, o dacie normala cum a iesit din fabrica..100 % originala.
maho
QUOTE(STORMTROOPER @ 3 Mar 2013, 20:12)
2. Ar cam fi cazul sa vedem cum stam cu cazarea si locul de gratar.
*


Cu gratarul e simplu, daca se ramane la varianta de cazare de la "Camping Darste", e loc arhi-berechet acolo.
hyena
A mea clasica? LolLolLo.gif nicidecum a mea e un fel de corcitura

intelegi gresit... o masina de curse poate fi clascia... este o diferenta intre o masina clasica si o masina originala
iulica89
Cam aiurea discutia pe tema de care'i clasica si care nu... Cel mai bine la "expozitia" din piata se va grupa pe model (1100 daca este cazul) 1300-1310-1410 (chiar fabricate pina'n 2004 ca au devenit destul de rare si in stare buna-a fost anul trecut o Dacia Dedicatie care mi'a placut la nebunie si inca una zimbet albastra intretinuta) si la gratar se va sta la gramada biggrin.gif (suntem toti oameni si ne uneste aceeasi nebunie/obsesie). Nu are rost a se face diferente,discriminari sau cine stie ce(vezi pozele de la intilnirile Renault 12 unde se aduna oameni care au din toate modelele de de R12 incepind de la stare de showroom si pina la dube fara pasaje la roti - duba R12) si cu rugina la discretie.

Daca se tine la ideea de a doua saptamana din Mai sa fie intilnirea Dacia 1300 cred ca se poate gasi in celelalte weekenduri unul in care sa putem sa ne intilnim si restul pasionatilor de Dacia.

PS:Cine nu ar vrea sa aiba o dacie 1300 pe care sa o poata restaura/modifica(clasic) si sa vina la intilnire cu ea. Totul tine de norocul de a te naste intr'o familie care sa fi detinut aceasta masina sau sa aiba finantele necesare achizitionarii uneia.

PPS:As vrea sa vad mai multe break'uri si sportive anul acesta biggrin.gif tongue.gif
hyena
Sportivele dupa cum s-a discutat si mai sus au intalnire in paralel cu asta
bucatzel
QUOTE(STORMTROOPER @ 3 Mar 2013, 20:12)
Eu zic sa lasam la o parte aceste discutii inutile cu privire la cine vine/cine nu vine
*



Subscriu cu indarjire.
Victor 007
Pana la urma care va fi tematica intalniri, prima dacie 1300 fabricata si ultima dacie 1310?, masinile se pot aseza pe categori in functie de anii de fabricare, originale langa tunate, mai e faza, cum se vor aseza oare, in cerc sau vor fi pe randuri.

In legatura cu titlul, as propune sa se scoata cuvantul clasic si sa se adauge 1300 si 1310, eu unu nu consider ca o masina fabricata in 2004, se poate numi clasica smile.gif

As mai propune ca fiecare sa adauge o poza cu masina, ca sa avem idee ce masini vor participa.

Gata, eu nu ma mai bag, vam dat cateva ideei, daca le considerati bune, bine daca nu nu, daca vrea cineva sa se ocupe si pe facebook, il fac cu placere gazda, eu unu nu ma mai ocup.
LupuClaudiu
Asta e a mea ,din 89.singurele poze pe care le am in PC.
bv-08-fgm
Pacat ca sportivele au un eveniment in acea data sad.gif ar fi fost frumos sa fie si cateva sportive la eveniment. smile.gif
STORMTROOPER
Am si eu rugamintea la cine mai intra pe aici sa ma lamureasca si pe mine cu urmatoarele aspecte:
1. De ce in fiecare an la fiecare intilnire apar asemenea discutii sterile, fara absolut nici un rezultat? Cine vine, vine cine nu sta acasa se uita la poze si pe urma plinge de ciuda ca nu a venit.
2. De ce trebuie sa scriem pe fiecare pagina ca orice posesor de Dacie este bine venit?De ce nu citeste nimeni tot subiectul si se citeste doar ultima pagina?Va este lene sa cititi sau ati uitat cum?
3.De ce nu se intelege faptul ca aceasta manifestare se datoreaza in primul rind posesorilor de Dacia 1300 Clasic si ca este loc si pentru ceilalti care vor sa participe?Cei cu D1300 vor avea locurile cele mai bune pentru expunerea bijuteriilor, lucru care mi se pare perfect normal. Noi ceilalti cu celelalte tipuri de Dacie vom avea si noi locurile noastre.

Deja o parte din cei care au participat la editiile anterioare nu ii vad trecuti pe lista de participare. Sa inteleg ca au abandonat?Ar fi pacat, odata pe an ne intilnim si noi si atunci se nasc atitea discutii absolut inutile.

Hai sa ne organizam un pic sa iasa un evenimen memorabil care sa ne faca sa dorim sa-l repetam in toamna, daca s-o putea.
2xGI
QUOTE(STORMTROOPER @ 4 Mar 2013, 19:13)
Deja o parte din cei care au participat la editiile anterioare nu ii vad trecuti pe lista de participare. Sa inteleg ca au abandonat?
*



io spun ca o sa vina si ''batranii'' intalnirilor smile.gif

macar sa vina cei ce s-au inscris pe lista, ca asa, degeaba ma trec pe lista si la apel lipsesc.
bucatzel
QUOTE(STORMTROOPER @ 4 Mar 2013, 19:13)
Am si eu rugamintea la cine mai intra pe aici sa ma lamureasca si pe mine cu urmatoarele aspecte:
*



Pai probabil asteapta sa mentionez functia search si p-acisilea tongue.gif.

@Victor 007. Sunt si eu curios, de ce o dacie din 2004 nu o poti numi clasica?
om_bland
Scuze ca intervin ... Iti pot spune eu stimate Bucatel , DE CE o dacie din 2004 nu este clasica :

1. Are o caroserie usor ,,modernizata" , cu un aspect exterior schimbat ( elemente de caroserie din plastic)
2. Motor care are acel sistem de injectie / calculator ...
3 Anul de fabricatie ,,fraged " doar 9 ani !

Peste 15-20 ani, da atunci le vine si lor randu sa fie clasice , cu o varsta oarecum respectabila... tinand locul celor 1100 - 1310- 1410 , care in timp vor disparea.

P.S. Vor veni timpurile de o maniera incat sa lipim poza in parbrizul daciei din 2004 la intalniri , cu dacia 1300, sa aratam lumii de unde s-a plecat ... si unde s-a ajuns) !
bucatzel
1. Cum multe alte marci auto deja faceau acum 30 de ani.
2. Cum multe alte marci auto deja faceau acum 30 de ani.
3. Mmda. Dar numai varsta nu are de ce influenta termenul de clasic. Daca ar fi pomenit cineva de cuvantul istoric, ar fi avut vreo relevanta.




horace1971
Seara buna Daciotilor,
Am dat o tura prin partea sudica a Brasovului pentru cazare si lucrurile stau cam asa:

-CAMPING DARSTE **,5 cam duble (80 -100) ron,8 c. d. bungalow 100 ron,casute fara inalzire 28 pentru 2 persoane (75-85) ron .Restaurant 96 locuri.Parcare in interiorul camping-ului pentru cei cazati si nu numai.

-MOTEL DARSTE ***,5 c.triple 110-140 ron,16 c.d.100-120 ron.Restaurant 70 locuri,parcare aprox.30 locuri in fata si inca 8 in spate.

-MOTEL TIMISUL de JOS ***,3 ap. 150-170 ron,26 c.d. 110-130 ron.Restaurant 70 locuri,parcare la discretie.

Tarifele mai mici sunt pentru varianta fara mic dejun si sunt pentru o camera. Deasemeni se poate organiza la cerere si masa-mese festive la aprox.150 ron persoana,meniu ,,tip nunta,,

Cele 2 moteluri foste Petrom apartin actualmente -Agroprest International
Distanta intre camping si Motel darste este de 150 m,zona reprezentanta BMW.

Doresc sa va edificati relativ repede intrucat este prima saptamana dupa Sfintele Sarbatori si lumea incepe sa misune.
Eu veau sa am o situatie finala CLARA pana in 18 martie 2013 data la care doresc sa platesc avansul pentru rezervare.
STORMTROOPER
Votez pentru Camping Darste si doresc cazare intr-un bungalow cu grup sanitar propriu.
by_pilu
un sfert din lista suntem in retragere deocamdata iar eu unu nu ma pot pronunta daca o sa mai vin sau nu si unde o sa stau
bucatzel
Multzam' fain de informatie. Ca site-ul celor de la camping darste nu era foarte darnic in aceasta directie.

Pentru cine vrea sa se uite la ele

http://www.campingdirste.ro/ro_files/localizare.html
http://www.moteldarste.ro/
http://www.moteltimisuldejos.ro/

Daca motelul e lipit de camping, as prefera motel, ca oricum diferenta de pret e insignifianta, si probabil o sa fie si ceva mai cald prin camere noaptea. Sau bungalow in camping, incalzire sa aiba.

Daca nu, dezgrop eu de undeva sacul de dormit tongue.gif .
STORMTROOPER
QUOTE(by_pilu @ 5 Mar 2013, 23:03)
un sfert din lista suntem in retragere deocamdata i......
*




Imi este permis a intreba de ce??
horace1971
QUOTE(by_pilu @ 5 Mar 2013, 22:03)
un sfert din lista suntem in retragere deocamdata iar eu unu nu ma pot pronunta daca o sa mai vin sau nu si unde o sa stau
*


Sunt prea curios ???
Ov
Unu' arunca o piatra si voi n-aveti ce face smile.gif

Oricum lista de pana acum era informativa. Mai sunt destul de multi posesori de dacii clasice atestate care nu frecventeaza acest forum si care vor veni la eveniment.

voua nu va par cunoscute expresiile "un sfert din lista" "majoritatea" "multi dintre", etc ?
BH 59 FIF
QUOTE(STORMTROOPER @ 5 Mar 2013, 21:59)
Votez pentru Camping Darste si doresc cazare intr-un bungalow cu grup sanitar propriu.
*



+ 1.
by_pilu
pentru ca toti vorbesc intre ei dar nici unu " public " . in seara asta am vorbit cu 2 " clasici " care sunt deranjati de prezenta celor care nu se incadreaza in tema intalnirii care nu se mai poate numi Intalnirea Nationala Dacia Clasic si ziceau si ei ca au mai vorbit cu altii la randu lor cum si eu am vorbit cu ei si intr-adevar vor o intalnire nationala dacia clasic ca in anii trecuti, sper sa-si faca si ei prezenta si sa-si spuna punctu de vedere..sa nu mai vorbim ca sunt alti veterani care urmaresc din umbra acest topic si poate ca rad, poate ca sunt suparati
Ov
ca sa fie clar. La aceasta intalnire (ca si la cele din anii trecuti) vor fi masini clasice. Ca la camping sau unde ne-om strange de-o bauta poate sa vina si amicu' meu cu skoda e alta treaba. Ca unii nu inteleg si tot posteaza si ei ca vin cu dacia lor din 2004 clasica, nu te supara pe mine, dar n-am energie sa raspund la fiecare in parte. Pur si simplu n-o sa-l lase 2xGI sa intre in piata sfatului radmasa.gif ci doar la bauta tongue.gif Ca vor "altii" sa organizeze "alta" intalnire, n-au decat, nu pot sa zic decat ca-i romanism clasic si ca-i caracterizeaza. Ca exista "interese" sa se destabilizeze acest grup iar e adevarat, dar cat timp nu punem botul la ele nu vad care-i problema. Parerea mea e sa-si vada fiecare linistit de treaba si sa aiba rabdare. Daca are careva indoieli e liber sa se duca unde vrea si sa actioneze cum vrea. Daca exista "unii" care cred ca la intalnirea asta n-o sa mai fie masini clasice, atunci sa se duce linistiti unde vad cu ochii ca nu-i obliga nimeni sa vina la intalnirea asta.

Discutii au fost si anul trecut, si acum 2 ani, si acum 3 ani si vor fi si la anul si peste 2 ani si totdeauna.
STORMTROOPER
Din ceea ce ma tine pe mine memoria a fost Danut de la Suceava care si-a exprimat intentia de a nu participa la aceasta intilnire motivind ca la Brasov s-a tot organizat si ca ar fi recomandat sa se mai organizeze si prin alte locuri din aceasta tara. Calin de la Oradea care a avut un punct de vedere argumentat dar la care eu nu achiesez in totalitate si nici toti cei dintre "batrini" si Victor 007 care a avut si el un punct de vedere argumentat. In rest doar discutii cine vine/cine nu vine/cine ar trebui sa vina/cine nu ar trebui sa vina. S-a scris si se va ma scris pina probabil se va intelege: Ideea+data acestei intilniri apartine posesorilor&pasionatilor de Dacia 1300 frantuzoaica/clasic, deci este normal ca ei sa ocupe locurile principale. Celelalte modele de Dacie nu sunt excluse de la aceasta intilnire numai ca nu vor avea la dispozitie cele mai bune locuri ši asta o spune cineva care are Dacia 1310 din 1987 care a fost la 3 din cele 4 intilniri organizate pina acum si la care s-a simtiti foarte bine. Participarea depinde numai de voi
Albert Einstein
Dragilor, ca sa lamurim un lucru si sa fie clar. Intalnirea se cheama Dacia clasic, ca sa poata participa si modelele 1100, 1310, 1410, 2000, Sport. Daca erau doar frantuzoaicele, celelalte clasice erau scoase din ecuatie, ceea ce e gresit. Daca va aduceti aminte si in anii trecuti au participat cateva modele tunate, 1100, Sport, chiar si R16 si nu a fost nicio problema. In piata Sfatului va fi expozitia Dacia Clasic. Modelele injectate, diesel sau mai stiu eu care, ca si celelalte marci, nu vor fi, dar cu totii sunt bineveniti in locul in care vom sta in restul timpului, in afara celor 4 ore din centru. Probabil ca peste cativa ani vor participa si modele mai noi de Dacia. Daca ati observat intalnirea se desfasoara pe parcursul a doua zile, deci avem timp pentru socializare si alte chestii. Eu, de exemplu, voi fi chiar de vineri seara la Brasov si probabil la fel si majoritatea celor care or sa vina. Va exista un afis, vor fi placute autoadezive pentru toti, vor fi sponsori, se vor da si premii, cupe, se va face si gratar, se va bea si un spritz biggrin.gif
Cu siguranta nu vor participa toti cei cu masini clasice, dar in cazul in care doresc sa vina sunt primiti cu drag.
Cei care prefera altceva sunt liberi sa aleaga ceea ce li se pare pe gustul lor.
Sa aveti o seara placuta!
bucatzel
QUOTE(by_pilu @ 5 Mar 2013, 22:26)
2 " clasici " care sunt deranjati
*



1. 2 "clasici" + tine = 3, ceea ce inseamna 10% din cei inscrisi pana acum pe lista, nu 25%. Asta ca sa ne ocupam de partea matematica a afirmatiei. 04.gif

2. Sa ia un furazolidon tongue.gif . Din punctul meu de vedere, chiar daca anul acesta evenimentul este totusi sprijinit de Retromobil, si este inclinat spre vehiculele istorice, este totusi un eveniment derivat din intalnirea unei COMUNITATI. Nu pot zice ca mi-as dori sa se piarda asta vreodata, chiar dimpotriva.

Jucaria mea par examplu, desi se incadreaza ca si varsta si imagine in sablonul care mi se pare ca se contureaza, nu arata la fel de bine ca si cateva din "tinerelele" care au fost prezente anul trecut in Cluj (deocamdata, dar asta-i alta discutie). Posesorii lor, niste oameni jos-palaria, pe care de-abia astept sa-i reintalnesc. Si sincer, parca-i prefer unor "clasici" care nu binevoiesc sa-si spuna singuri parerea.
cata_unu1
http://imagnet.ro/images/OwzK8.png

Nu prea mai am timp.. nu e prea ok, dar.. atat am avut timp.
sspoitoru
QUOTE(Albert Einstein @ 5 Mar 2013, 22:54)
Modelele injectate, diesel sau mai stiu eu care, ca si celelalte marci, nu vor fi, dar cu totii sunt bineveniti in locul in care vom sta in restul timpului, in afara celor 4 ore din centru.
*


corect
asta incercam si eu sa zic mai sus
ne intalnim cu totii frumos pe iarba ca cei de la worthersee
si majoritatea venim pt a socializa noi intre noi, nu pt wow-urile de la expo

ps. cat de curand ma hotarasc si eu cu cazarea dar 2 optiuni opuse vad, ori camera cu baie ori cort icon_mrgreen.gif
sorin105
eu vin sigur,ma gandesc inca la cazare...
e posibil sa mai vina si un prieten de al meu...
b44dvl
QUOTE(sspoitoru @ 6 Mar 2013, 02:00)
ps. cat de curand ma hotarasc si eu cu cazarea dar 2 optiuni opuse vad, ori camera cu baie ori cort  icon_mrgreen.gif
*


De ce ai nevoie de cazare? Tu stai in Brasov smile.gif)))
sspoitoru
ai dreptate.
as putea bea bere fara alcool si sa ma duc acasa seara blush.gif
ies mult mai ieftin laugh.gif
bucatzel
Da' fii serios, cine mai sta sa strecoare alcoolul din bere?
aditza579
QUOTE(STORMTROOPER @ 5 Mar 2013, 22:59)
Votez pentru Camping Darste si doresc cazare intr-un bungalow cu grup sanitar propriu.
*


+1.

QUOTE(bucatzel @ 6 Mar 2013, 00:28)
Jucaria mea par examplu, desi se incadreaza ca si varsta si imagine in sablonul care mi se pare ca se contureaza, nu arata la fel de bine ca si cateva din "tinerelele" care au fost prezente anul trecut in Cluj (deocamdata, dar asta-i alta discutie). Posesorii lor, niste oameni jos-palaria, pe care de-abia astept sa-i reintalnesc. Si sincer, parca-i prefer unor "clasici" care nu binevoiesc sa-si spuna singuri parerea.
*


Amin.
Ov
QUOTE(matei catalin @ 6 Mar 2013, 13:17)
DACA NU SE POATE ORGANIZAM SEPARAT INTALNIREA DACIA 1300.
*



De acord, dar va rog eu frumos, pe alt topic. Pe asta se discuta despre intalnirea nationala Dacia Clasic, eveniment care se afla si in calendarul Retromobil 2013, o buna oportunitate pentru cei cu masini atestabile de a face pasul catre recunoasterea masinilor lor ca vehicul istoric.

Am spus si repet, strict in piata sfatului vor fi prezente doar dacii clasice. O dacie pe injectie din 2004 in mod absolut evident NU este clasica, prin urmare nu va fi prezenta acolo (dar proprietarul in mod absolut evident, da). In schimb in zona unde ne vom strange dupa cele 4 ore de expozitie este bine venit oricine cu orice.

Sper ca am fost suficient de clar si vreau sa atrag atentia ca orice comentariu care nu tine de organizarea acestei intalniri va fi sters.

Deasemenea ii rog pe cei care doresc sa se retraga de pe lista sa spuna acest lucru pentru a fi stersi.

Lista apare acum in partea de jos a topicului si o voi modifica eu sau bucatzel in functie de update-uri.
by_pilu
Ov v-ar deranja daca s-ar face o lista cu cei care ar putea intra in piata cu clasicele si o lista cu restu participantilor indiferent de masina cu care vin la intalnire ?
Ov
mai utila ar fi o lista cu cei care vor cazare, perioada si locatia
b44dvl
QUOTE(cata_unu1 @ 6 Mar 2013, 00:42)
http://imagnet.ro/images/OwzK8.png

Nu prea mai am timp.. nu e prea ok, dar.. atat am avut timp.
*


Este foarte misto afisul dar ai strecurat o Dacie injectie si nu prea e clasica smile.gif)) si nu prea are ce cauta acolo :-P si evenimentul din Piata Sfatului ar trebui trecut pe afis, ca in fond acolo e show, in Camping Darstei ne intalnim restu lumi cum a zis si Ov
razvan_89
MOTEL TIMISUL de JOS *** ar fi o alegere buna pentru mine (nu conteaza dar vreau sa stau la hotel nu la casuta fara incalzire).
cata_unu1
La ce ora, si ce data in piata sfatului?



http://imagnet.ro/images/KZA0U.png

re re re editare smile.gif)
Victor 007
Fara sa intreb pe nimeni de aici (greseala mea), am promovat evenimentul pe facebook in speranta ca o sa atrag cateva foste colege de la facultate si master sa ne viziteze la Brasov, prostia mea a fost ca am lasat liber la public si au intrat cateva persoane care au facut circ, pana sa citesc acum intelesesem ca pot participa in Piata Sfatului cu orice masina, chit ca e din 98 sau din 2000 si ca nu ar conta starea in care se afla, la fel de bine intelesesem ca pot sa participe si cei cu 1310 tunate cu accesori din Vitan si nu am fost singurul care a inteles asta, iar faptul ca v-am sugerat sa folositi drept tema "prima dacie 1300 fabricata si ultima dacie 1310" dovedeste acest lucru, referitor la 1310 din 2000, vreau sa precizez ca tin foarte mult la ea, dar s-o consider masina clasica, parca e putin cam mult, prin masina clasica eu inteleg sa aibe cel putin 30 de ani, posibil sa gresesc eu, nu zic nu, oricum ma bucur ca s-au clarificat lucrurile smile.gif
marian_6963
Pana la urma eu sunt in ceata, dupa atatea discutii ... daca reusesc sa vin cu 1300 intru in Piata sfatului, daca vin cu Dedicatia sa inteleg ca imi caut alt loc de parcare? Anul trecut la Cluj am venit cu Dedicatia pentru ca asta a fost model facut pentru aniversarea de 40 de ani a Daciei 1300, si chiar mai la margine am fost acolo si m-am simtit super, dar acum chiar vreau sa stiu clar ce si cum. Daca nu are acces in piata, o las la rude in Brasov ... nu-i bai, dar macar sa stiu ca sa nu umblu de nebun dupa loc de parcare, ca seara la chef/discutii sper sa vin indiferent de situatie.
Ca s-a pomenit de poze ale masinilor, la mine va fi ori alba din 80 ori madam injectata:
cata_unu1
In piata Sfatului vin alea de sunt clasice.
In general 1300, alte modele gen sport sau 1100 nu stiu daca sunt prezente.
Banuiesc ca in piata sfatului o sa fie un fel de elita, nu intra orice, dupa show, o sa fie in camping darste, unde o sa intre oricine are dacie, intra parcheaza masina pe iarba, o samanta o berica alea alea.
Puneti cu bold undeva ceva.. sa inteleaga lumea.
sity_boy84
ma inscriu si eu pentru participare:P

Toma Ionut - Dacia 1300 1979 - 2 persoane
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.