Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Masina - maxim 4000 euro
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
yakuZza22
Cumpar masina pana in 4000 de euro , dar in rate , maxim 800 lei pe luna cu contract notarial.
Sunt un om serios si doresc si din partea dumneavoastra acelasi lucru.
Exista posibilitatea sa pot achita si mai devreme masina.
Sunt interesat in special de masini de familie , dar nu ezitati si cu alte tipuri.
Astept din partea dumneavoastra propuneri, de preferat sa fie din Bucuresti , deoarece aici am domiciliul.
Ma puteti contacta pe 0725 093 387 sau pe 0745 575 656 Mihai
Va Multumesc
Banu1974
sunt tare curios cate oferte vei avea....bafta!!!
yakuZza22
Poate sunt oameni care nu au nevoie neaparat de toti banii o singura data , oameni care au 2 masini , iar una sta nefolosita.
Nici eu nu as fi postat daca aveeam suma intreaga , fiind ca am trecut printr-un necaz si a trebuit sa imi vand masina pe care o aveam.
La banci nu ma bag pentru ca in cartea mea de munca salariul este trecut mediul pe economie , dar "in mana" este destul de mare , plus comisioane.
De aceea , incerc solutia asta , nu caut scumpeturi , ma intereseaza orice ca sa ma pot misca mai repede in afara serviciului si caut in special din Bucuresti , pentru ca aici ne putem cunoste si este usor pentru plata ratelor.
yakuZza22
Astept variante/oferte din partea voastra in continuare.
Va Multumesc
melcu
Nu te supara, dar cine crezi ca sta sa se lege la cap cu asa ceva ? Contractul ala notarial se darama in 30 secunde, este fix egal cu zero.
Ori daca tu imi dai ~180 euro/ luna timp de aproximativ 2 ani ... ceva nu se leaga. Tu vei vrea acte pe masina - mie nu-mi convine. Totodata nici nu-mi convine sa-ti las masina in "comodat" .. daca transporti chinezi mititei in saci de plastic ? La fel si cu amenzile, taxele ... not good my friend.


Scuze ca m-am exprimat .. plastic ... dar gandeste-te la cerinta. E dubioasa. Mai bine imprumuti 4000 euro de la 1 prieten, 2, 3 - 5 si faci combinatia asta. Altfel n-o sa-ti iasa in veci...
taxi4you
la 4000 euro iti poti lua megane 2.1 sau 2.2...
sa inteleg ca vrei si lux?
nu-ti poti lua o masina la 1500 euro???
daca ai un salariu atat de bun...strange 3 salarii si trei imprumuturi de la prieteni pentru inca trei luni si ti-ai luat un renault megane 1 sau un clio...
un cielo gaz-benzina.
sa nu se considere offtopic...
rog moderatorii sa inteleaga ca am venit cu un sfat prietenesc .
aceeasi rugaminte o am si pentru initiatorul topicului.
daca te gandesti sa dai nici 200 euro pe luna inseamna aproximativ 2 ani...esti asigurat constant de acest venit pentru cei 2 ani?
gandeste-te bine...ar fi pacat sa platesti un an si jumatate si sa ramai fara masina dupa aceea.
yakuZza22
Am inteles ce vrei sa spui , nu caut lux , caut ceva cu care sa ma misc pana vand un teren in apropiere de Bucuresti , de aceea spun ca pot platii si mai devreme .
Salariul este ok din punctul de asta de vedere , dar mai greu cu stransul , cred ca stiti cum este , iar printre prieteni mai toti sunt si ei stramtorati si e destul de greu.
Adevarul este ca si eu m-am gandit mai bine si as cauta ceva pana in 2000 de euro , situatie in care pot achita masina in maxim 12 luni , ceea este ok si pentru mine si pentru vanzator.
Acum , cine este interesat , astept din partea voastra variante.
Va Multumesc
Sudsemnatu
Omu' umbla si pe alte forumuri, cu alte usere gen Veninus, are anunturi la vanzare garla. El ia masina in rate, o vinde maine, iti mai da si tie ce vrea si daca vrea. Cu actul ala notarial, te mai trezesti ca te acuza si de camatarie.

Google vorbeste destul de bine despre acest user. Aveti grija!
Banu1974
hopa...daca colegul are dreptate...e nasol...
M i h a i
QUOTE(yakuZza22 @ 11 Jan 2013, 12:24)
Salariul este ok din punctul de asta de vedere ,
*


daca este ok salariul de ce nu iti faci credit de np si o sa ai 4000 e gata pt a cumpara o masina?

Le : nu ajung masinile din semnatura?
MyKe89
Ratele ca ratele, dar cum ramane cu proiectul ala de drag racing? Credeai ca iti gasesti fraierii pe daciaclub. smile.gif
yakuZza22
Sudsemnatu uitate la datele de postare la anunturile respective , alea au fost masini personale , nu fac bisnita cu masini, zi-mi tu de unde si pana unde ai tu presupunerile astea , ai verificat anunturile atent sa vezi ce data au{NU} , te-ai uitat ca aveam un istoric cu masinile respective{NU} , m-ai gasit pe mine cu anunturi garla postate unul dupa altul{NU} , deci vezi ca tu c-am tragi concluzii gresite si imi strici thread-ul , doar ca sa faci posturi.

M i h a i nu am in cartea de munca trecut cat ar fii normal sa fie trecut , altfel nu mai eram aici cu anuntul asta.

MyKe89 nu inteleg ce proiect de drag racing am postat eu pe DaciaClub , am avut o tentativa cu o Fabia 1.9 tdi-u de 130 de cai , dar care nu s-a materializat , dar intrebarea este pe cine zici tu ca fraieresc? Myke89 imi pare rau pentru tine , sari aiurea la facut acuzatii , chiar astept raspuns de la tine , la ce anume zici tu ca fraieresc.

Daca tot vroiati sa faceti un bine forumului , ar trebui sa fi-ti mai atenti in strangerea de informatii , astfel sa aveti siguranta in a acuza pe cineva , va propun pe viitor sa faceti asa.


Imi pare rau pentru forum , ca exista astfel de oameni , care nu sunt atenti , arunca repede acuzatii fara sa fie bine informati.
Eu imi cer scuze de off-topic pentru mine si pentru colegii de forum si rog un moderator , daca nu se aduc dovezi la acuzatiile descrise , sa se stearga posturile lor si acesta.
Multumesc

PS: Masinile din semnatura , sunt masinile pe care le-am avut.....
yakuZza22
Topic Closed.

Rog un moderator sa stearga acest topic , deoarece mi-am gasit masina.
Va Multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.