Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Inmatriculare Auto ?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
blx
Salutare tuturor si La multi ani biggrin.gif
Va intreb si eu ceva , detin o SuperNova 1,4 2002 an de fabricatie inmatriculata in RO am cumparat-o luna tracuta am facut cu fostul propietar doar contractul de vanzare cumparare si a-si vrea sa o inscriu luna ianuarie 2013.
Am inteles ca din 19 ian. 2013 se vor plati taxe mari pentru inscrierea msinilor inmatriculate in Ro inainte de 2007. Sa ma grabesc sa o inscriu pana in 19 ian.? Voi ce stiti despre asta?
vallyyy
Fa-ti programare pentru autentificare saptamana asta si inscrie-o cat mai repede posibil ca ajungi sa dai pe taxa cat nu face masina
rss25
nu iti mai face programare decat dupa 19
blx
a mers sa fac programare la RAR am facut acum oline smile.gif
rss25
sa ne spui si noua care e procedura acum, si soramea are programare pe 16, si sunt curios daca difera cumva.
blx
ok eu am pe 15 programare.
blx
Salut la toata lumea. in legatura cu inscrierea la superova mea nu am facut nimic ,ma costa 2600 euro taxa aia de poloare nu stiu si nu am mai inscriso am lasato tot pe numele fostului propietar pana so vota alta lege. sad.gif
and_rei
WTFFF???Dai pe o masina de 1000e dau 2600.Numai in romania se poate intampla asa ceva.Singura solutie ori la dezmembrat ori la tara pe campuri ca acolo nu ti treb asigurare taxe si alte alea.
rss25
acelasi lucru si la mine, a trecut-o doar la fisc.
Tzutzi
Astazi s-a discutat proiectul de lege pentru taxa de timbru. Taxa aceasta de "poluare" este considerata ilegala. Vedem maine dimineta ce scrie in presa.
http://economie.hotnews.ro/stiri-auto-1401...ictor-ponta.htm

LE: blx ai facut autentificarea? Eu am facut-o acum cateva zile la o solenza si am platit 187 de lei. In plus fata de cei 113 lei cat era autentificarea, mi-au cerut 74 lei ca sa imi faca precizare pe cartea masinii ce norma euro este. Si cand am intrebat de ce suma asta nejustificata pentru o mica completare, dansii mi-au raspuns ca nu stiu, nu ei au stabilit wacko.gif
blx
Nu am facut autentificarea am plecat acasa nici nu am mai depus actele platisem asigurare pe 6 luni dar ma-m intors inapoi la doamna acea si mi-a dat bani in napoi 171 lei la ce sa-i fac autentificarea daca nu puteam baga dosaru la politie pentru numere si certificatu de inmatriculare.
Maskatu
Eu am vazut pe la tv cum ca vor sa faca in asa fel incat sa nu mai fie taxa aberanta gen platesti pe o masina 2-3 mii de euro si pe inmatriculare tot atat.

Oricum mi se pare penibil si strigator la cer sa trebuiasca sa platesti taxa de PRIMA inmatriculare pentru o masina de 10-15-20 de ani care nu mai are mult si se duce la fiarae vechi. Dar cum traim in romania, orice este posibil.
puiu82
E foamea mare,baieti.........
Desi nu sunt fan'bulgaria' daca la vara o sa am bani de alt cazan.........direct acolo o inscriu.......
Sau,varianta 2.........o sa vedeti supernova cu numere de peste dunare.
Bafta!
Tzutzi
Eu am tot dosarul gata pentru solenza . Sa speram ca se stabileste saptamana asta sau cealalta si cu timbrul asta, ca autentificarea expira intr-o luna.
blx daca nu vrei sa o inmatriculezi pe bulgaria fa-ti programare de pe acum la rar ca eu am asteptat o luna pana m-au programat.
blx
Si daca nu fac astia nimic saptamana asta si alalta ce fac cu dosaru?
expira si raman cu bani dati.

Programarea pot sa o fac si de pe net in ziua care vreau eu.
Tzutzi

Ma refeream ca sunt sanse sa nu fie liber la programari in perioada aleasa de tine.
cretzu_aly91
Salut baieti,ati rezolvat ceva cu inscrisul masinii???
blx
Salutare tuturor,nu am mai facut nimic cu inscrisu, costa foarte mult aproape cat am dat pe masina dau si pe taxa,asa ca am lasato pe numele fostului propietar iam platit lui taxele si am facut o procura prin notar si circul cu ia. Mai asteptam so mai schimba ceva.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.