Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bazait la castofon cand mere masina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
fzoli
Salutare
Am o dacie din 2002 pe injecție motor 1.4 și am următoarea problema:am un radio casetofon și când îmi mere motorul mi se aude în boxe turația motorului când motorul nu mere nu se aude oare de ce se poate monta ceva condensator în plus sau sau ceva deparazitant pentru curent?
val2011
Vezi condensatorul de la alternator si masoara si fisele daca au rezistenta.
fzoli
Cum sa masor fisele? acuma nu de mult am schimbat fisele, firma tesla
catalinxx
poti sa cumperi un condensator si-l pui la alimentarea de la casetofon si ai terminat
Babaq139QMB2
Fisele le masori cu aparatul dat pe omi ( ohmi ) si arata ce valoare au . Si pune condensator de filtraj , ca aparatul tau are dar nu indeajuns .
sorin1983
ce casetofon ai?
nikuniku
exact ce casetofon ai?? daca este unu fabricatie 1990si ceva,obisnuiestete cu bazaitu
esti singurul care se plange ca asculta motoru in boxe,schimba aparatu si vei auzi ce vrei tu nu turatia motorului
fzoli
am un Sony acuma nu de mult am cumpărat
nikuniku
alimenteazal direct din baterie,daca nu stii intreaba,poate scapi de bazait,normal nu ar trebui sa bazaie,
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.