Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: senzor alarma
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
dadu221
am pe masina o alarma scorpion care piuie ori d ecate ori trece o masina cu toba mai varza pe lg ea. am aflat si eu de unde se regleaza alarma si am dat butonul ala la extrema la care alarma piuie doar cand busesti masina mai tare. La cealalta extrema piuie imediat ce este atinsa. Chiar cu senzorul dat la "minim" masina mea da concerte nocturne (doar cand trec alte masini mai zgomotoase) incat am ajuns sa o dezactivez pentru a nu fi linsat de catre vecini. Stiti cumva ce ii pot face ca sa nu mai piuie anapoda??
85-MPd
schimbai locul la senzor pune-l pe plastic, etc si o sa fie mai nesimtit
Sony
Esti sigur ca ai umblat la senzorul corect?
bdaniy
QUOTE(Sony @ 5 Sep 2005, 14:14)
Esti sigur ca ai umblat la senzorul corect?
*



La scorpion senzoru de soc e montat intro cutie separa de unitatea centrala a alarmei.
Daca ai rotit de tot butonul ala in sensul care trebuie si tot piue probabil e defect(vreo lipitura cel mai probabl).Daca nu ai nevoie de el poti sa-l scoti, alarma functioneaza bine merci si fara ala.(incearca cu senzorul de la alta alarma, trebe sa gasesti pe la vreun prieten)
dadu221
QUOTE(bdaniy @ 5 Sep 2005, 16:58)
La scorpion senzoru de soc e montat intro cutie separa de unitatea centrala a alarmei.
Daca ai rotit de tot butonul ala in sensul care trebuie si tot piue probabil e defect(vreo lipitura cel mai probabl).Daca  nu ai nevoie de el poti sa-l scoti, alarma functioneaza bine merci si fara ala.(incearca cu senzorul de la alta alarma, trebe sa gasesti pe la vreun prieten)
*




senzorulke ste intr-adevar iontr-o cutie separata de unitatea centrala si e prins in taiuri pe sub bord . O sa incerc o repozitionare iar daca nu merge si nu resusesc sa pun mana p unul bun am sa-l schimb. multumesc mult pt ajutor!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.