Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Sistem 5.1 JungleRex
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Bursa non-auto > Arhiva cu anunturi non-auto
Lord Hades
Vand sistem audio 5.1 JungleRex.
Putere totala 225 RMS.
Putere Subwoofer: 75W, sateliti 5 canale x 30W RMS.

JungleRex este un producator chinez recunoscut in asia, dar putin promovat in romania.

Ca si sistem audio e mult peste orice Genius disponibil pe piata momentan.
Problema e ca, in urma unui party de aproape 24h, s-au ars etajele de amplificare pt sateliti surround si central.

Trebuiesc inlocuiti tranzistorii din etajul final, cam 10 lei bucata + manopera (daca ai talent si pasiune asta o faci singur).

Sistemul are telecomanda.

Se vinde integral pentru 350 lei + taxe de transport, sau pe bucati: subwoofer 150 lei, sateliti 250.

Nu dau satelitii decat impreuna (5 bucati).

Satelitii si subwoofer-ul sunt impecabili. Cu o investitie minima in reparatie obtii un sistem audio care bate de departe orice poti gasi in banii astia.

Sistemul este inteligent, ofera posibilitatea reglarii volumului pe fiecare satelit in parte, a frecventelor joase, medii, inalte. Are intrari pt 5.1 si pt stereo (3 parca), deci se poate conecta la el mai orice e necesar.

Oferta foarte buna. Nu-l mai pastrez pt mine pt ca ma dispera sa am 5 sateliti atarnati de pereti cu cablurile aferente.

Astept oferte smile.gif
Lord Hades
nu va inghesuiti totusi, pe rand va rog!


16 Feb 2013, 21:15:
up!
Lord Hades
up
Lord Hades
oferta speciala, pt urmatoarele 48 ore scad 50 lei pt sistem achizitionat integral!
Lord Hades
valabil!
Lord Hades
100 pt subwoofer și 200 pt sateliți. Plus taxe.
maryus92
ultumul pret la pachet.
Lord Hades
300 lei + 50 % taxe de transport.
sau 250 + 100 % taxe de transport

Taxa de transport se va include in pretul achitat ramburs la ridicarea coletului (expediere prin posta Romana).

scuze de intarziere.
Lord Hades
valabil smile.gif
maryus92
multumesc ma interesez daca merge reparat si iti dau un raspuns!
Lord Hades
merge smile.gif dacă îmi dai un avans îl repar pe cont propriu smile.gif și te scap de o problema. Problema e că răcirea acestor sisteme nu e dimensionata corespunzător și efectiv iau foc tranzistorii din etajul de amplificare. Sugerez și montarea unui ventilator pe radiator asta ar rezolva problema. Eu nu am reparat sistemul pt că dacă o fac îi cresc pretut și nu sunt sigur dacă îmi găsesc client pt el.
Lord Hades
up
Lord Hades
dacă îl repar îmi da cineva 400 lei pt el?
Lord Hades
se pare ca nu ... UP pt 250 lei tot sistemul. Doar satelitii fac banii astia!
bygy007
din ce vad eu seamana la mufe cu un genius , biggrin.gif acum depinde ce e dus , un integrat dala final costa intre6 6 si 15 lei ( TDA7296 TDA 7294) acum mai ramine manopera

bun pretu merita doar pentru carcase si difuzoare , cei care doresc sa il cumpere dupa mine fac o afacere buna
Lord Hades
ai dreptate. În fapt mai toate sistemele astea sunt la fel pe partea de amplificare. Dacă nu reușesc să îl dau într-o săptămână mă apuc să îl repar pe cont propriu.
Lord Hades
inca valabil!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.