Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hartiute De La Guma?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Bursa non-auto > Arhiva cu anunturi non-auto
ericj
Salut,

Cumpar hartiute/aptibilde care ieseau la gumele vechi de mestecat: cu masini, fotbalisti, actori, desene etc.

Daca mai aveti din copilarie asa ceva dati-mi un PM.

Merci.
bucatzel
Hartiutele nu le mai am, dar stiu sigur ca am lasat o asemenea guma lipita sub masa matusii acum vreo 20 de ani. Daca esti interesat, da-mi un pm ,sa stiu sa verific daca mai e acolo cand o mai vizitez.
tribunul
Generatia aipod ... hartiute....!!!

Le zice surprize.
maho
Surprizele din "Pif et Hercule" erau misto wub.gif
MuciX
QUOTE(tribunul @ 20 Feb 2013, 14:48)
Le zice surprize.
*



Suprize sleep.gif
ericj
QUOTE
Surprizele din "Pif et Hercule" erau misto


Mai ai asa ceva (Pif)? Tip iTip, bibib, din astea?
maho
Nu, din pacate. Mi-au trecut doar prin mana, de pe la altii, la vremea aia.
yhattori
QUOTE(ericj @ 20 Feb 2013, 15:44)
Mai ai asa ceva (Pif)? Tip iTip, bibib, din astea?
*



Am eu doua rahane si vreo zece pifuri din anii 70 (inclusiv ala cu Artemia Salina).

Mai am colectiile complete Turbo (prima, de la 1 la 50, a doua de la 50 la 150 parca si inca vreo doua), Lazer (da' nu stiu daca-s complete) si Garbage Pail Kids (nici asta nu e completa)

Da' nu le dau!
zanzie
http://colectionaruldesurprize.wordpress.c.../01_turbo_1-50/
Am avut si eu prima serie (1-50), dar le-am dat. sad.gif
ericj
un moderator poate sa mute topic-ul la sectiunea bursa non-auto?

Merci.
Markos
Mai bine la bursa auto, ca-i si despre masinute.
l@u
sau la oferte permanente si sa dea up in fiecare zi !
dan22y
QUOTE(yhattori @ 20 Feb 2013, 18:16)
Am eu doua rahane si vreo zece pifuri din anii 70 (inclusiv ala cu Artemia Salina).

Mai am colectiile complete Turbo (prima, de la 1 la 50, a doua de la 50 la 150 parca si inca vreo doua), Lazer (da' nu stiu daca-s complete) si Garbage Pail Kids (nici asta nu e completa)

Da' nu le dau!
*


Mda, numa' te lauzi, stim dry.gif

Am si eu cea de la Turbo aproape completa, si alea Lazer cu avioane si ce mai aveau, cea Cin-cin cu "folbalisti", toate sunt intr-o cutie cu tot cu 2 clasoare cu timbre. Deh cand creste juniorul mai mare sa aiba ce sa rupa tongue.gif
corbex
Sa incep de la 100 euro?
Markos
Schimbi jobul?
corbex
Intru si eu in afaceri. La colectia de guma turbo o mai adaug pe aia de terenuri la baneasa si ma fac parlamenrat.
daniM
QUOTE(corbex @ 21 Feb 2013, 14:36)
Intru si eu in afaceri. La colectia de guma turbo o mai adaug pe aia de terenuri la baneasa si ma fac parlamen-rat.
*


Ce e aia?(a mai si editat postul)șobo-de-parlament?
ericj
Lasati Oftopic-ul deoparte va rog.
Markos
Nu vrem!
Victoras2001
Am asa: Camataru, Gabriela Sabatini, Michel Platini, Tigana, Michael Klein, Gabriela Spanic, Goicoechea, Torje.
Markos
Torje rulz! biggrin.gif
maho
QUOTE(Victoras2001 @ 21 Feb 2013, 19:47)
Am asa: ... Torje.
*


coffee_spitsk.gif 'terec'...bine ca nu mai am vin in cana laugh.gif (tocmai tu ?!)
Ake
QUOTE(ericj @ 21 Feb 2013, 12:31)
un moderator poate sa mute topic-ul la sectiunea bursa non-auto?

Merci.
*




Mutat la sectiunea Bursa Non-Auto la solicitarea initiatorului.
De aici incolo, topicul se va supune regulamentului de la bursa (atentie la off-topic!)

Nota pentru echipa de moderare de la bursa:
-intrucat topicul a fost initial creat la Cafenea mesajele anterioare acestui post considerate off-topic nu se vor sanctiona, iar stergerea sau pastrarea acestora raman la latitudinea moderatorilor de la Bursa.
M i h a i
QUOTE(ericj @ 20 Feb 2013, 14:32)
Cumpar hartiute/aptibilde care ieseau la gumele vechi de mestecat: cu masini, fotbalisti, actori, desene etc.
*


Cât oferi pe bucată?
vion
Chiar ce inseamna "cumpar"? O oferta ceva . Nu de alta dar tocmai am gasit intr-un clasor cateva zeci de surprize de la gume. Stima
ericj
Pretul variaza in functie de ce tipuri de hartiute oferiti si calitatea lor.

de la 0.3 Ron la 25 Ron/Bucata.
catala2k
te anunt si eu prin martie cand ajung acasa si ajung la cutia cu surprize, am castigat intr-o vara la minifotbal (varianta ceausista de a fliper-ului american) cred ca vre-o 3-4 serii
ericj
up
ericj
sus
ericj
up
ericj
up
ericj
sus
ericj
up

4 Mar 2013, 13:30:
sus
ericj
up
ericj
Nu mai are nimeni ?smile.gif
ericj
sus
lucifer
Am eu dubluri de la colectiile mele Turbo Sport , Turbo , Turbo Super daca te intereseaza . Un pret nu stiu sa dau , vad ca pe okazii se vand la fel si fel de preturi .
ericj
Multumesc,

Seriile respective de Turbo le am complete 100%.
De la turbo ma intereseaza doar Turbo 1-50, Turbo Sport Violete 1-70, Turbo sport 401-540, Turbo 2000 Sport, Turbo 2003, Turbo 2007.
ericj
sus
ericj
sus
ericj
up
the fast and furious


Uite eu am dat peste colectiile mele foarte frumos aranjate si cu un miros vechi in niste pachetele in care mi-am notat urmatoarele:


1. Turbo 50 - 120 colectie necompleta + ceva dubluri
2. Turbo 120 - 260 colectie necompleta
3. Turbo 261 - 330 colectie completa
3. Turbo Super 331 - 400 2 x colectie completa
4. Turbo Super 400 - 470 necompleta ( lipsesc vreo 5 bucati asta am scris pe pachetel )
5. Turbo Super 471 - 540 necomplet
6. Turbo Sport 70 - 140 completa
7. Turbo classic 1 - 70 completa + ceva dubluri

Mie greu sa ma despart de ele dar te pot ajuta cu ceva dubluri .
Dar e tarziu , daca te intereseaza ceva de aici lasa-mi detalii ce anume si ma uit mai bine si verific si veridicitatea celor scrise pe pachetele, acum cine stie cati ani.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.