Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: S-a modificat codu' Penal!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Valentine
Gata puteti sa va inselati sotiile legal ca s-a scos adulteru' din Codu' Penal 243.gif Aviz amatorilor tongue.gif

Este MM live la tembelizor acuma si baga modificarilor. Printre alte chestii s-a scos raspunderea penala pentru calomnie. Traiasca Vadim! biggrin.gif
Ciumonk
Calomnie.
ashu
Da ma, am auzit si eu. Sa moara bibi daca eu stiam de asa ceva, ca adulteru e pedepsit de codul penal. Oare cate sentinte s-au dat pe tema asta? Si care era pedeapsa? Incredibil, nu imi vine sa cred.
BLK
ziceau astia ca nu a stat nimeni la racoare pentru asta... dar poate au luat cu suspendare biggrin.gif
Valentine
QUOTE(ashu @ 7 Sep 2005, 01:30)
Si care era pedeapsa? Incredibil, nu imi vine sa cred.
*


Pedeapsa era ca daca te prindea consoarta te avea la mana: daca nu executai comenzile, ti se deschidea dosar penal (chit ca iti dadea tot cu suspendare, dar tot ramanea acolo).
driverx
QUOTE(ashu @ 7 Sep 2005, 01:30)
Da ma, am auzit si eu. Sa moara bibi daca eu stiam de asa ceva, ca adulteru e pedepsit de codul penal. Oare cate sentinte s-au dat pe tema asta? Si care era pedeapsa? Incredibil, nu imi vine sa cred.
*



INchisorile romanesti is pline de nefericiti cu adulter, gaina furata, si alte tampenii. Cred ca asa a aparut idea de a modifica codul penal, pentru a aerisi inchisorile, plus ca strici multi oameni in inchisori doar pentru gainarii facute de ei.
algor
viata pe ei deacu! conform noului cod penal vor putea purta in puscarie hainele de acasa! sa vezi parada modei deacu cu blujii piramida biggrin.gif
driverx
Dar nu mai au voie cu ghiul, lanturi si alte articole de "prezentat" tampenia posesorului.
costi
Viata actuala in "puscherie"
http://www.hotnews.ro/pp_articol_5430-Orgi...penitenciar.htm

madalina
Parca aceste modificari erau numai propuneri, inca nu s-au adoptat!
anpop
QUOTE(ashu @ 7 Sep 2005, 00:30)
Da ma, am auzit si eu. Sa moara bibi daca eu stiam de asa ceva, ca adulteru e pedepsit de codul penal. Oare cate sentinte s-au dat pe tema asta? Si care era pedeapsa? Incredibil, nu imi vine sa cred.
*


Pedeapsa era amenda penala sau parnaie de la tre luni pan' la nus' cat...de obicei se dadea cu suspendare...
Da' mi se pare mai corect acum..la Biblie zice sa nu preacurvesti!....deci, pe principiul "crede si nu cerceta" sa curvesti un pic e ok! sau ma insel..?! wink.gif
PS: daca ma insel, inseamna ca am comis adulter?! nu de alta dar e in cadrul familiei biggrin.gif
brvictors
QUOTE(anpop @ 7 Sep 2005, 16:13)
Pedeapsa era amenda penala sau parnaie de la tre luni pan' la nus' cat...de obicei se dadea cu suspendare...


"Fapta persoanei casatorite de a avea relatii sexuale afara de casatorie se pedepseste cu inchisoare de la o luna la 6 luni sau cu amenda."
anpop
mea culpa pt numarul de luni...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.