Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Canon Powershot SX1 IS
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Bursa non-auto > Arhiva cu anunturi non-auto
Rimio de Vassur
Nu știu ce e aia "VAND" de vrea forumul în titlu, eu vînd aparat foto Canon Powershot SX1 IS.

Pret: 1100 lei. Predare personală în București (AFI Palace / Plaza Romania).

Prețul include
- aparatul, cu accesoriile originale: aparat, curea de gît, cablu USB, cablu video stereo, telecomanda, capac lentilă, pleoapă lentilă.
- accesorii care au fost achiziționate separat: 8 acumulatori R6 (2 seturi; poate fi folosit cu 4 baterii R6 - Varta s-au dovedit cele mai bune), încărcător pentru acumulatori (cu alimentare la priza 220V sau 12V - de la bricheta mașinii), gentuta LowerPro, card SD de 4 GB.
- în format electronic, pe card: manual, aplicații.

Aparatul a fost folosit doar de mine, nu are zgîrieturi sau lovituri, nu a necesitat niciodată reparații; e în stare perfectă. Îl vînd pentru că mi-am luat dSLR.


Specificații pe scurt: 10M pixeli, format 4/3 și 16/9, filmare full HD stereo, zoom optic 20x, digital 4x (80x total).

Specificatiile producatorului aici.
Rimio de Vassur
sus
Rimio de Vassur
sus
Rimio de Vassur
sus
gabize
QUOTE(Rimio de Vassur @ 3 Mar 2013, 19:45)
Nu știu ce e aia "VAND" de vrea forumul în titlu, eu vînd
*



recomand
Rimio de Vassur
Eu îți recomand asta: [attachmentid=1627873943]

Cretinitatea cu "â" și "sunt", votata doar de chimiștii care îi scriau cărțile Elenei Ceaușescu, dar nevotată de vreun lingvist mă dezgustă.

De asemenea recomand consultarea unor cărți scrise înainte de 1953, pentru a se vedea că niciodată nu au existat în practică aberațiile lui Sextil Pușcariu (se găsesc la Biblioteca Națională, Biblioteca Universității București, Biblioteca ASE și bibliotecile altor instituții de învățămînt care funcționau de pe atunci).
gabize
Nu e locul potrivit, și nici nu contează prea mult (în special pe un forum cu specific auto), căror reguli ortografice "ne supunem". În perioada 1953 - 1993, s-a folosit cu precădere î, exceptând numele țării noastre (plus derivatele sale). În '93 s-a dorit revenirea la scrierea cu â, din considerente etimologice. S-a stabilit acest lucru prin Hotărârea Adunării generale a Academiei Române din 17 februarie 1993.
Acu', fiecare are dreptul la propria opinie, eu personal nu am găsit niciun neajuns în această regulă, deși în școală am prins "regula" cu î.

ON:
O cameră compactă bună, spor la vânzare.
Rimio de Vassur
sus
Rimio de Vassur
sus
Rimio de Vassur
sus
Rimio de Vassur
sus
Rimio de Vassur
sus
Rimio de Vassur
sus
Rimio de Vassur
jos
Rimio de Vassur
la dreapta
Rimio de Vassur
la stinga
Rimio de Vassur
la mijloc
Rimio de Vassur
Poate ...
(ceilalți 4 acumulatori și cardul sînt în aparat)
[attachmentid=1627879721]
Rimio de Vassur
inca nu l-am dat cadou.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.