Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] RENAULT MEGANE
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
valentin-axv
An fabricatie 2003/7

1.6 16v 115cp

Varianta de top Dynamique :
- Jante 16" aliaj
- senzor ploaie+lumina,cotiera fata +spate
- 4 geamuri electrice cu impuls si sistem antiprindere+ridicare din telecomanda
- computer bord cu 6 functii
- follow me home
- volan reglabil inaltime+profunzime
- scaun sofer reglabil lombar si inaltime,
- 6 airbaguri
- AC automat
- radio CD, oglinzi electrice incalzite
- volan+schimbator+frana de mana piele
- comenzi volan
- ABS + EBV + AFU
- 2 cartele
- accept orice verificare
- 90200 KM


Mentionez ca nu am carte service la ea si i-am schimbat urmatoarele
- ulei + filtre in noiembrie 2012.
- rola+curea alternator februarie 2013

Capacul lipsa la roata stanga fata il am, trebuie sa scot intai surubul intepenit.

Totodata ce trebuie schimbat la masina :

- distributie + kit reparatie macara sofer

Masina am achizitionat-o in mai 2011 si in plus am mai schimbat placute fata+pivoti.

Pretul este 3500 EURO negociabil

NU ACCEPT SCHIMBURI, am nevoie de bani urgent!

Accept orice verificare Renault.

valentin-axv
Negociabil!
sagitarius
cum varianta de top? privilege sau lux privilege sunt varianta mai slabe ohmy.gif
valentin-axv
Pe Romania pe megane hatchback conform fisei de produs era varianta de top, ce spui tu au fost cele de afara aduse, ca sa iti raspund la intrebare, dar te rog fa-ti posturi in alta parte,raspund la orice fel de intrebare legata de masina, nu raspund la bagatori de seama,daca erai mai documentat ma contraziceai nu puneai o intrebare ironica de 2 parale, daca ma insel in vreo privinta rog sa ma corectati!
sagitarius
mad.gif
valentin-axv
Up
#Dino
Se plateste taxa? Daca da, cat?

Care e semnificatia termenului ”urgent” - in afara de faptul ca te grabesti sa o vinzi, pentru ca din punct de vedere al pretului personal consider ca ai de gand sa o mai tii o vreme...
valentin-axv
Se plateste taxa este in jur de 900 Euro, nu stiu sigur, dar se poate recupera, pretul se negociaza
valentin-axv
Up

11 Mar 2013, 15:32:
3350 negociabil
valentin-axv
Up
valentin-axv
3300 neg !
valentin-axv
3200 Euro Neg
valentin-axv
up
valentin-axv
Up
valentin-axv
Negociabil
Doroo
Ai vreun drum prin Bucuresti in perioada urmatoare?
Cypry Brasov
Scuze ca intreb dar care e treaba asta cu taxa!nu inteleg nimic,vad ca masina e inmatriculata!? spor la vanzare!
dan.stefan
Vinzi jantele separat? Iti dau in diferenta + tabla cumparate cu masina in 2009.
valentin-axv
""Ai vreun drum prin Bucuresti in perioada urmatoare? ""

Sambata cred ca vin ne putem intalni dupa ora 16:00 in zona Mall Grand Arena




""Scuze ca intreb dar care e treaba asta cu taxa!nu inteleg nimic,vad ca masina e inmatriculata!? spor la vanzare! ""
Din ce am inteles si eu se plateste taxa acum si la masinile care au fost fabricate inainte de 2007 chiar daca ele nu sunt la prima inmatriculare pe teritoriul Romaniei



""Vinzi jantele separat? Iti dau in diferenta + tabla cumparate cu masina in 2009.""
Nu dau nimic separat
valentin-axv
up
taxi4you

Din ce am inteles si eu se plateste taxa acum si la masinile care au fost fabricate inainte de 2007 chiar daca ele nu sunt la prima inmatriculare pe teritoriul Romaniei



care au fost fabricate...este incorect.Sunt destule autovehicule care au fost fabricate inainte de 2007 si au fost inmatriculate in romania dupa 2007.
pentru toate autovehiculele se pleteste taxa de prima inmatriculare,in cazul in care acel autovehicul a fost inscris in romania anterior de 2007....se numeste taxa de transcriere.
autovehiculele inmatriculate in romania dupa 2007/inclusiv,nu mai platesc taxa de prima transcriere cu conditia sa se faca dovada de la Administratia Financiara din zona proprietarului ,ca taxa nu a fost recuperata prin instanta.
bafta la vanzare.
argon
QUOTE(valentin-axv @ 4 Mar 2013, 23:07)
- 90200 KM
Mentionez ca nu am carte service la ea
*



Asta scrie pe bord, sau esti convins ca-s reali? Ca a mea la 150.000 km nu are uzata maciulia de la schimbator in halul ala, e uzata dar nu asa tare.
Bitu
Si "maciulia mea" blush.gif care e pe argintiu e stearsa destul de rau si masina are doar 104k km...... Cred ca e din ciclul " asa e la toate"...
valentin-axv
Multumesc pentru corectare in ceea ce priveste taxa auto


Sunt 100% sigur ca sunt kilometrii masinii, eu am cumparat-o in 2011 la 74 800 km cu verificare completa la Renault (test rampa + test diagnoza, iar pe oamenii din service ii cunosc de mai mult timp si imi spuneau daca era ceva)


Ca arata maciulia la 90 000 km asa este din cauza calitatii materialelor. (Acum am aproape 91 000 km)


Manerele de pe usi erau cojite la 12 000 km la masina unui prieten.(tot megane fireste)

3 Apr 2013, 18:14:
Up!
valentin-axv
up!
valentin-axv
up
valentin-axv
3100 Euro
valentin-axv
Up! maine vizibila in Bucuresti in zona Berceni (Mall Grand Arena)
valentin-axv
Up!
valentin-axv
NEG!
valentin-axv
up
valentin-axv
3050 Euro
valentin-axv
up
valentin-axv
Up
valentin-axv
3000 Euro
valentin-axv
up
valentin-axv
2999!
valentin-axv
up
valentin-axv
2900 euro
valentin-axv
2800 EURO
valentin-axv
up
valentin-axv
up
Sosocj
o parere sincera, ca sa o poti da, avand in vedere ca trebuie platita si taxa cam 1000 euro, undeva la 2500 maxim zic ca o poti dau...uita-te si tu la preturile pentru masini neinmatriculate cu cat se vand....spor la vanzare
valentin-axv
QUOTE(Sosocj @ 19 May 2013, 12:04)
o parere sincera, ca sa o poti da, avand in vedere ca trebuie platita si taxa cam 1000 euro, undeva la 2500 maxim zic ca o poti dau...uita-te si tu la preturile pentru masini neinmatriculate cu cat se vand....spor la vanzare
*




Da cred ca ai dreptate, o sa incerc sa merg si pe varianta cu procura.
valentin-axv
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.