Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schema montaj Pioneer deh140ub
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
radu m
salut! Am achizitoanat un mp3 pioneer deh 140ub si nu ma descurc sa il montez. Din cate stiu de la fostul mp3 negru e de masa urmand ca firele galben si rosu la plus.Cand le montez asa imi arde siguranta am schimbat vreo 3 pana acum.Am atasat mai jos o poza cu mufa mp3'ului.
Minel
http://www.pioneerelectronics.ca/StaticFil...anual070611.pdf


Incearca la pagina 8 !

Bafta .
radu m
QUOTE(Minel @ 7 Mar 2013, 12:09)

Mersi frumos! am incercat si negru- si galben+ si tot imi arde siguranta...
jipabogdan
daca ai un aparat de masurat e usor.in caz contrar identifica firele + si - care vin de la masina.asa ca pune unu din fire pe caroserie undeva si vezi daca face scanteie.ala cu scanteie e +si leagal la sigurantele alea 2.dupa vezi si schema de pe player si vezi care e - daca nici asa nu merge incearca sa pui direct pe baterie si vezi care cum e sa fi sigur de + si - bateriei
bafta
bygy007
1 mare atentie la fire sa nu fie unite in special cele 8 de la difuzor si nici sa nu atinga de carcasa cind conectezi alimentarea
2 alimentarea e asa negru masa , galben + permanent si rosu + contact
ai alimenat cumva gresit ? altfel de cum am zis

daca si la conectarea firului negru la masa si a galbenului arde siguranta atunci e o problema in el

ce siguranta ai pus , aia trebuie sa aiba intre 5 si 10A
daca in continuare arde siguranta respectind cele zise mai sus atunci trebuie dus la doctor
radu m
QUOTE(bygy007 @ 13 Mar 2013, 00:51)
1 mare atentie la fire sa nu fie unite in special cele 8 de la difuzor si nici sa nu atinga de carcasa  cind conectezi alimentarea
2 alimentarea e asa negru masa , galben + permanent si rosu + contact
ai alimenat cumva gresit ? altfel de cum am zis

daca si la conectarea firului negru la masa si a galbenului arde siguranta atunci e o problema in el

ce siguranta ai pus , aia trebuie sa aiba intre 5 si 10A
daca in continuare arde siguranta respectind cele zise mai sus atunci trebuie dus la doctor
*


mp3-playerul functioneaza l-am montat pe un ford. Momentan am masina la tara, sambata o sa incerc asa cum mi-ai zis. Azi am achizitionat un subwoofer modelul Mac STX 110BP 800W. Intrebarea mea e urmatoarea ce statie sa pun pe el? am gasit una Peiying Alien PY-C4B39R de 800w si alta statie Magnat Edition Two 500W, care ar fii cea mai potrivita pentru acest subwoofer? Multumesc!
cosmin_angh3l
uita-te daca firele care vin de la instalatia masinii in mufa euro corespund cu cele de la mufa mp3-ului ca si culori

15 Mar 2013, 11:04:
ca statie ....Magnat Edition Two recomand.
radu m
QUOTE(cosmin_angh3l @ 15 Mar 2013, 11:01)
uita-te daca firele care vin de la instalatia masinii in mufa euro corespund cu cele de la mufa mp3-ului ca si culori

<span class='edit'>15 Mar 2013, 11:04:</span>
ca statie ....Magnat Edition Two recomand.
*


ideea e ca masina pe care vreau sa pun acel mp3 este o dacie... instalatia electrica o am facuta de la vechiul mp3.
cosmin_angh3l
cine stie cum sunt puse firele... verifica-le pe cele de la instalatia masinii mai bine cu un bec de far,stop sau ce ai tu pe acolo. alt motiv nu vad pt ca sa-ti arda siguranta.
radu m
QUOTE(cosmin_angh3l @ 15 Mar 2013, 14:39)
cine stie cum sunt puse firele... verifica-le pe cele de la instalatia masinii mai bine cu un bec de far,stop sau ce ai tu pe acolo. alt motiv nu vad pt ca sa-ti arda siguranta.
*


asa am sa fac!
radu m
Am reusit sa montez mp3-ul.Mai am de montat subwoferul si statia. As mai avea nevoie de cateva sfaturi pentru a duce la bun sfarsit aceasta operatie.Instalatia electrica vreau sa o fac eu, mi se pare prea mult un kit de cabluri 60lei pentru 4m de fir si 2 sigurante. Stima!
cosmin_angh3l
kit-ri gasesti si mai ieftine (25-30ron) si sunt bune. nu incerca sa improvizezi mai ales pe alimentarea statiei.
radu m
QUOTE(cosmin_angh3l @ 18 Mar 2013, 20:57)
kit-ri gasesti si mai ieftine (25-30ron) si sunt bune. nu incerca sa improvizezi mai ales pe alimentarea statiei.
*


aici la mine in oras am gasit la 50-60 lei, totusi mi se pare exagerat de mult.Maine am sa mai caut la magazine de specialitate, mare smecherie nu e imi trebuie un fir mai gros care sa vina de la + bateriei pana in portbagaj, 2-3 papuci pe care ii am si 2 sigurante fuzibile si un cablu rca de vreo 5m pe care il am.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.