Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Statistica accidente
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
dacicuss
Bravo dom'le!...mi-ai luat-o inainte cu topicul! biggrin.gif Ai fost mai iute de...maus !
Acum pe bune, statistica publicata face sa ti se ridice parul pe spinare. Circul destul de mult si vad o multime de grozavii pe soselele patriei, mai ales ca circul mult pe cel mai aglomerat tronson din tara: SB-Deva-AR. O asemenea statistica te face sa reflectezi...pe unii, ca sunt destui @%#$& biggrin.gif ...Io as propune si un sondaj aici, unde sa spuna fiecare cam ce fel de sofer se vede a fi..in ce categorie
Vlad Georgescu
Eu consider ca e mai onorabil sa mor intr-un accident auto decit, de exemplu, cazind in prapastie de pe munte.

Procedez in consecinta - conduc imprudent si urc pe munte prudent.

glumesc...
crintea1949
Domnilor dacă în trafic am avea mai multă politețe față de ceilalți parteneri, le-am permite să-și termine manevrele din situațiile dificile am scădea considerabil numărul acidentelor. Dacă nu am face manevre imprudente, dacă am semnaliza toate manvrele și am permite celor din față , din lateral care au semnalizat începerea uneui manevre să-și termine manevra nu să îi jenăm iarăși ar fi mai bine și numărul accidentelor ar fi în scădere.
Drum bun, drept luminos pentru toți
Să auzim de bine
driver
nu merge linku'
Jack Daniel's
Care e faza ? Link-ul nu merge si nu stiu despre ce este vorba.
Daedalus
Linku merge, mai insistati.
E adevarat ca se intampla ingrozitor de multe accidente pe soselele patriei, iar bilantul ala ma ingrozeste si totusi nu cred ca se va schimba ceva prea curand. Mergeam ieri pe Bd. Basarabia.. pfoaa teroare nu altceva. Cei care au trecut recent pe acolo stiu la ce ma refer. Pai cu atata stres si sosele nenorocite, de multe ori esti atent la gropi, nu la ce ar trebui si chiar de foarte multe ori mi-e teama sa o calc sau trebuie sa imi calculez de 2 ori traiectoriile sa nu iau vreun sant d-ala imens care mai apare asa, exact unde e soseaua mai lina si te duci ma bine. Asta in primul rand. Apoi sistemul de semnalizare bine pus la punct si sa arate civilizat, ca uneori parca si omul se comporta mai civilizat cand locul impune acest lucru. Ma refer aici in mare parte, nu e o regula, dar e important. Pe mine ma apuca spumele cand vin de pe un drum cu prioritate dar eu nu stiu chestia asta, in schimb cel care vine din dreapta mea stie, pentru ca are "cedeaza trecerea". Eu ce sa fac? Ca incetinim amandoi aiurea. Sunt multi care stiu sa miste masina din loc dar nu au simtul ala care iti spune sa lasi loc totusi celor cu care te intersectezi, sa treaca si ei ca greu au ocazia, ca tu oricum esti in coloana la semafor si nu pleci prea curand. Stiti la ce ma refer.
Ciombe
Ieri am fost repede de la Arad la Sibiu si retur...
Trei accidente, din fericire fara morti .. cred...
Nu mi s-a mai intamplat DE MULT sa fac un drum mai lung, de ex Arad- Bucuresti si sa NU intalnesc cel putin 2 - 3 accidente grave....

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.