Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: noul clio sau noul i30
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
vic24
pe undeva pe la 13.000 oiro, benzina, hatch, de regula 2 oameni in masina, dar ocazional 4, 5. nu merg mult in oras, si oricum, nu in bucuresti. alte variante la banii astia?
Merced
Clio este totusi intr-o clasa inferioara, cel putin ca dimensiuni...
vic24
dar despre calitatea si durabilitatea interiorului/plasticaraiei, vopselei, etc, poate cineva sa se pronunte?
vijelie
Comparativ cu Focus (eram la un dealer care vinde mai multe marci), interiorul lui i30 mi s-a parut mai slab. La exterior mi se pare mai frumos i30.
Intre Clio si i30 as fi tentat sa iau i30, dar tb studiat ce anume cumperi de 13k euro de la fiecare, mai ales ca sunt clase diferite.
Fiesta nu-ti place ?
vic24
ba da, imi place fiesta, dar este o masina premium si intr-o clasa mica. ajunge la aceleasi dotari cu i30 la un pret peste hyundai, si este clar mai mica. la clio macar ma consolam ca, desi mic, este macar mai ieftin. la fiesta daca pui optional tot ce are hy in standard (tre sa pui inclusiv scrumiera, ca nu are standard), ajungi la 14.000 si este totusi o masina de dimensiuni foarte modeste.
bobo77
noul hyundai i30
bassethound
Hyundai i30
gabylzr
noul clio 0.9 tce
Ov
QUOTE(http://masinalacareaivisat.ro/)
Polo Attractive 1.4 MPI/85 CP, consum 5.9l/100km, emisii CO2 139g/km, pretul de 9982 euro cu TVA inclus, rata lunara prin PFG 56,15 euro cu TVA inclus, durata leasing 60 de luni, avans 40%, dobanda variabila, DAE 7.61%, rulaj 10.000km/an.
Dotari: aer conditionat, ABS, ESP, inchidere centralizata cu telecomanda, geamuri actionate electric fata/spate, caroserie in 4 usi, radio RCD210 cu MP3 player.
corbex
Sa recapitulam: pret 9982 Euro, x 40% = 3992.8 euro avansul.
60 rate a 56.15 euro = 3369 euro. Total = 7361.8 euro. E prima masina mai ieftina in rate decit cu banii jos.
TRK
Opel astra h inca mai erau in stocuri sau astra j
gabrolio
Strict intre cele doua i30 si ca brand tot Hyundai.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.