Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schema electrica radio usb player noul model
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Imbunatatiri - Dacia Duster
angel-boy
buna ziua ,

am un radio usb mp3 player, as avea nevoie de schema electrica , pentru urmatoare mufa de la atasament

as dori sa fac adaptare sa il pun pe reno laguna 2.
- am identificat alimentarea si cele 4 boxe, dar am nevoie si de configuratia acestei mufe.

multumesc
cata82
Daca nu dai marca si modelul cd-playerului, degeaba ai postat.
Spune marca si model cd-player sau cauta aici service manualul: http://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=eser...oDo_ux8l8H0u18A
daniel.vaduva
QUOTE(cata82 @ 30 Mar 2013, 20:37)
Daca nu dai marca si modelul cd-playerului, degeaba ai postat.
Spune marca si model cd-player sau cauta aici service manualul: http://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=eser...oDo_ux8l8H0u18A
*



Raspund eu in locul lui pentru ca ma confrunt cu cateva probleme dupa instalare.
Modelul este un Daewoo AGC-1220RF-A si nu l-am gasit la link-ul postat de tine.
1. Am vazut (din poze) ca are si ceas, dar nu gasesc setarile pentru el.
2. Nu am reusit in totalitate sa imperechez satelitul de comanda (modelul de mai jos) cu functiile lui.
Orice sfat e bine venit.
Multumesc!
[attachmentid=1627879544]
angel-boy
salut , de ceas chiar nu am vazut ,

urmeaza sa fac eu imperecherea comenzi volan de laguna pentru daweoo,

- se aude bine , foarte multumit , am ceva probleme cu melodiile de pe stick , am impresia ca daca sunt prea lungi ca denumire nu le citeste.

la daewoo tau ce ai facut pana acuma ? modificari ceva?

si inca ceva, daca apesi mai mult pe set, intra in alt meniu , si cica se poate configura pe usb. , posibil ca merge.

QUOTE(daniel.vaduva @ 4 Apr 2013, 19:36)
Raspund eu in locul lui pentru ca ma confrunt cu cateva probleme dupa instalare.
Modelul este un Daewoo AGC-1220RF-A si nu l-am gasit la link-ul postat de tine.
1. Am vazut (din poze) ca are si ceas, dar nu gasesc setarile pentru el.
2. Nu am reusit in totalitate sa imperechez satelitul de comanda (modelul de mai jos) cu functiile lui.
Orice sfat e bine venit.
Multumesc!
[attachmentid=1627879544]
*

cata82
Ia vezi aici: http://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=auto...qWN8VNtkeLDaW2Q

Astepti 10 secunde pana iti apare in josul pagini GET MANUAL.

Sau aici:http://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=daewoo%20agc1220%20auto%20radio%20pinout&source=web&cd=20&cad=rja&ved=0CGwQFjAJOAo&url=http%3A%2F%2Fwww.manualswall.com%2Fcaptching.php%3Flang%3Dit%26search%3DDAEWOO%2520AGC-1220%2520RF-A%2520INSTRUCCIONES%26&ei=UoFtUaz0L4rEsgbEiIGICQ&usg=AFQjCNFRc6vcTtwxUCnyoSxq58X4mLTyQw
angel-boy
pe primul link e schema mufei , dar nu se regaseste acest model daewoo , si pe link 2, nu stiu cum sa dau si unde.
marian_ariciuc
ai gasit ceva detalii despre acea mufa? dry.gif
daniel.vaduva
Salut!

A trebuit sa schimb mufa.
Mufa de la masina mea nu se potrivea, deoarece diferea satelitul. Imi trebuia mufa galbena de la satelitul asta:
[attachmentid=1627895172]
marian_ariciuc
vreau detalii despre mufa radiocd-ului Daewoo...
ce tip e, poate o configuratie de pini...
angel-boy
detalii nu am gasit pe nicaieri , oricum difera rezistenta dintre pini , am ajuns la concluzia ca trebuia sa le fac eu manual .
marian_ariciuc
poti detalia putin? la ce rezistenta dintre pini te referi?
Phanes
Din cate stiu eu. mufa e EURO, nu ISO... se gasesc adaptoare...

Stie cineva cat scoate ? 4x... ?
Iszy
conform cartii 4 x 15W
FRATELLO
In prima poze din primul post, pe displayul playerului apare si ceasul ... Desi am cautat prin meniu (inclusiv prin cel "secret" , accesibil prin apasarea lunga a tastei "set") nu am gasit nicaieri vreo setare sau referire la acest lucru ...
Aveti cumva idee cum se poate activa functia ? Multumesc !
angel-boy
cred ca comunica cu can-ul masini , altfel nu imi explic.
Epurasul
Salutare am luat si eu un astfel de mp 3 de pe o masina care avut dauna totala daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu un manual si cu un cod ca banuiesc ca are si cod citeam pe undeva ca daca dai seria se poate afla raman dator. Va multumesc
angel-boy
Daca tot ai citit de cod ,si trebuie seria , lasa seria.



27 Jan 2014, 16:28:
QUOTE(daniel.vaduva @ 1 Jul 2013, 14:24)
Salut!

A trebuit sa schimb mufa.
Mufa de la masina mea nu se potrivea, deoarece diferea satelitul. Imi trebuia mufa galbena de la satelitul asta:
[attachmentid=1627895172]
*


Am reusit sa imperechez telecomanda volan de la reno , cu noul model de usb daewoo

QUOTE(marian_ariciuc @ 1 Jul 2013, 21:11)
vreau detalii despre mufa radiocd-ului Daewoo...
ce tip e, poate o configuratie de pini...
*


daca nu ai rezolvat nimic te pot ajuta eu cu pini .
marian_ariciuc
cu un delay de 4 luni:
multumesc frumos!
am rezolvat si pe urma am renuntat la idee!
ideea e ca am procurat un astfel de radiocd de la baietii din pitesti si surpriza ERA NOU, dar ce sa crezi: nu cred ca trecuse testul calitatii si cred ca d-asta nu fusese urcat pe nici o masina!
in orice caz: am facut mufele adaptoare, am procurat si adaptor pentru antena!
intr-adevar, cum s-a spus pe aici: mufele sunt EURO si cea de antena se numeste FAKRA-este intalnita pe majoritatea masinilor vestice inca de prin 2004-2005.

PS: mufele adaptoare care se gasesc de la ISO la EURO, trebuie neaparat modificate ca altfel nu intra jucaria in bord s-o fxxi...
momentan nu am mai continuat ideea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.