Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] economizoare de apa
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Bursa non-auto > Arhiva cu anunturi non-auto
mariachi
Vand perlatoare (economizoare apa) AirForce One, cele mai competitive de pe piata.



Daca in mod normal la un robinet curg aprox 15-20 litri/min, cu perlatoarele AirforceOne se obtine un debit de 5-8 litri/min.



Se monteaza banal de simplu pe robinetul chiuvetei din baie/bucatarie in locul perlatoarelor clasice(antistrop) si pe furtunul dusului.

Se potrivesc la 90% din robinetele de pe piata, in functie de modelul acestora, aveti nevoie de perlator cu filet interior sau exterior.



Preturi:



Perlator AirforceOne cu filet exterior pt chiuveta/bideu = 24 lei

Perlator AirforceOne cu filet interior pt chiuveta = 24 lei

Perlator AirforceOne pt dus = 39 lei



Avantaje:

- reducerea consumului de apa

- reducerea consumului de gaz (energia utilizata pt incalzirea apei)

- obtinerea unui jet de apa placut, efervescent, datorita amestecului de apa cu aer format in interiorul capsulei

Eu am incercat personal aceste produse inainte de a le vinde si va pot spune ca acasa am obtinut o reducere a consumului de apa de aprox 60%. Lucrez in domeniul turismului si la hotelul unde sunt angajat am dotat toate camerele cu astfel de perlatoare si am obtinut o reducere a consumului de apa cu aprox 50%.

[attachmentid=1627878432] [attachmentid=1627878433] [attachmentid=1627878434]

TEL: 0752038303
mariachi
up
sorin1983
nu te supara pe mine dar astea sunt un fel de dry cooker?
gabize
Cu ce-s mai bune decat cele cu care sunt dotate bateriile din fabrica? Si alea creaza acelasi efect "efervescent".
tunderbird
QUOTE(mariachi @ 30 Mar 2013, 13:55)
Eu am incercat personal aceste produse inainte de a le vinde si va pot spune ca acasa am obtinut o reducere a consumului de apa de aprox 60%. Lucrez in domeniul turismului si la hotelul unde sunt angajat am dotat toate camerele cu astfel de perlatoare si am obtinut o reducere a consumului de apa cu aprox 50%.


Cam in ce interval de timp ai recuperat investitia, din economia facuta?
bz_26_zzz
Probabil site-ul producatorului: http://www.energiaklub.hupont.hu/24/



Si un film de prezentare:
tunderbird
La mine cand se infunda aeratoarele standard si sita de la dus, curge apa exact ca in filmulet.
mariachi
imi cer scuze pt intarzierea raspunsurilor, dar nu am fost anuntat prin mail ca s-a postat in topic.
am sa raspund pe rand:
@sorin1983: nu inteleg intrebarea
@gabizegrean: cele cu care sunt dotate bateriile din fabrica sunt doar cu efect antistrop nu sunt economizoare de apa.
@tunderbird: nu pot sa raspund la intrebare ca eu mi le-am montat de o luna acasa si am reusit o economie de aprox 60%. Inainte de a le monta consumam cam 10mc apa/luna, dupa ce le-am montat am consumat 4 mc de apa in aceleasi conditii de folosire a apei.
@bz_26_zzz: da, acela e filmul producatorului. Sunt fabricate in Italia si sunt cele mai competitive de pe piata romaneasca. Iti dai seama ca am analizat destul de bine piata pana sa ne hotaram sa dotam hotelul cu asa ceva. Hotelul are 60 camere, plus toalete multe la parter/restaurant deci investitia nu a fost una mica.
mariachi
valabil
mumus
fara sa fac antireclama la produs, acelas efect il obtii si prin deschiderea partiala a robinetului (nu de tot) , sau prin reducerea debitului pe coloana principala de apa, inchizand sa zicem la jumate robinetul, Eu am ales aceasta varianta, e mai ieftina, de fapt chiar nu costa nimic smile.gif
mariachi
sau nu mai dai drumul la apa deloc! sa vezi atunci economie! blink.gif tot gratis!
mariachi
up
mariachi
valabil!
tel: 0752038303
mail: vmtopan@yahoo.com
mariachi
sus cu ele smile.gif
corbex
Economizoare de aer n-ai?
mariachi
sus cu ele!
andreiask
Iti ies analizele mai bn dupa 2-3 luni ? smile.gif)
mariachi
cumpara si o sa vezi!
mariachi
valabil
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.