Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Bucsi Caseta De Directie Pentru:
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Liviu G
Asa cum spune si titlul am spre vanzare bucsi caseta de directie pentru urmatoarele modele. Megane 2, Clio 3 Kangoo, Scenic 2, Logan( Doar pentru cele mecanice ) Laguna 2, Trafic si Vivaro 1,9 Dci.
venom21
Buna ziua.

Un pret pentru bucsa de Megane 2 , 2007 1.6 16 V?
Multumesc !
nonic
Recomand cu cea mai mare incredere user-ul si bucsele!!!

PS: nu uita sa treci pretul!

Liviu G
Pentru cele de Megan 2, Clio 3, Scenic si Kangoo pretul este 100 ron. Pentru Logan 80 ron. Iar pentru Laguna 2 Trafic si Vivaro 1,9 Dci 250 ron ( kitul )

<span class='edit'>10 Apr 2013, 17:35:</span>
venom21 daca ai drum prin Campina o si montam si ai garantie 50.000 km de la mine. Nr meu de telefon este: 0762261827.

<span class='edit'>10 Apr 2013, 17:43:</span>
Aceste poze sunt pentru Logan ( doar pentru cele mecanice ) cele de megane 2 nu se potrivesc la Logan, sunt 2 casete total diferite.
venom21
Aveti PM .
Multumesc !
99AIM
Recomand,am bucsa luata de aici acu vreo 25k de km si se tine ffff. bine.
Liviu G
Acest kit este pentru: Laguna 2, Trafic si Vivaro 1,9 Dci smile.gif Mentionez ca, toate bucsile atat cele mecanice cat si cele cu servo au fost verificate fiecare in parte pe casetele respective.
taxi4you
le recomand si in regim de taxi-metrie.
pot spune ca acopera garantia oferita de "producator" wink.gif
in cazul de fatza producatorul fiind @liviu G.
bafta!
claudiu41
buna seara, kit reparatie pentru renault safrane, aveti?
Multumesc.
Liviu G
Imi pare rau, pentru Safrane nu am kit doar pentru modelele mentionate m-ai sus. sad.gif
Dragos123
QUOTE(Liviu G @ 10 Apr 2013, 17:32)
Pentru cele de Megan 2, Clio 3, Scenic si Kangoo pretul este 100 ron. Pentru Logan 80 ron. Iar pentru Laguna 2 Trafic si Vivaro 1,9 Dci 250 ron ( kitul )

<span class='edit'>10 Apr 2013, 17:35:</span>
venom21 daca ai drum prin Campina o si montam si ai garantie 50.000 km de la mine. Nr meu de telefon este: 0762261827.

<span class='edit'>10 Apr 2013, 17:43:</span>
Aceste poze sunt pentru Logan ( doar pentru cele mecanice ) cele de megane 2 nu se potrivesc la Logan, sunt 2 casete total diferite.
*



Salut! Ma intereseaza bucsile de caseta pentru Renault Laguna 2 din 2002, caseta de directie servoasisata daca se potriveste, pentru ca se aude un cloncanit la roata din dreapta, iar la service mi-au spus ca trebuie schimbata caseta.
Multumesc.
Liviu G
Salut Dragos, se potrivesc fara probleme. La tine inseamna ca sa uzat bucsa de plastic din interiorul celei metalice de aceea cloncane, daca aveai scurgeri de lichid din caseta atunci semeringul era uzat. Am sa iti arat si o bucse uzata. Tel 0762261827 suna-ma si discutam m-ai multe. O zi buna. smile.gif
Liviu G
Pentru toti aceia dintre dumneavoastra care vor sa monteze aceste bucsi, dar nu au unde sa le monteze, pentru urmatoarele orase va pot pune la dispozitie service-uri care sa vi le monteze. Bucuresti, Brasov, Pitesti, Ploiesti, Tg-jiu, Tulcea, Cluj, Iasi,
Liviu G
Anunt valabil.
Liviu G
Valabil. smile.gif
Liviu G
Up smile.gif
Liviu G
Up smile.gif
dadoshel
sa inteleg ca aceste bucse remediaza jocul din caseta?eu am joc pe partea dreapta.
la megane, avand in vedere ca servo este electrica, de unde sa apara scurgeri de ulei?
Liviu G
Salut dadoshel, din cauza socurilor, pe care le ia roata din dreapta in special, bucsa se taseaza se largeste si prinde joc in timp, din caseta nu are de unde sa curga ulei deoarece este caseta mecanica, la Megane 2, Clio 3, Kangoo , Scenic 2. Daca bieleta si capul de bara este ok, singura problema este bucsa din caseta, joc care se rezolva prin schimbarea acestei bucse.
Liviu G
Up.
Liviu G
Valabil. biggrin.gif
Liviu G
Valabil. smile.gif
Liviu G
Bucse caseta Opel Corsa C, 80 ron.
Sorin2
Salut.
1. Spune-mi te rog in caseta de directie la un Scenic 2, 2008, 1.5 dci, alt defect nu poate fi?
2. Numai de acest kit este nevoie pentru a rezolva "pocniturile" din caseta? Bieletele si capetele de bara fiind aproape noi.
3. Cat costa montarea kit-ului in Bucuresti?
4. Dupa inlocuirea kit-ului este necesara refacerea geometriei rotilor?

Stima
Liviu G
Salut Sorin, in caseta in special pe partea dreapta nu are ce sa se strice decat bucsa, mai ales ca ai schimbat Bieletele si capetele de bara. Daca doresti iti pot da o adresa din Bucuresti care a monteaza aceste bucse sa iti faca o verificare pentru a fi siguri ca este bucsa, din cate stiu manopera este 50+ 100 bucsa=150 ron, geometria nu trebuie refacuta dupa aceea. Daca ai drum prin Campina o montam si iti dau si 50.000 km garantie, daca nu o poti monta la adresa pe care ti-o voi da.
Sorin2
Te voi suna pentru detalii. Multumesc.
Liviu G
Valabil.
Liviu G
Valabil. smile.gif
Liviu G
Vand bucsi caseta de directie pentru: Megane 2 , Clio 3 , Kangoo , Scenic 2 , Logan ( pentru cele cu directie mecanica ) Laguna 2 , Trafic si Vivaro 1,9 Dci , Opel Corsa C ( tot pentru cele cu directia mecanica )
Liviu G
Valabil.
Liviu G
Valabil.
Liviu G
Valabil.
Liviu G
Valabil. smile.gif
Liviu G
Anunt valabil.
adrian_74
Salut Am o caseta de directie Laguna2 1,9 dci, este demontata dupa masina, pierdea uleiul dar avea si un joc (in bucsa probabil). Cat ma costa toata distractia, montat kitul de reparatie dupa care montata pe masina? Din cate am citit aici, kitul contine 1 bucata bucsa + semeringurile (2-3???), cam care ar fi garantia in numar de km la un mers zilnic de 100-150km prin Bucuresti? Merci!
Liviu G
Salut adrian_74, kitul este 250 ron + 100 ron montajul daca se monteaza cu, caseta pe masina, sau 50 ron montajul kitului daca este data jos caseta, iar ca numar de km nu as putea sa iti spun deoarece in 2,5 ani de zile nu a picat nici o bucse. Kitul este compus din : 1 bucse metalica, 1 bucse de plastic, 1 semering si 1 oring.
adrian_74
Merci pentru raspuns! Am 2 casete (una-i pe masina), daca iau 2 kituri se face vre-un discount tinind cont ca este o suma considerabila?
Liviu G
Bineinteles.
adrian_74
Acum am observat ca esti din Campina!
Liviu G
Sunt aproape 100 km de la Bucuresti la Campina, daca aveti drum prin zona putem sa ne intalnim si discutam atunci m-ai multe.
Liviu G
Anunt valabil.
Liviu G
Service disponibil pentru montaj si in Giurgiu si Galati. smile.gif
Liviu G
Anunt valabil.
Liviu G
Anunt valabil.
Liviu G
Anunt valabli.
sorinache11
salut.
pentru un scenic 2; 1.5 dCi; 101 CP din 2005 pretul este 100 ron/buc sau pereche?
te rog sa imi expici daca vrei cam care sunt simptomele care reclama schimbarea acestor bucse?
Liviu G
Buna seara,sorinache11 este o singura bucse pe partea dreapta, simptomele care apar atunci cand este uzata bucsa sunt celebrele cloncanituri care se aud atunci cand dati cu roata intr-o groapa, la trecerea liniilor de cale ferata, piatra cubica, drumurilor de tara, etc. Indicat ar fi sa faceti o verificare la un service, pentru a fi sigur ca este bucsa. O seara buna.
Liviu G
Anunt valabil.
JoggY
am primit bucsa in dimineata asta , foarte multumit de serviciile oferite de liviu , recomand

Urmeaza sa o montez pe masina si la rugamintea domnului liviu o sa ma uit la kilometrii sa vad ce durata de viata si cati kilometrii duce

Nu ezitati , apelati cu incredere
Liviu G
Anunş valabil.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.