Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nu stiu ce sa.i mai fac!?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
cacoveanu.alex
Salut!...


Am si eu o mare problema si apelez la bunul vostru simt si sper sa gasesc si rezolvare.


Deci. am un logan, 1.5 dci euro 3 cumparat acum 2 ani SH . Nu stiu ce sa.i mai fac, am avut numai probleme cu el, de curand l.am scos din service unde am schimbat tot ce se putea schimba, aprope tot motorul (am reparat injectoare, schimbat turbo, arbore cotit, ax cu came, cuzineti, distributie, schimb ulei, reparat pompa injectie, EGRE etc) tot nu imi merge masina.

Nu am acceleratie, trage foarte greu si nu trece de 110 Km/h.

Mecanicul imi spune ca asa trebuie, CA TREBUIE SA FAC RODAJ DE 1000 KM DEOARECE PIESELE SUNT NOI SI TREBUIESC RODATE.



Tin sa mentionez ca masina nu are ,,VLAGA" de cand am cumparato.


Astept orice parere. STIMA


P.S. este posibil ca cel de la care am cumparat masina sa fi schimbat ,,fila" (sa modifice softul)? Am pus testerul pe ea si nimeni nu mi.a zis nimic de genul asta. banuiesc ca abserva daca era ceva in neregula
ady24
Incearca si varianta asta. Pe motor, exact cum arata in poza este o electrovalva pe turbina, scoate mufa si mergi asa fara ea, vezi ce rezultat ai. De obicei pretul acelei valve de control a turbinei aftermarket (Pierburg) e pana in 200 ron, la reprezentanta e ceva mai scump.
[attachmentid=1627884443]
corbex
Si daca e ce spune colegul, te duci si-i dai in judecata pe mecanicii aia piriti care au facut misto de tine si te-au pus sa schimbi juma' de masina.
Alx1000
Ai incercat fara electovalva?Daca da spune-mi si mie te rog rezultatul.
vali2
din cate stiu eu piesa se numeste ELECTROVANA DE PILOTAJ si lipseste la motoarele Diesel de 65 si 70 CP, e prezenta numai la dci 85 cp.
masina cu probleme e fabricata 2005, e euro 3 deci nu are acea piesa.
panter1
sa nu ai catalizatorul infundat sau ceva pe tevi blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.