Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: comentatorii sportivi la tv
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
razzu
E pauza in meciul Real-Olympic si cei doi comentatori de la protv m-au disperat. Spun numai timpenii si pe un ton foarte patetic. Dupa ce ca sint penibili, vorbesc intr-una, pe rind, ca deh, cind unul tace celalalt se simte dator sa depasasca debitul verbal al celuilalt. Folosesc numai fraze stereotipe, si previzibile si nu uita sa repete la ficare 10 min ca “putin dupa miezul noptii” putem vedea rezumatele in care bineinteles ca s-au inscris o caruta de goluri si bla bla bla… Nu stiu cum ii cheama pe cei doi dar eu i-as da afara imediat daca as fi seful lor. mad.gif Serios acum, ce sint eu obligat sa ii ascult pe ei, cum bat cimpii? Nu m-as uita, dar meciul este super.
Voi ce parere aveti? Mie Gradinescu mi se pare ok.
Manuel
Pot sa zic si eu despre Micky&Vicky?
Mai bine lasa...
p.s.
Sa le transmita careva ca nu Istambulul e capitala Turciei, ci Ankara.
maxiK
Eu zic asa: Gradinescu este seful lor in ale prostiei.
La noi, meseria de comentator sportiv au inceput s-o faca toate hahalerele, iar din vechea garda a ramas susnumitul.
P.S.
Parca imi pare rau de Graur.
Marty
QUOTE(maxiK @ 14 Sep 2005, 07:46)
Parca imi pare rau de Graur.
*


De ala nu mi-ar parea rau nici daca ar ajunge animator la "Ciao Darwin" sau la "Stupize, stupize"!
Ake
Dupa mine cele mai misto comentarii sunt cele de pe Eurosport, de la Ciclism si Snooker - imi pare rau ca nu stiu numele respectivilor comentatori.
ionutctn
Din aia care comenteaza turneele de tenis de la Eurosport imi place Radu Antofi (asta pentru ca urmaresc turneele de tenis la eurosport).
Mai sunt si altii pe acolo dar nu le-am retinut numele.
Astia de la ProTV sunt cu fapta rau de tot pe bune nu alta.
andu911
cum il cheama pe ala care tipa juma' de ora la radio GOOOOOOOOOOOOOL
razzu
il chema ilie dobre (mobre) laugh.gif
andu911
parca numai comentatorii de sport sunt enervanti...

Imi aduc aminte emisiunea de anul trecut de la TVR1, unde erau invitati mai multi candidati la presedentie...si in timp ce Nastase vorbea, vreo 2 secunde se duce camera pe moderatoare, care zambea multumita la ce spunea Nastase...nu stiu cum o cheama, e o tipa blonda care acum prezinta stirile
bolt
Vai, sunt ingrozitori de nepregatiti. Eu urmaresc doar sporturile de lupta si bufnesc in ras ori de cate ori aud comentariile celor 2 baietasi buni la mate, dintre care unul din ei prezenta stirile sportive la ProTV cu mult timp in urma iar acum o face pe comentatorul la TVSport. Nu numai ca nu stie sportul respectiv (cel comentat) dar nici istoria lui, nici nume mari si nici macar limba engleza. Eh, altfel stau lucrurile cu Rudel Obreja, asa da.
My Berlina
Sunt de a dreptul ingrozitori comentatori de la ProTv. dar cum a zis Ake EuroSport are niste comentatori foarte de treaba.
kire
Mie penibil mi se par comentatorii de fotbal de la National TV. Aia nu pot sa zica divizia A. Pt ei este divizia A bURGER. Cred ca le taie din salariu patronu daca nu-si fac norma de pronuntat cuvantul bURGER intr-un meci. Pur si simplu penibil si stresanti. pt mine
rtulea
Dar dar Ilie Dobre, pe langa faptul ca striga 1/2 h gol mai avea si un debit verbal demn de invidiat de un anouncer de licitatii. Eu nu stiu cum ii mai suporta lumea pe cei doi comentatori de ciclism de la EuroSport care o tin intr-una doar cu frantuzisme, sau pe Miiiiiiiiiki Mitoman Alex.
ottoMan
QUOTE(Ake @ 14 Sep 2005, 15:28)
Dupa mine cele mai misto comentarii sunt cele de pe Eurosport, de la Ciclism si Snooker - imi pare rau ca nu stiu numele respectivilor comentatori.
*



de acord ! cele de la ciclism sint cel putin savuroase si recunosc ca am continuat sa ma uit la ciclism datorita comentariului. ma amuzau la turul basciei cum cautau printre spectatori purtatori de basca radmasa.gif glume puerile, poate, dar pe mine m-au distrat.

cel mai enervant pentru mine (bine, eu nu ma uit la fotbal) e sorin hobana, care comenteaza sarituri cu schiurile si curling la eurosport (din ce urmaresc eu). spune de fiecare data acelasi lucru ! daca doar asculti, ai impresia ca e de fiecare data aceeasi competitie, over an over and over again !
ssilviu
nimeni nu e ca kiki riki miki alexandrescu
vis-a-vis
Nu-mi place fotbalul dar ma ma uit uneori la meciurile Romaniei sau ale echipelor de club din cupele europene. Ma dispera acel Gradinescu cu statistica lui si fazele cu :"acest sut seamana exact cu cel a lu cutarica din nu stiu ce meci".
Bai frate, lasa dracu statistica, ca nu ma intereseaza. Mi se pare cel mai penibil comentator.
De Michi Alecsandrescu ce sa mai zic? Cand incepe sa-i toarne cu benzina, inchid sonoru' de spume.
Ma rog zi si noapte ca sa se schimbe regulamentul si sa nu se mai alimenteze cu benzina monoposturile, cand opresc la standuri.
tatabobu
Nu stiu germana, dar pentru a scapa de prostiile debitate de Mitoman pe post de comentarii la F1 ma uit pe RTL.
ottoMan
noroc ca nu se apuca de comentat moto GP !
cum ar fi sa ne povesteasca cum s-a intilnit el cu rossi intr-un resturant si, dupa ce s-au salutat cordial, italianul i-a trimis o sticla de don perignon la masa ! laugh.gif
einstein1984
Alexandrescu ca Alexandrescu, dar am incercat sa vad o cursa (GP of CANADA parca) cu domnul Radu Grozea. Si nu am putut. Dupa 3 minute a inceput: "montoya, un papagal! Ce cauta asta acolo?" Dupa 10 minute am renuntat. Cheltuitoru e suportabil pe post de comentator de motorsport.
avathan
90% dintre cei care lucreaza in presa niste loseri niste scursuri care nu gasesc de munca sau niste impotenti intelectual ...multi ar trebui dati in judecata pt. ca ne insulta inteligenta ...
parerea mea proprie si personala ...
avathan
...am scris mai jos tongue.gif rog a se sterge smile.gif
avathan
am postat de 3 ori...
salutarile mele php-istilor care te lasa sa postezi asa de n ori...(ma refer la cei care au scris codul )
amc
QUOTE(razzu @ 13 Sep 2005, 21:39)
Mie Gradinescu mi se pare ok.
*



popa.gif gun3.gif
tatabobu
QUOTE(einstein1984 @ 25 Jan 2006, 15:42)
... Cheltuitoru e suportabil pe post de comentator de motorsport.
*



Da, facea pereche bunicica cu Antal Putinica (spar ca am retinut bine numele). Cand comentau doar astia doi mai era cum mai era.
J o h n n y
QUOTE(Ake @ 14 Sep 2005, 16:28)
Dupa mine cele mai misto comentarii sunt cele de pe Eurosport, de la Ciclism si Snooker - imi pare rau ca nu stiu numele respectivilor comentatori.
*




Radu Naum si Radu Banciu. Si imi plac si mie, char daca o dau pe frantuzisme.
Eu zic ca au umor si comenteaza bine
einstein1984
Aia doi sunt buni in loc de Seinfeld. Uneori mai interesanti decat cursa in sine (si asta e de bine).
bertro
stiu ca nu e o solutie perfecta, dar exista butonul "mute". eu cand ma uitam la turul spaniei, preferam sa urmaresc pe TVE. intelegeam un cuvant din 10, asa ca putin ma interesa ce tampenii ar fi debitat comentatorii respectivi.
vis-a-vis
Deci, chiar daca nu e comentator sportiv...
Deci, prezinta emisiunea Automobile pe National TV...
Deci, emisiunea se deruleaza acum...
Deci, m-a tampit...
Deci, nu stiu cum il cheama...
Deci, ce sa faaaaaaaaaaac?!!!!!
bogdan3l
Deci ,sa inteleg ca televizorul tau nu e dotat cu telecomanda !? smile.gif
vis-a-vis
Nu, am un televizor alb negru Diamant 601 si prinde doar 6 canale.
Trebuie sa le gasesc din acordul fin si mi-e lene uneori sa ma dau jos sa tot schimb. tongue.gif
sebybv

Ca era vorba de comentatori, eu am auzit o perla (din cate altele...?!) in care , referindu-se la un final de meci de fotbal, zice unu:

"Ii sfatuim pe cardiaci sa-si ia nitroglicerina aproape, sunt niste momente incendiare..etc"...ce aberatii!!! (un meci la PROsTV) Parca mi-i si imaginam pe saracii cardiaci cu TNT-ul langa fotoliu ... biggrin.gif

Au facut scoala in gara astia, frate!
tatabobu
QUOTE(sebybv @ 6 Feb 2006, 00:31)
"Ii sfatuim pe cardiaci sa-si ia nitroglicerina aproape...
*



Asta e citatul care te-a deranjat. Cat de uimit ai sa ramai daca auzi ca unul dintre medicamentele pentru cardiaci este chiar nitroglicerina (capsule)?
Mache
TNT = trinitrogligerina. Eu paraca asa stiam. Gresesc?
vis-a-vis
Tri Nitro Toluen
sddragos
QUOTE(vis-a-vis @ 6 Feb 2006, 13:31)
Trin Nitro Toluen
*



Exact!
einstein1984
E drept ca nitroglicerina este un exploziv destul de puternic, dar dozele pentru cardiaci sunt de ordinul miligramelor, fiind continute in material poros (deci capsulele sunt inerte, nu explodeaza). Cam pompos citatul, dar corect. Si e Trinitrotoluen , fara trinn.
semit
mie imi plac aia de la ProTV cand e sezon de Champions league, asteptati ora 12 noaptea sa vedeti rezumatul de la meciul X vs X...meci senzational..dau pe teletext...0-0 radmasa.gif
sebybv
QUOTE(tatabobu @ 6 Feb 2006, 11:00)
Asta e citatul care te-a deranjat. Cat de uimit ai sa ramai daca auzi ca unul dintre medicamentele pentru cardiaci este chiar nitroglicerina (capsule)?
*




Aia e bomba, adica NITROglicerina, iar ce iau bolnavii se chiama GLICERINA, care nu bubuie.
Asta din cultura mea (destul de) generala.

marksman
QUOTE(sebybv @ 6 Feb 2006, 18:50)
Aia e bomba, adica NITROglicerina, iar ce iau bolnavii se chiama GLICERINA, care nu bubuie.
Asta din cultura mea (destul de) generala.
*



Tin sa te informez, e corect: nitroglicerina este cea care este pentru cardiaci. Glicerina are alte intrebuintari, in nici un caz pentru tratamentul cardiacilor.

Si din cate stiu eu TNT-ul nu e tot una cu nitrogilcerina. Aia e lichida, explodeaza la impact. TNT-ul parca nu e lichid si explodeaza la aprindere. AFAIK.
semit
allllllllloooooooooooooo, parca aici e topic cu "COMENTATORII SPORTIVI LA TV" nu ora de chimie smile.gif
einstein1984
Pai daca nu au facut chimie la scoala, trebuie sa invete de undeva. Ca daca aude o baba ca zice ca are nitroglicerina la ea, ii aruncacutia cu pastile sa nu explodeze.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.