Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Maastricht-Luxemburg
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
adso
Intru direct in subiect:

va rog sa ma ajutati cu solutii de transport mai low budget intre Maastricht si Luxemburg (chiar in oras - (tren sau autobuz, as prefera sa un imi sugerati sa inchiriez masina, daca se poate).

am treaba in luxemburg, si blue air ma duce pana in maastricht cu un pret onorabil. restul ofertelor directe au fost... sky high.

as avea nevoie de posturi la obiect, de la oameni care stiu / au mai fost.

mii de multumiri rolleyes.gif
Flores
In ce data ai nevoie?
adso
8 sau 9 octombrie.

pe 10 dimineata trebuie sa fiu in luxemburg, fie ca plec de acum pe jos.
Flores
Nu stiu ce timp ai la dispozitie dar poti sa incerci cu Eurolines-ul, problema e ca nu au cursa directa din Maastricht catre Luxembourg ci din Liege(34Km de Maastricht) si te costa de la 17 la 27 euro dus-intors. Aveam si eu un drum Olanda-Franta dar in 26 Sept., puteam merge impreuna!
adso
multumesc mult de oferta. 10 este din pacate batut in cuie.

eurolines - romanii?

am vazut ca exista linie directa de tren intre maastricht si luxemburg. poate gasesc acolo ceva.

daca mai aveti idei, le astept. multumesc.

intre timp am mai gasit o oferta. liniile cehesti, 332 euro, cu schimbare in praga. e deja mai onorabil.
Flores
QUOTE(adso @ 14 Sep 2005, 11:06)
multumesc mult de oferta. 10 este din pacate batut in cuie.

eurolines - romanii?

am vazut ca exista linie directa de tren intre maastricht si luxemburg. poate gasesc acolo ceva.

daca mai aveti idei, le astept. multumesc.

intre timp am mai gasit o oferta. liniile cehesti, 332 euro, cu schimbare in praga. e deja mai onorabil.
*


Eurolines este companie internationala! http://www.eurolines.com/
Varianta cu trenul e mai scumpa, Maastricht-Luxembourg dus-intors, 104 euro. http://www.ns.nl
Mai bine mergi cu cehii si scapi de dureri de cap!
adso
merci flores. acum studiez si posibilitatea de a merge cu masina.

cam cat mai e benzina pe acolo (germania / austria)

sa risc si sa merg pe varianta zagreb, care e ceva mai scurta?
Flores
QUOTE(adso @ 14 Sep 2005, 14:20)

cam cat mai e benzina pe acolo (germania / austria)
*



In Germania si Austria nu stiu cat mai e pretul dar in Olanda pretul la benzina variaza de la 1,360E prin orase si la pompele no name si poate sa ajunga pana la 1,490E pe autostrada. In Luxembourg gasesti una din cele mai ieftine benzine din UE!
MoneyTalks
QUOTE(adso @ 14 Sep 2005, 13:20)
cam cat mai e benzina pe acolo (germania / austria)

In Austria e 1.21 benzina pe autostrada. Pentru Germania mai adaugi vreo 15-20 centi fata de Austria.
adso
merci.

ma trage insa ata spre avion. luxemburg e mititel si intesat de transport in comun smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.