Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Senzor parcare Laguna II.2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Aco
Salut!
Cumpar un senzor de parcare spate pentru laguna 2 faza 2. Daca are importanta, este al 3lea numarat dinspre stanga spre dreapta.
Are codul 8200 417 705 si este negru, ca si bandoul.

Astept oferte insotite de poze in topic, pe PM sau YM: aco_008
Aco
Up.
Aco
Up.

13 May 2013, 10:52:
Up.

14 May 2013, 10:27:
Up.
Aco
Up.
mars
Daca gasesc unul vopsit in culoarea bandoului (gri), ti-l dau pe cel negru al meu, ca nu am timp de vopsit.
Aco
Daca nu gasesti nu mi-l dai? happy.gif

16 May 2013, 11:18:
Up.
kum
Unu' nou e 100 de euro sad.gif
malaimalait
Am asa ceva, codul nu stiu daca e acelasi, trebuie data bara jos ca sa ajung la senzori, dar daca este ca cel din poza eu zic ca nu mai conteaza codul
Am mai vandut senzori ca cel din poza si au mers pe laguna 2 facelift chiar daca ceilalti aveau alta forma
mars
Merg si cei de pe Scenic/Espace, sunt identici (SWF, cred ca mai sunt acelasi model si pe BMW).

Daca se schimba cei din mijloc, se da bara jos. Cei de pe colt (cu mufa in forma de L) se pot schimba si daca se scoate numai stopul spate de pe partea respectiva, am facut eu treaba asta dupa ce senzorul de pe stanga a inceput sa faca figuri la rece si umezeala.

Doar ca am comandat unui coleg de forum un senzor gri (ca bandoul) si mi-a venit unul negru, dar care merge perfect. Ori il vopsesc, ori cumoar unul gri si il vand pe asta...
Aco
Nu stiu cum se scoate acel senzor la tine, la mine senzorul e pe bandou si se scoate odata cu acesta, nu e nevoie sa dau bara jos.
Daca nu imi poti spune ce cod are sau macar sa-mi arati o poza cu senzorul nu ma risc sa-l cumpar decat daca esti de acord sa-l achit dupa ce vad ca merge.
Eventual facem tranzactia prin intermediul unui moderator, ii transfer lui banii pana primesc senzorul.


LE : Asa arata senzorul meu: http://tinypic.com/r/30t1jxh/5 Original era putin mai lung, acesta s-a topit.
Initial arata cam asa: http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-LAGUNA-2...5-/281017559926


Astept un semn daca esti de acord cu propunerea mea. Daca vrei sa te convingi ca sunt serios iti trimit in privat link catre contul de okazii si ebay.
sagitarius
nu are codul tau dar ..[attachmentid=1627887684] [attachmentid=1627887685]
Aco
Acesta cu siguranta nu merge, am probat. Trebuie unul cu capul plin, ca si cele de mai sus.
Multumesc oricum!
mars
Ai dreptate cu schimbatul. Cei din lateral au mufa aia la 90 de grade si degeaba desfaci bandoul, ca nu iese mufa din bara. Cei centrali sigur ies cu bandou cu tot, ca au mufa in prelungire, dreapta.

Oricum, ideea e ca nu trebuie data bara jos nici la unii, nici la ceilalti. Daca iti trebuie negru, ce are malaimalait e bun, eu am luat unul lateral si e OK, cum am mai scris.
Aco
Senzorul trimis de @malaimalait s-a potrivit la perfectie!
Se poate inchide, multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.