Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Nikon D90 / Tamron 17-50mm f/2.8
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Bursa non-auto
Merced
Pentru ca n-o sa mai am posibilitatea sa-l folosesc, imi vand trusa foto formata din:

1. Nikon D90 cu 105097 cadre. Sunt al doilea proprietar, si-l am de pe la 70.000. Primul proprietar e un prieten, fotograf, care l-a folosit foarte ok.
Nu a fost trantit, nu s-a umblat in el(nici de curatat cred, dar nu se vede nimic ciudat in poze decat pe la f/20), nu s-a tras in rafale cu el, si nici la timpi astronomici, in general undeva intre 1/80 si 1/160. Acumulatorul tine in jur de o mie de fotografii(asta cu blitz dedicat montat, eu n-am tras mai mult de 2-3 cadre cu blitz-ul lui, deci nu stiu cum sta situatia in cazul asta), cred ca fostul proprietar mi l-a dat cu unul ceva mai nou(el avea mai multe body-uri care mergeau cu acel tip de acumulator);

2. Obiectiv Tamron 17-50mm f/2.8. Modelul fara stabilizare. Pe body-ul asta e suficient de sharp de pe la f/3.5, de la f/4 scoate fotografii chiar sharp. Il am tot second hand, de ~1 an, si am fost foarte multumit de el. Are cateva fire de praf, dar nu incurca la utilizare normala si cauciucul de pe inelul de zoom putin largit.

3. Blitz Nissin Di622 Mark II. Cu putine declansari, cred ca maxim 5000, pachet complet. N-are garantie caci fostului proprietar i s-a incins un acumulator defect in interior, si a deformat un pic plasticul acolo, lucru care anuleaza automat garantia. In rest, merge impecabil, mult mai bine ca Mark I, ca am avut si d-ala.

Alte accesorii incluse:

- un trigger wireless pentru flash Micnova, cumparat acum o saptamana de la f64, doar pentru a face cateva fotografii mai altfel cu niste prieteni care s-au casatorit;
- doua card-uri SD, unul de 4Gb si unul de 8Gb;
- geanta Nikon in care intra totul la fix;

Doresc sa le dau pe toate la pachet, si le livrez personal in Pitesti sau Bucuresti.

Pret pentru tot pachetul 2250 lei negociabil in limite rezonabile.

14 May 2013, 16:42:
2230 lei inca negociabil.
Merced
2175 lei! Negociabil!
Merced
2100 lei, negociabil!
Merced
Hai ca ma grabesc:

Preturi pe bucati:

Body(+geanta Nikon si card 8Gb) - 950 lei
Obiectiv - 750 lei
Blitz - 250 lei
Trigger - 85 lei

Preturi absolut fixe si decente!
Merced
S-a dat, se poate inchide!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.