Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pretul corect
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Discutii generale - Dacia Duster
cyst
Buna ziua,

Va cer ajutorul in aproximarea pretului corect in vederea scoaterii la vanzare pentru o Dacia Duster cu urmatoarele specificatii:

Dacia Duster 1.5 dCi 110 CP 4X2 LAUREAT
An fabricatie : iulie 2011
Km la bord: 43 000
Dotari:
- Culoare negru metalizat, ASR-ESP, geamuri electrice fata-spate, Radio cd-Mp3 4x15W cu satelit de comanda la volan,
- Pack Look(oglinzi retrovizoare exterioare, bare de pavilion longitudinale, scut de protectie fata/spate, protectie praguri cu aspect crom satinat, jante de aluminiu 16", geamuri usi spate custode si luneta cu tenta fumurie),
- Bare laterale inox Dacia Duster originale, cotiera Dacia Duster.

Stare foarte buna, fara lovituri, zgarieturi sau alte probleme.

Va multumesc anticipat!
bobo77
Ai platit taxa de prima inmatriculare sau au fost scutit?
cyst
am platit
Iszy
http://cautare.mobile.ro/automobile-anuntu...ro&pageNumber=1


14.300 EUR TVA nedeductibil


Dacia Duster
Autovehicul de teren/pick-up, Vehicul second-hand PĪ 10/2011 30.452 km Diesel 81 kW (110 CP) Cutie de viteze manualć

Dealer

R-S Automobile GbR Mainzer Landstrasse 62
64521 Gross-Gerau Germania

Mai pui un pic si pentru aducator.

cool.gif
dacian ms
Daca nu ma insel, pretul de dealer romania este undeva pe la 16000 euro la care se scade 500 euro raman undeva pe la 15500 (noua).

La 15000 de euro exista un duster full full diesel 4x4 la 3000 de km pe forumul duster.

Parerea mea ca pe masina ta ar fi un maxim de 11500-12.000 de euro cu toate ca la cum se misca piata ar fi un record sa iei banii astia.

Scuze daca am fost dur cu masina ta dar am fost pe piata cu o masina si treburile nu se invart prea bine. Pe de alta parte, diferenta intre una noua si una sh trebuie sa fie atat de mare incat un eventual cumparator posesor de cash sa nu fie tentat sa mai faca un mic imprumut pentru a avea 0 km si garantie.

Cred ca ISZY este foarte foarte exagerat de optimist. La pretul ala mi-am luat 4x4, laureate cu pack look, garantie 5 ani, nou, e adevarat ca benzina.
god
In Februarie am luat cu putin peste 12.000 euro un Duster diesel 4X4 cu toate optiunile posibile, 35.000 km, masina cumparata din Romania de primul proprietar, nu adusa din afara.
Masina am luat-o de la o reprezentanta Dacia care cu doar 2 zile inainte o luase la buyback(la un pret mult mai mic decat cel platit de mine ca doar trebuie sa umfle si ei buzunarele).
An 2010, bord si inca un senzor schimbat pe garantie si garantie ramasa pana la inceputul/jumatatea lunii iunie 2013.
Cu platitul taxei de inmatriculare+a 3-a revizie+un proiector aburit pe l-am schimbat s-au mai adaugat 300-350 euro la pretul de achizie fara sa vreau...

Eu cautam initial cam ce vrei tu sa vinzi, adica 4X2 cat de cat echipat cu optionale, an 2011-2012 iar pentru ea as fi platit 10, maxim 11.000 euro; 12.000 deja este un pret prea optimist asa cum a spus si dacian dar nu se stie niciodata de unde "sare" cineva cu banii.
Iszy
Acest Duster cu pretul lui a fost doar un jalon de orientare asa cum a cerut initiatorul, asa scrie pe mobile.de asa l-am dat mai departe.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.